אולמי שפיק
חינוך חברה מאבק האדמות פוליטיקה ספורט מפגעים מדור נפטרים أدب وفن גולשים כותבים עסקים סרטונים שונות פייסבוק מודעות פרסום
פורטל הכרמל
ראשי | אודותינו | צור קשר

מבזקי חדשות

תעופה

פאדי נטור

אמין כיוף חדש

מאוחדת דאליה

דסקר
מה אתם מעדיפים קולנוע או תיאטרון ?
 חינוך
משחקית אלואדי
החל משנת הלימודים הקרובה משרד החינוך מסבסד צהרונים
13/08/2017,  מאת: פורטל הכרמל

תמונה לדוגמההעלות הבסיסית של צהרון, לילד עומדת על 650 לחודש, משרד החינוך יסבסד את עיקר הסכום, בהתאמה לדירוג הסוציואקונומי של הרשות המקומית.


64 אלף תלמידים 83 רשויות מאות שובים

החל משנת הלימודים הקרובה:
משרד החינוך מסבסד צהרונים
חיסכון של מאות שקלים בחודש לכל משפחה, במסגרת איכותית ומפוקחת.
יישובים באשכולות למ"ס 1-3 (צפת ) , - משרד החינוך יסבסד 600 שקלים, וההורים ישלמו 50 שקלים בלבד.
סבסוד אשכול 4 (עכו, נצרת ): 350 שקל (הורים 300 שקל).
שעות פעילות: מתום הלימודים ועד השעה 16:00.

המסגרת כוללת:
ארוחה חמה בסטנדרט גבוה.
שני חוגים בשבוע, במגוון תחומים – בצהרון עצמו.
צוות מקצועי איכותי שכולל גננת, סייעת, ובבתי הספר מדריך ורכז.
המסגרות שבהן תפעל התכנית: כל המוסדות הרשמיים, המוכר שאינו רשמי והחינוך המיוחד.
פיקוח כולל של משרד החינוך: רמת השירות, הסטנדרט הפדגוגי, איכות הצוות המקצועי והכשרתו.
עלות שנתית: 1.3 מיליארד שקל.

שר החינוך, נפתלי בנט: "הצהרונים של משרד החינוך הם בשורה של ממש להורים ולילדים. מדובר בחיסכון של מאות שקלים בכל חודש לכל משפחה, ובפתרון מצוין להורים שיוכלו כעת לעבוד בשקט כשילדיהם נמצאים במסגרת חינוכית טובה ומוזלת. אני מברך את ידידי שר האוצר כחלון שהוביל ביחד איתי את המהלך החשוב הזה שיקל על כל משפחה בישראל".

מנכ"ל משרד החינוך, שמואל אבואב: "משרד החינוך ממשיך להרחיב את מגוון השירותים החינוכיים, הן כדי להעניק לתלמידים מעטפת חינוכית רחבה, והן כדי להקל את הנטל על ההורים. הרחבנו את מסגרות הקיץ, הוספנו סייעות, הקטנו כיתות, ועכשיו אנחנו מעניקים צהרונים איכותיים במחיר מסובסד, בכל הארץ ולכל המגזרים. מדובר בבשורה אדירה, הן לתלמידים והן להורים".

מנהלת מחוז הצפון , ד'ר אורנה שמחון: 'בישובים כמו צפת, עכו ונצרת יסתכם תשלום ההורים בשיעור שבין 50 ל 300 ש'ח .זוהי ברכה גדולה בהיבט החינוכי והשירותי ובשורה אדירה להורים שבצידה הקלה משמעותית בנטל הכספי שמוטל על כתפיהם.  מדובר בפעילויות העשרה , חוגים וארוחה חמה לילדים בגילאי גן , א' ו ב' מתום יום הלימודים ועד השעה 16:00 . תכניות העשרה באמצעות חוגים הן בעיקר בתחומי האומנויות, הספורט, החינוך הסביבתי המעורבות החברתית ופיתוח כישורי חיים ואורח חיים בריא' .

דובר המחוז , דויד גורלי מציין כי את תכנית הצהרונים ( 'ניצנים' ) בצפון מנהלת הדס בן נחום . נכון לעכשיו יש נכונות משמעותית של הרשויות בצפון להצטרף לתכנית והרישומים בנקודת הזמן הזו מסכמים למעלה מ 64 אלף תלמידים רשומים ב 83 רשויות שמקיפות מאות ישובים .

משרד החינוך לוקח אחריות על מסגרות לימודיות בשעות אחר הצהריים , בהתאם להחלטת ממשלה מספר 2659 (מיום 21 במאי 2017), לפיה הוחלט כי בשנת הלימודים הבאה, מחודש ספטמבר 2017, יסבסד משרד החינוך את תכנית "ניצנים".

הצהרונים בסבסוד משרד החינוך יעניקו מסגרות לימודיות בשעות אחר הצהריים לתלמידים בגני הילדים הציבוריים ובכיתות א'-ב', בהתאם לימי הלימוד שנקבעו למוסד חינוכי, מתום יום הלימודים ועד השעה 16:00. התכנית גובשה בשיתוף משרד האוצר והשלטון המקומי, ולצורך הפעלתה הקצה משרד החינוך 1.3 מיליארד ₪.

התכנית תפעל במוסדות הרשמיים, במוסדות המוכר שאינו רשמי ולתלמידי החינוך המיוחד  אשר מסיימים את יום הלימודים עד השעה 14:30. משרד החינוך יגבש ויפקח על רמת השירות, המענה החינוכי והסטנדרטים הפדגוגיים. בתוך כך, יינתנו לתלמידים תכניות העשרה באמצעות חוגים (בתחומי האומנויות, הספורט, החינוך הסביבתי ומעורבות חברתית), תינתן ארוחה חמה ופיתוח כישורי חיים ואורח חיים בריא.

העלות הבסיסית של צהרון, לילד, עומדת על 650 לחודש. המשרד יסבסד את עיקר הסכום, בהתאמה לדירוג הסוציואקונומי של הרשות המקומית. כך, למשל, תלמיד מנתיבות יתוקצב ב-600 שקלים בחודש על ידי משרד החינוך, ולפיכך הוריו יתבקשו להוסיף 50 שקלים בחודש בלבד. ביישובים מבוססים יותר יפחת תקצוב משרד החינוך, באופן מדורג.

יודגש שאת מסגרת הצהרון הבסיסית ניתן להרחיב, באמצעות הוספת פעילות בחגים והוספת חוגים נוספים (מעבר לשני החוגים שניתנים בחבילה הבסיסית), עד לרף מקסימלי בסך 935 שקלים. בצהרונים ציבוריים, המשרד יאסור כל גביית תשלום חורגת.  הוספת תגובה  היה הראשון להגיב למאמר זה    שתף בפייסבוק  שתף בפייסבוק    הדפסה גירסה להדפסה      שלח לחבר שלח לחבר  
< קודם   הבא >

משחקית אלואדי

מאוחדת עוספיא

נדים קבלאן

סאמר והבה

עמאר מנסורמתוך פורום העסקים והעמותות של הכרמל
קניון מנסור סנטר
קניון מנסור סנטר
מודעות פרסום