אולמי שפיק
חינוך חברה מאבק האדמות פוליטיקה ספורט מפגעים מדור נפטרים أدب وفن גולשים כותבים עסקים סרטונים שונות פייסבוק מודעות פרסום
פורטל הכרמל
ראשי | אודותינו | צור קשר

מבזקי חדשות

אמין כיוף חדש

ד

מאוחדת דאליה

תעופה

פאדי נטורסקר
מה אתם מעדיפים קולנוע או תיאטרון ?
 עסקים
בני עוספיה
קורס חקירה פרטית
07/05/2017,  מאת: פורטל הכרמל

חוקר פרטיתחום החקירות הפרטיות הוא תחום מקיף ורחב, אשר על מנת לגשת לעיסוק בו בצורה הטובה ביותר, מומלץ לעבור קורס מקצועי מתאים.


הסבר מפורט אודות הדרישות והתכנים הנלמדים בקורס מסוג זה, במאמר הבא

קורס חקירה פרטית

החברה הישראלית הינה חברה דינאמית ומאופיינת בפעילות רבה וענפה במגזרים שונים. יש פעילות כלכלית של עסקים וחברות, יש התנהלות חברתית, יש מעסיקים ומועסקים, יש חברות שמספקות שירותים פיננסיים, יש מפעלי ייצור ועוד. בין כל הגורמים הללו ואחרים נוספים זורם מידע רב שחלקו הינו גלוי ואחר הסמוי מהעין. אנשים וגופים רבים מסתפקים במידע הגלוי הנמסר להם אבל יש מקרים בהם הם רוצים לקבל מידע החשוב להם בנסיבות מסוימות. לדוגמא: חברה מבקשת מידע על שותף או לקוח פוטנציאלי. אישה מבקשת לקבל מידע על מהלכי בן זוגה לפני פירוק נישואין. בנק מבקש מידע על חייב שהפסיק לשלם את חובו ועוד. מידע כזה ניתן להשיג באמצעות חקירות פרטיות.

לימוד לצורך התמחות במקצוע

העניין הוא, שתחום החקירות הפרטיות מאוד רחב ומקיף. הוא כולל חקירות בסקטור האזרחי, הציבורי והממלכתי. יש צורך להתמחות במגוון נושאים כדי לדעת להתמודד עם בעיות שונות. הדרך הטובה ביותר העומדת בפני כל מי שמבקש לעסוק במקצוע המורכב הנ"ל היא ללמוד במסגרת קורס חקירות פרטיות ממוסד. במסגרת קורס כזה לומדים נושאים הקושרים ישירות במקצוע ואשר בלעדיהם לא יצליח החוקר לבצע משימותיו.

נושאי הקורס

נושאי הקורס כוללים לימוד עיוני הקשור במערכת הממשל: חוק ומשפט, סדר דין פלילי, מבנה מערכות הממשל והמשפט ועוד. חוקר פרטי חייב להביא מידע אבל כפוף לחוקים אשר ביסודם מגנים על כבוד האדם וחירותו. יש צורך להתנהל בעדינות בין שני אלמנטים מנוגדים אלו. חוקר פרטי אינו יכול, למשל להביא חומר שהושג בדרך לא חוקית. המידע לא יוכר בבתי משפט והחוקר עצמו עלול להיתבע על ידי מי שנפגע מכך. במסגרת הקורס מחדדים נושאים אלו. תחום אחר נוגע למהות העבודה עצמה וכולל: מבוא לחקירה, ניהול עיקוב ותצפיות, ניהול חקירה, מעקב טכני, ראיות מצולמות, פוליגרף, ועוד.

המכשירים השונים להשגת מידע

התלמיד ילמד להכיר את המכשירים בעזרתם הוא אמרו להשיג מידע ובין היתר מצלמות, משקפות, מכשירי הקלטה, פריטי הסוואה ותחפושות ועוד. הסטודנטים ילמדו לבצע חקירות בתחומים כלכליים, אזרחיים, אישות, חקירות ביטוח ותאונות ועוד. יש חשיבות לדרך הצגת המידע בפני הלקוחות וכל תלמיד ילמד להכין דוחות הכוללים תמלול, צילומים, דו"ח מעקב או תצפיות וכדומה.

פרטים טכניים

כל החומר נלמד בכיתות וכולל הרצאות דיונים ותרגילי סימולציה, ובנוסף יתבצעו תרגילי שטח שנועדו ליישום החומר העיוני. כל נושא נלמד במקביל או לאחר נושא אחר. הלימודים מתקיימים פעמיים בשבוע. אחד המשימות המורכבות בפניהם עומד חוקר פרטי שמעוניין להתקדם ולהקים משרד הוא ארגון וניהול משרד חקירות פרטיות ובמסגרת קורס כזה הוא יכול ללמוד את הנושא. הקורס מתאים לבוגרי 12 שנות לימוד שאין להם עבר פלילי הבקיאים בשפה העברית. כל מועמד יעבור וועדת קבלה. הקורס כולל 300 שעות לימוד וכל בוגר מקבל תעודה מקצועית מוכרת מטעם המכללה הישראלית לביטחון וחקירות.

חוקר פרטי


  הוספת תגובה  היה הראשון להגיב למאמר זה    שתף בפייסבוק  שתף בפייסבוק    הדפסה גירסה להדפסה      שלח לחבר שלח לחבר  
< קודם   הבא >

בני עוספיה

עמאר מנסור

נדים קבלאן

סאמר והבה

מאוחדת עוספיאמתוך פורום העסקים והעמותות של הכרמל
וילונות הנסיכה
וילונות הנסיכה
מודעות פרסום