אולמי שפיק
חינוך חברה מאבק האדמות פוליטיקה ספורט מפגעים מדור נפטרים أدب وفن גולשים כותבים עסקים סרטונים שונות פייסבוק מודעות פרסום
פורטל הכרמל
ראשי | אודותינו | צור קשר

מבזקי חדשות

מאוחדת דאליה

אמין כיוף חדש

פאדי נטור

תעופה

דסקר
מה אתם מעדיפים קולנוע או תיאטרון ?
 חברה
משחקית אלואדי
שיא של פינויים לבתי חולים מדליה ועוספיה
13/08/2017,  מאת: פורטל הכרמל

תמונה לדוגמהעשרות פינויים והחייאות בסוף השבוע בדאלית אל כרמל ועוספיה, עבודה מסביב לשעון של כוחות ההצלה הפועלים באזור במיוחד צוותי מד"א, כל זה קורה מתחת לרדאר של הרשות שלא מנסה לבדוק מה הגורם לזה.


בכפרים דאלית אל כרמל ועוספיה, בכל יום אנו עדים ליותר ויותר מקרים של צעירים וצעירות, ילדים ומבוגרים, שנזקקים לפינוי לבתי חולים עקב כל מני מחלות, לחצים בחזה, התעלפות, קשיי נשימה, מחלות לב וכלי דם, השמנת יתר ועוד.

ככל שמנסים לבדוק ולחקור את המצב, מגלים גורמים רבים הקשורים למחלות שעיקרם זה איכות האוויר שנמצא בכרמל, מזון ושתיית משקאות אנרגטיים, אוכל לא מבוקר ומפוקח כגון בשר שמוברח ולא מאושר, ביצים ללא פיקוח, ועוד ועוד.

בשני הכפרים ישנה אוכלוסייה גדולה של קשישים שהגיעו לגיל 85 עד 97, האוכלוסייה הקשישה נזקקת לטיפול ראשוני ופינוי לבית חולים במקרים רבים בכל ימי השבוע, בנוסף לנפגעים האחרים ולחולים בכל מני מחלות שצריכים טיפול כל הזמן.

אמבולנס

לא עובר יום בלי מספר פינויים של צעירים עקב מחלות פתאומיות, צעירים וצעירות בריאים שנופלים בפתאומיות ונזקקים לטיפול, עיקר הפינויים באים כלחצים בחזה ובדרכי הנשימה.

בנוסף למחלות הפתאומיות יש הרבה מקרים של התדרדרות במצבי חולים כרוניים בדאלית אל כרמל ועוספיה, שלא תמיד זה מסתיים בטוב ובמיוחד במבוגרים.

לא יכול להיות שבכל יום יש יותר פינויים של חולים שחלקם נפטרים והרשות המקומית עושה את עצמה לא רואה.

יש להזכיר כי בחודשי הקיץ ובשל החום הכבד נרשמים יותר פינויים של קוצר נשימה ותשישות בקרב צעירים ומבוגרים ויש סכנה מוגברת לציבור עקב טמפרטורות גבוהות ועליה בלחות.

הסכנה קיימת במיוחד כאשר יש גל חום שנמשך מספר ימים ברצף וכאשר יש עומס חום ניכר של שילוב של טמפרטורות גבוהות עם ולחות יחסית גבוהה, או טמפרטורות גבוהות ביותר מאד גם ללא לחות גבוהה.

צוותי מדא


יש מקרים בהם הגוף לא מסוגל לקרר את עצמו בסביבה החמה, מנגנון ההזעה אינו יעיל, וטמפרטורת הגוף עולה במהירות, לעתים מעל 41 מעלות צלזיוס בתוך רבע שעה ויש מקרים של תשישות חום, שזה מצב מתון יותר של פגיעה מחום, ועלול להתפתח לאחר חשיפה לחום במשך מספר ימים בהיעדר שתיה מספקת.

הסכנה הבריאותית ממזג אויר חם גדולה במיוחד בגיל המבוגר.

