אולמי שפיק
חינוך חברה מאבק האדמות פוליטיקה ספורט מפגעים מדור נפטרים أدب وفن גולשים כותבים עסקים סרטונים שונות פייסבוק מודעות פרסום
פורטל הכרמל
ראשי | אודותינו | צור קשר

מבזקי חדשות

פאדי נטור

ד

אמין כיוף חדש

תעופה

מאוחדת דאליהסקר
האם יש לכם חרדות ביום יום?
 חינוך
קניון אמין כיוף אמצעי
תכנית "חוג לכל ילד" יוצאת לדרך
07/05/2017,  מאת: פורטל הכרמל

תמונה לדוגמהתכנית חינוך במסגרתה משרד החינוך יעניק לכל תלמיד בכיתות ד'-ה' בצפון, חוג חינם לבחירתו במגוון תחומים הומניים וטכנולוגיים, מוסיקה וספורט, משרד החינוך יממן 1290 ₪ עבור כל תלמיד.


במסגרת תכנית השר נפתלי בנט לחיזוק החינוך בצפון, תכנית "חוג לכל ילד" יוצאת לדרך, החוגים יינתנו במגוון תחומים:

 שפות - אנגלית, ערבית, עברית

טכנולוגיה/מדעים - מחשבים, פיתוח חשיבה, רובוטיקה, יזמות וחדשנות, רשתות חברתיות באינטרנט

טבע, סביבה, אתגר וקיימות

שחייה/ספורט - התעמלות מכשירים, התעמלות קרקע, אומנויות לחימה, שחמט, שחיה, אופנים, כדורסל וכדורגל

מוזיקה בקבוצות - כלי נשיפה, כלי פריטה, כלי הקשה, מקהלות, הרכבים מוזיקליים

אמנות - תיאטרון, קולנוע, צילום סטילס/וידיאו/סמרטפונים, אמנות פלסטית, כתיבה יוצרת

שר החינוך, נפתלי בנט: "במקום לתת לילדי הצפון דגים, החלטנו לתת חכות. שוויון הזדמנויות אמיתי מתחיל בחינוך. החלטנו לא לדבר, אלא לעשות, ולשים את הצפון במרכז ועכשיו. למעלה מחצי מיליארד שקלים נשקיע בחוג חינם לכל ילד בכיתות ד'-ה', בשיעורי תגבור ושיעורים פרטיים באנגלית ובמתמטיקה ובהשכלה הגבוהה של צעירי הצפון. הממשלה כולה מחויבת לצפון, אני מחויב קודם כל לחינוך".

מנכ"ל משרד החינוך, שמואל אבואב: "עשייה חינוכית היא מתן הזדמנות לכל ילדה וילד למצות את מלוא כישוריהם. הזדמנות להגשים את עצמם, לצמוח ולהשתלב בתפקידי מפתח, בכל מקום אם ביישוב ואם במדינה. התכנית, חוג לכל ילד, נועדה לממש את המטרות החשובות הללו. היא מאפשרת לכל תלמידה ותלמיד בצפון הארץ לבחור תחום שמעניין אותם ומרחיב את האופקים שלהם. התכנית מאפשרת להם לנהל שעות פנאי איכותיות ומשמעותיות''.

מנהלת המחוז , ד'ר אורנה שמחון: "במסגרת יישום תכנית השר בנט לחיזוק החינוך בצפון, משרד החינוך נערך בימים אלה לביצוע התכנית "חוג לכל תלמיד". בהתאם לתכנית, משנת הלימודים הקרובה, תשע"ח, משרד החינוך יעניק לכל תלמידי הצפון, בכיתות ד'-ה', בכל הרשויות המקומיות (למ"ס 1-10) - חוג חינם לבחירתו. החוגים יתקיימו אחר שעות הלימודים".

דובר המחוז , דויד גורלי מציין כי, משרד החינוך הקצה לטובת התכנית 44 מיליון שקל, והיא תפעל ב-93 רשויות בצפון הארץ, וצפויים להשתתף בה כ-51,000 תלמידים.

החוגים יחלו לפעול החל מתאריך 15/10/2017 על ידי החברה למתנ"סים, וההרשמה לחוגים תחל עם פתיחת שנת הלימודים תשע"ח. בבתי הספר יהיו רכזי חינוך חברתי, והם יהיו גורמי המקצוע אליהם ייפנו ההורים כדי להירשם לחוגים. כמו כן, ניתן יהיה להירשם ישירות באמצעות החברה למתנ"סים.

משרד החינוך יממן 1,290 שקל עבור כל תלמיד, והתלמידים ישתתפו בעלות סימלית בגין "דמי רצינות", בעלות של 10 שקלים לחודש.

"חוג לכל ילד" היא חלק מתכנית חינוכית מקיפה שגיבש שר החינוך, נפתלי בנט, יחד עם צוות משרד החינוך, לקידום מערכת החינוך במחוז צפון. התכנית כוללת מערך שלם של השקעות תקציביות ופעולות שנועדו לצמצום פערים והרחבת ההזדמנויות של כל תלמידה ותלמיד להשתלב בעתיד במוסדות להשכלה גבוהה ובתפקידי מפתח בעולם, המדע, הרוח, החברה והטכנולוגיה, מבלי קשר לגובה ההכנסות של הוריהם ומקום מגוריהם.

סך ההשקעות התקציביות של התכנית במערכת החינוך הפורמאלית מסתכמות בעלות כוללת של 125 מיליון שקל.

בהתאם לזאת, תכנית הצפון כוללת:

1. חוג לכל תלמידה ותלמיד בכיתות ד'-ה'.

2. תכנית מודולרית חינוכית רשותית ייחודית, ברשויות באשכול למ"ס 4-6.

3. שיפור הסביבה הלימודית במח"טים (על יסודי).  הוספת תגובה  היה הראשון להגיב למאמר זה    שתף בפייסבוק  שתף בפייסבוק    הדפסה גירסה להדפסה      שלח לחבר שלח לחבר  
< קודם   הבא >

משחקית אלואדי

נדים קבלאן

סאמר והבה

מאוחדת עוספיא

עמאר מנסורמתוך פורום העסקים והעמותות של הכרמל
ראוי לבניין ותעשייה
ראוי לבניין ותעשייה
מודעות פרסום