רימה זהר אלדין
חינוך חברה מאבק האדמות פוליטיקה ספורט מפגעים מדור נפטרים أدب وفن גולשים כותבים עסקים סרטונים שונות פייסבוק מודעות פרסום
פורטל הכרמל
ראשי | אודותינו | צור קשר

מבזקי חדשות

ד

מאוחדת דאליה

אמין כיוף חדש

פאדי נטורסקרמפגעים
בני עוספיה
חוצים במעבר חצייה ונפגעים
04/05/2017,  מאת: פורטל הכרמל

חוצים כבישלמעלה ממחצית מהולכי הרגל שנפגעו בתאונות דרכים חצו את הכביש במעבר חצייה, 22 הולכי רגל נהרגו ו-1,887 נפגעו במעבר חצייה, הסיבה העיקרית אי מתן זכות קדימה מצידם של הנהגים.


בחודש מאי אשתקד, חצתה ד"ר כרמלה רותם, כבת 64, את הכביש בדרך לקניון בהוד השרון עם נכדתה בת השנה. בזמן שחצו את הכביש במעבר החצייה, פגע בהן רכב מסחרי שסטה מנתיבו וכתוצאה מהפגיעה הקשה, נהרגה כרמלה. נכדתה התינוקת נפצעה באורח קל וחייה ניצלו.

כרמלה, היא אחת מ- 22 הולכי רגל שנהרגו בשנת 2016 בתאונת דרכים בעת שחצו את הכביש במקום שאמור להיות הבטוח ביותר עבורם מעבר החצייה.

על פי נתוני עמותת "אור ירוק" המבוססים על נתוני הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה, בשנת 2016 נפגעו בתאונות דרכים 1,887 הולכי רגל בעת שחצו את הכביש במעבר חצייה. באופן מפתיע, מדובר על כ- 55% מתוך כל הולכי הרגל שנפגעו בשנה זו בתאונות דרכים. כלומר, למעלה ממחצית הולכי הרגל שנפגעו בתאונות דרכים, נפגעו במקום שאמור להיות הבטוח ביותר עבורם – מעבר החצייה.

עוד עולה מהנתונים, כי בשנת 2016 ישנה עלייה של כ- 10% במספר הולכי הרגל שנפגעו בתאונת דרכים במעבר חציה לעומת שנת 2015, במהלכה נפגעו כ- 1,700 הולכי רגל בתאונות דרכים. בנוסף ישנה עלייה במספר הנפגעים קשה: 237 הולכי רגל נפגעו באורח קשה בתאונת דרכים בשנת 2016 בעת שחצו כביש במעבר חצייה לעומת 190 נפגעים באורח קשה בשנת 2015, עלייה של כ- 25%.

בתל אביב נפגעו הכי הרבה הולכי רגל במעברי חצייה בשנת 2016

בתל אביב נפגעו 218 הולכי רגל במעבר חצייה בשנת 2016, אחד נהרג.
בירושלים נפגעו 146 הולכי רגל במעבר חצייה בשנת 2016, שניים נהרגו.
בחיפה נפגעו 124 הולכי רגל במעבר חצייה בשנת 2016.
בפתח תקוה נפגעו 94 הולכי רגל במעבר חצייה בשנת 2016, אחד נהרג.
באשדוד נפגעו 88 הולכי רגל במעבר חצייה בשנת 2016, אחד נהרג.
בנתניה נפגעו 76 הולכי רגל במעבר חצייה בשנת 2015.
בחולון נפגעו 75 הולכי רגל במעבר חצייה בשנת 2015, שלושה נהרגו.
בבת ים נפגעו 69 הולכי רגל במעבר חצייה בשנת 2015, ארבעה נהרגו.

הולכי רגל הם אוכלוסייה פגיעה בשל חוסר ההגנה שלהם בדרכים. בניגוד לנהגי המכוניות אין להם את שילדת הברזל, כריות האוויר וחגורות הבטיחות בכדי שיגנו עליהם.

מנתוני "אור ירוק" עולה, כי הסיבה המרכזית להיפגעותם הגבוהה של הולכי הרגל היא אי מתן זכות קדימה מצידם של נהגי כלי הרכב. שלוש מתוך ארבע תאונות (75%) שבהן נפגע הולך הרגל התרחשו בגלל שנהגי כלי הרכב לא נתנו זכות קדימה להולכי הרגל.

ישראל נמנית על המדינות שבהן חלקם של הולכי הרגל מכלל ההרוגים הוא הגבוה ביותר. כשליש (34%) מההרוגים בתאונות דרכים הם הולכי רגל ואילו הממוצע בקרב המדינות המתקדמות עומד על 19%. מקרב קבוצת המדינות המתקדמות מדינות ישראל שלישית רק לקוריאה (38%) וליפן (36%).

ארז קיטה, מנכ"ל עמותת אור ירוק: "הנתונים המדאיגים מחייבים את משרד התחבורה והרשויות המקומיות להתקין פסי האטה וכיכרות תנועה בסביבת מעברי חציה מסוכנים ובמיוחד בסביבת בתי ספר, גני משחקים ובאזורים בהם ישנם קשישים רבים כמו קופות חולים ובתי אבות. ריסון מהירות הנסיעה יכול להציל את חייהם של ישראלים רבים בכל שנה".  הוספת תגובה  היה הראשון להגיב למאמר זה    שתף בפייסבוק  שתף בפייסבוק    הדפסה גירסה להדפסה      שלח לחבר שלח לחבר  
< קודם   הבא >

קניון אמין כיוף אמצעי

סאמר והבה

עמאר מנסור

נדים קבלאן

מאוחדת עוספיאמתוך פורום העסקים והעמותות של הכרמל
מכבסת המבשם
מכבסת המבשם
מודעות פרסום