סכנה גדולה עוד יותר קיימת עבור אנשים הסובלים מהשמנת יתר, מחלות כרוניות, מטופלים בתרופות מסוימות, בעת מחלה חריפה או במצב של חסר בנוזלים (התייבשות).

אנשים המטופלים בתרופות הפועלות על מערכת העצבים המרכזית (המוח), כגון: תרופות להרגעה, לשינה, למחלת פרקינסון, ולבעיות נפשיות מסוימות. תרופות אלו עלולות להגביר את הרגישות לפגיעה מחום.


משחקית אלואדי
  הוספת תגובה  הוספת תגובה    שתף בפייסבוק  שתף בפייסבוק    הדפסה גירסה להדפסה      שלח לחבר שלח לחבר  

תגובות (6)
 6 כסף
מאת א, ב- 13-08-2017, 23:19
כסף... כסף... כסף... כסף.... כדי להוצאה כסף
 5 שהבת שלי חלתה
מאת אימא לילדים, ב- 13-08-2017, 17:29
אני שואלת למה ומדוע ומתפללת שהבת תבראי אני רוצה לדעת למה זה קרה לנו ילדה צעירה יפה ולא היה לה כלום לפני אני שואלת למה
 4 הכל מחליל בבתי הזקוק בחיפה
מאת עיספיא, ב- 13-08-2017, 14:31
המחלות אצלנו מגעות מחיפה כי הרוחות באות ממזרח למערב דרום בעיספיא יש הרבה מאוד אנשים חולי ראיות וסרטן לצעירי בדליה כולם חולי נפש
קניון אמין כיוף אמצעי
 3 לדעתי זה רק בגלל האוויר
מאת איש טוב, ב- 13-08-2017, 11:44
האוכל והאוויר הם הבעיה העקרית למחלות אצלנו לא חושבים לעומק עד שנופלים להתעורר ולא לחכות למועצה כי שם אין להם ערך לבני אדם
 2 أخواني وأخواتي الكرام
מאת محلل سياسي, ב- 13-08-2017, 11:22
أخواني وأخواتي المحترمين نرحب بكم في هذه العصيب والخبر ألذي ينهار علينا كل كارثه نحنو نقص عليكم بل حق وفق الحق !!! هذه المجلس ألذي في هذه العصر لا يعمل  
شيئ في هذه البلاد الباسله يضحكون علينا ويسرقون مال المواطنين وهذهالشهره الوحيده ألذي تتوغل في. ، رحاب البلاد والمنطقه وفقط !!هي سرقة أموال وكرهيه بين المواطنين وأدخال خزان بشري من العمال من أجل أرضاء المصعورين على مال المجلس ..أقول لكم في هذه التغريده أنتم تدعون بأنكم جاين تعميروها ولكن دار الدولب حتى نشهد كوارث تحلاق في البلاد والمنطقه والسبب السرقات وليس من يهتم في هذه المجلس...نقول الى كرمل نصرالدين أين أنت لكي تنقذ المجلس ثانيتن أرجوك
 1 המועצות רדומות לגמרי
מאת איש חירום, ב- 13-08-2017, 08:02
אם היו מבקשים ממשרד הבריאות לבדוק את סיבת המחלות ובעיקר זיהום האוויר הקשה שלא מתחשבים בנו ובעיקר חינוך לתושבים על המפגעים שהם גורמים לעצמם במיוחד לא יתכן שצעירים וצעירות בגיל צעיר חולים קשה צריך לבדוק
קניון אמין כיוף אמצעי

  הוספת תגובה  הוספת תגובה    שתף בפייסבוק  שתף בפייסבוק    הדפסה גירסה להדפסה      שלח לחבר שלח לחבר  
< קודם   הבא >

משחקית אלואדי

סאמר והבה

נדים קבלאן

מאוחדת עוספיא

עמאר מנסורמתוך פורום העסקים והעמותות של הכרמל
מרכז הדיו והטונר
מרכז הדיו והטונר
מודעות פרסום