רימה זהר אלדין
חינוך חברה מאבק האדמות פוליטיקה ספורט מפגעים מדור נפטרים أدب وفن גולשים כותבים עסקים סרטונים שונות פייסבוק מודעות פרסום
פורטל הכרמל
ראשי | אודותינו | צור קשר

מבזקי חדשות

ד

מאוחדת דאליה

פאדי נטור

אמין כיוף חדשסקרחברה
קנאפה גאלב
בשביל הבנים הדרוזים כולם שותפים
31/08/2017,  מאת: פורטל הכרמל

בשביל הבנים

לפני יותר מחמש שנים יזם תא"ל במיל' אמל אסעד את הפרויקט בשביל הבנים הדרוזים, פרויקט שמטרתו להנציח בדרך של אהבת הטבע אחווה ספורט ואחדות את זכרם של בנינו הדרוזים שנפלו במערכות ישראל. סרטונים


השביל שמתחיל בכרמל מהכפרים דלית אל כרמל ועספיא ועובר בגליל דרך כל הכפרים הדרוזים בואכה נבי שועייב יסומן וייקרא בשביל הבנים הדרוזים.

לאחר חמש שנות תכנון ורישוי הצליחה עמותת בשביל הבנים לקבל את כל האישורים לסימון השביל לרבות מרשות הטבע והגנים ומשאר המוסדות , ונכון להיום הם נמצאים בשלבים אחרונים של סימון השביל  בשטח.

כמו כן  וציאה העמותה ספר המתאר את השביל והאתרים לכל אורכו, הספר מספר את סיפורה של העדה הדרוזית היסטוריה אורח חיים מנהגים ועוד. כמו כן מתאר הספר את הכפרים והאתרים שבהם ולכל אורך השביל.

לפי דברי אמל אסעד יוזם מתכנן ומייסד הפרויקט השביל משתרע על 226 ק"מ כאשר לטורך השביל ייבנו מצפורים שישקיפו על נופי הגליל והכרמל המרהיבים.

אחת לשנה  מקיימים אירוע שיא של צעידה ריצה ורכיבה על אופניים כאשר אלפים מגיעים להשתתף להזדהות ולהתאחד באווירת אחווה בין כולם.

השנה החליטו בעמותת בשביל הבנים לקיים את האירוע במתחם נבי שועייב קרני חיטין, שם מסתיים השביל, האירוע יתקיים בתאריך 15/9 וצפויים להגיע אלפים, ביניהם הרמטכ"ל רב אלוף גדי אייזנקוט, שר התקשורת איוב קרא, השרה איילת שקד, ח"כים רבים ועוד

ניתן להירשם דרך האתר בקישור  :   https://www.bshvilhabanim.org.il/MenuDefault.aspx?Id=1075

 

סרטוניםאולמי שפיק
 אולמי שפיקקניון אמין כיוף אמצעי
 קניון אמין כיוף אמצעי
 קניון אמין כיוף אמצעי

.אולמי שפיק

.בני עוספיה

 

אמל אסעד

 

גדוד חרב

בשביל הבנים  הוספת תגובה  היה הראשון להגיב למאמר זה    שתף בפייסבוק  שתף בפייסבוק    הדפסה גירסה להדפסה      שלח לחבר שלח לחבר  
< קודם   הבא >

בני עוספיה

נדים קבלאן

עמאר מנסור

סאמר והבה

מאוחדת עוספיאמתוך פורום העסקים והעמותות של הכרמל
קניון מנסור סנטר
קניון מנסור סנטר
מודעות פרסום