קנאפה גאלב
חינוך חברה מאבק האדמות פוליטיקה ספורט מפגעים מדור נפטרים أدب وفن גולשים כותבים עסקים סרטונים שונות פייסבוק מודעות פרסום
פורטל הכרמל
ראשי | אודותינו | צור קשר

מבזקי חדשות

פאדי נטור

מאוחדת דאליה

אמין כיוף חדש

ד

תעופהסקר
מה אתם מעדיפים קולנוע או תיאטרון ?
 שונות
בני עוספיה
פיצוי של 25,000 ש״ח לעובדת ברשת יינות ביתן
30/05/2017,  מאת: פורטל הכרמל

עו"ד חגית שווקיבית הדין לעבודה בחיפה פסק בחודש ינואר האחרון פיצוי של 25,000 ש״ח לעובדת בסניף עתלית של רשת יינות ביתן בגין היעדר הפרשות לפנסיה והשלמת זכויות סוציאליות.


״שוב אנו עדים להתעמרות של חברה גדולה בעובד הקטן' זהו שיעור עבור כל אחד מאיתנו חשוב לעמוד על הזכויות של העובד השכיר״, אומרת עו"ד חגית שווקי מיוקנעם, שסייעה משפטית לתובעת

כבוד השופטת איריס רש מבית הדין לעבודה בחיפה פסקה בחודש ינואר האחרון פיצוי של 25,000 ש״ח לש׳, עובדת בסניף עתלית של רשת יינות ביתן״, בגין פגיעה ואי תשלום תנאים סוציאליים כחוק

התובעת התחילה לעבוד כקופאית ברשת ״יינות ביתן״ בסניף בעתלית במהלך חודש אוקטובר 2008, ולדבריה הייתה עובדת מקצועית לשביעות רצון מנהליה והייתה מוערכת בשל היותה ישרה ומלאת מוטיבציה. בתאריך 4.2.13, לאור מיזוג בין חברת ע.ר.

צים שיווק ישיר בע"מ לבין יינות ביתן״, נמסרה לה "הודעה בדבר תנאי עבודה, בה צוין כי המיזוג אינו פוגע בוותק העסקתה וכל זכויותיה נשמרות. לטענתה, בתקופה שלאחר מכן לא שולמו לה מלוא זכויותיה, ובכלל זאת שעות נוספות, הפרשות לפנסיה, פדיון חופש, דמי הבראה ועוד.

בבית המשפט, טענה ש׳ כי רמסו את זכויותיה ופגעו בשכרה לאורך כל תקופת עבודתה. בחודש מרץ 2015 קיבלה התובעת הודעה על סיום העסקתה, אולם מועד הפסקת העבודה נרשם כחודש מאוחר יותר וגם במקרה זה - לא שולמו לה פיצויים על הודעה מוקדמת.

כמו כן, לא שולמו לה פיצויי פיטורין מלאים החברה ניכתה משכרה של התובעת הפרשות לפנסיה וכי אלו לא הועברו במלואן לקרן הפנסיה.

שוב אנו עדים להתעמרות של חברה גדולה בעובד הקטן. זהו שיעור עבור כל אחד מאתנו חשוב לבדוק קבלת מלוא התנאים המגיעים לנו, מדי חודש״, אומרת עו״ד חגית שווקי, המתמחה בדיני עבודה וסייעה משפטית לתובעת.

אולם בכך לא מסתיים הסיפור - מכתב התביעה עולה כי התובעת נקראה לשימוע בטענה כי "קיללה את האחראית על הקופות הגב' מ׳״, אך כל תגובותיה של התובעת נפלו על אוזניים ערלות, לא נערך עימות בין השתיים ומנהלי הסניף קיבלו את גרסת האחראית למרות שאירוע כזה מוכחש מיסודו.

האחראית על הקופות היא קרובת משפחה של מנהלת הסניף, התובעת טענה כי הנתבעת פעלה בחוסר תום לב וממניעים בלתי מקצועיים עת החליטה לסיים את העסקתה. אם רצו לתפור לש׳ עילה לפיטורין, לא יכלו לחשוב על דרך פחות משפילה ושקופה?״, תוהה עו״ד שווקי.

כאמור, בחודש ינואר האחרון קיבל בית הדין לעבודה בחיפה רוב מטענותיה של ש׳ ופסק לה פיצויים בגובה 25,000 ש״ח.

אחת ממטרות משפט העבודה היא הגנה על מקום העבודה של העובד, הגנה על זכותו לעבוד ולתת לו ביטחון בעבודה באופן שפרנסתו והאפשרות להיות בעל תעסוקה יקבל הגנה ראויה. אני מאושרת כי השגנו זאת״, מסכמת עו״ד חגית שווקי מיוקנעם , המתמחה בדיני עבודה וסייעה משפטית לתובעת.

עו"ד חגית שווקי


  הוספת תגובה  היה הראשון להגיב למאמר זה    שתף בפייסבוק  שתף בפייסבוק    הדפסה גירסה להדפסה      שלח לחבר שלח לחבר  
< קודם   הבא >

קניון אמין כיוף אמצעי

מאוחדת עוספיא

סאמר והבה

נדים קבלאן

עמאר מנסורמתוך פורום העסקים והעמותות של הכרמל
וילונות הנסיכה
וילונות הנסיכה
מודעות פרסום