מותקאל חלבי
חינוך חברה מאבק האדמות פוליטיקה ספורט מפגעים מדור נפטרים أدب وفن גולשים כותבים עסקים סרטונים שונות פייסבוק מודעות פרסום
פורטל הכרמל
ראשי | אודותינו | צור קשר

מבזקי חדשות

אמין כיוף חדש

ד

מאוחדת דאליה

תעופה

פאדי נטורסקר
מה אתם מעדיפים קולנוע או תיאטרון ?
 מאבק האדמות
משחקית אלואדי
דרוזים עצרו את הכלים בגופם בג'למה
05/05/2017,  מאת: חסין חלבי

דרוזים בעמקבשעה מוקדמת עשרות דרוזים מעוספיה הגיעו להילחם על זכותם החוקית להגיע לאדמות שלהם, נצ"מ קובי קרני מפקד תחנת זבולון וקצין האג"מ הצליחו תוך שעה וחצי לצאת להפוגה, סרטון


המחלוקת בין בעלי האדמות  למדינה עד יום זה לא הסתיימה, למרות שהייתה החלטת ממשלה בנדון, באדמות הדרוזים בג'למה מנסורה הוקמו ומוקמים פרויקטים לאומיים רבים, הכל בוצע על אדמות פרטיות.

שנה אחרי שנה הפרויקטים ממשיכים, ובמקרה הנ"ל בלי התחשבות במעברי גישה לכלים החקלאיים שצריכים להגיע לאדמות של הבעלים, למרות שהפרויקטים מבוצעים על אדמות הדרוזים, לא מספיק שלקחו להם, גם עכשיו מונעים מהם להיכנס לאדמות שלהם דרך כבישי מעבר.

עשרות תושבים הגיעו למחות על המצב, ממשפחות עוספיה, חלקם בעלים של האדמות, והחלק האחר תושבים שמזדהים במאבקם.

המוחים מנעו בגופם מהקבלן להמשיך בהרס מעברי הגישה לאדמות שלהם ודרשו פתרונות מידיים למעברים.

דרוזים בעמק

בשעה מוקדמת הגיעו למקום נצ"מ קובי קרני מפקד תחנת זבולון וקצין האג"ם אנואר עאמר, שניסו לפתוח את הדרך, כאשר הובהר להם המצב, נכנסו לשיחות של משא ומתן שנמשכו כשעתיים, בסופן הוחלט על הפסקת העבודות בקטע הנ"ל, עד יום ראשון, בשבוע הבא.

המתח באזור הוא רב, מאבקם של החקלאים הוא מאבק צודק, כי הם נלחמים על קיומם בעמק וחשוב לציין שהם אחרוני החקלאים הדרוזים באזור.

מנהל מנסור הבעלים של רוב האדמות שנפגעו, כבר בעבר התריע ואמר שהמדינה מנסה לסלק אותם מאדמות העמק, תוך יצירת מצור וחסימת כבישי גישה לאדמות.

מנהל פונה לשיח' מוופק טריף ראש העדה הדרוזית, שהיה עד להסכם שנחתם עם מנכ"ל משרד התחבורה ומנכ"ל חוצה ישראל ב2012, לדרוש לקיים את ההסכם שנחתם במלואו ולא האחריות היא על שיח' טריף ועל המשטרה.

המוחים הבהירו למפקד תחנת זבולון שהם לא יזוזו מהמקום רק במקרה של מעצר ולא ישתמשו באלימות.

מנהל מנסור ציין: "במקרה כזה לא אזוז מהמקום גם אם זה יעלה לי בחיים, המחלוקת לא על אדמה ולא על בצע כסף, אלא על מעברים להמשך קיום חיים באדמות שלנו במפער הקישון, כרגע השגנו הפוגה سنعود".

 משחקית אלואדי  הוספת תגובה  היה הראשון להגיב למאמר זה    שתף בפייסבוק  שתף בפייסבוק    הדפסה גירסה להדפסה      שלח לחבר שלח לחבר  
< קודם   הבא >

משחקית אלואדי

סאמר והבה

עמאר מנסור

מאוחדת עוספיא

נדים קבלאןמתוך פורום העסקים והעמותות של הכרמל
פלטיניום
פלטיניום
מודעות פרסום