מותקאל חלבי
חינוך חברה מאבק האדמות פוליטיקה ספורט מפגעים מדור נפטרים أدب وفن גולשים כותבים עסקים סרטונים שונות פייסבוק מודעות פרסום
פורטל הכרמל
ראשי | אודותינו | צור קשר

מבזקי חדשות

פאדי נטור

תעופה

ד

אמין כיוף חדש

מאוחדת דאליהסקר
מה אתם מעדיפים קולנוע או תיאטרון ?
 מבזקי חדשות
קניון אמין כיוף אמצעי
1.8 מיליון ש' יושקעו במחקרים בתחום הביומטריה וההזדהות
13/08/2017,  מאת: פורטל הכרמל

משרד המדע והטכנולוגיה והיחידה להזדהות וליישומים ביומטריים במטה הסייבר הלאומי, פרסמו באחרונה קול קורא למימון מחקרים ופיתוחים בתחום הביומטריה וההזדהות בסכום כולל של 1.8 מיליון ש"ח.


כל מחקר שייבחר יזכה למימון בגובה 450,000 ₪ לתקופה של עד שלוש שנים. מטרת הקול הקורא היא לקדם את הידע הקיים בתחום, להביא ליישומים ממשיים ולהגדיל את מספר החוקרים והמחקרים בו. 

לדברי שר המדע והטכנולוגיה אופיר אקוניס, "מטרת ההשקעה בתחום היא להביא לידי ביטוי את הערך המוסף של המדענים והיזמים בישראל הצופים את הבעיות שבהן אנו עשויים להיתקל בעתיד בתחום. המענק יסייע ביצירת מנועי צמיחה אשר יקדמו את ישראל למעמד של מדינה מובילה במחקר, פיתוח ויישום של פתרונות חדשים בתחום".

תחום ההזדהות הכולל גם שימוש ביישומים ביומטריים מעסיק כיום ממשלות רבות בעולם. הזדהות בטוחה לצורך מתן שירותים אונליין ובטלפונים חכמים, תאפשר לגופי ממשלה ולמגזר הפרטי לספק לתושבים סל שירותים רחב ומאובטח יותר.

כחלק ממגמה זו אנו עדים לתנופה משמעותית בשימוש ביישומים ביומטריים המאפשרים זיהוי ידידותי למשתמש ברמת סמך גבוהה. ככל שההזדהות תהיה בטוחה יותר, ניתן יהיה לייתר את הדרישה לאימות זהות פיזי המחייב הגעה למשרדי קבלת הקהל, דבר שיביא לשיפור השירות לציבור בכלל ולתושבי הפריפריה בפרט, להתייעלות, ולהקלה על ביצוע עסקים.

ראש מערך הסייבר הלאומי ד"ר אביתר מתניה, ציין כי: "להגברת השימוש ביישומים ביומטריים תהיה תועלת לא מבוטלת לחברה ולכלכלה. על מנת לעשות זאת ולהאיץ את הפיתוחים והכלכלה, חשוב ליצור אקוסיסטם בין הממשלה, אקדמיה והתעשייה, ומימון המחקרים הוא אחד הכלים המרכזיים לכך".

בין המחקרים שזכו לקבל מענקים בעבר בתחום זה: מחקר של פרופ' אברהם דומב מהאוניברסיטה העברית בנושא ביומטריה המבוססת על נתונים שלישוניים בטביעות אצבע; מחקר של פרופ' טל הסנר מהאוניברסיטה הפתוחה ופרופ' יוסי קלר מאוניברסיטת בר אילן בנושא התגוננות בפני גניבת זהות ביומטרית; מחקר של פרופ' יוסי אלמוג מהאוניברסיטה העברית בנושא שימוש בננו טכנולוגיה להגדלת שיעור הגילוי של טביעות אצבע; מחקרם של פרופ' אור דונקלמן וד"ר ריטה אוסדצ'י מאוניברסיטת חיפה בנושא ביומטריה בת-ביטול  ועוד רבים.  הוספת תגובה  היה הראשון להגיב למאמר זה    שתף בפייסבוק  שתף בפייסבוק    הדפסה גירסה להדפסה      שלח לחבר שלח לחבר  
< קודם   הבא >

קניון אמין כיוף אמצעי

עמאר מנסור

נדים קבלאן

מאוחדת עוספיא

סאמר והבהמתוך פורום העסקים והעמותות של הכרמל
מינימרקט מוניר פרו
מינימרקט מוניר פרו
מודעות פרסום