השלטון הסורי וחיזבאללה משתמשים בדרוזים נגד ישראל

עוקבים אחרי ההתרחשויות בסוריה ובמיוחד עם הדרוזים, מה שקרה אמש זה היה צפוי שהשלטון הסורי וחיזבאללה ישלחו צעירים דרוזים להניח מטענים בגבול, כדי להדליק את האש בכפרי הגולן בישראל, וזה לא מאחר להגיע, לפרטים

27.04.2015 מאת: פורטל הכרמל והצפון
השלטון הסורי וחיזבאללה משתמשים בדרוזים נגד ישראל

הסורים שניסו בחודשים האחרונים לפתוח ערוץ הידברות עם ישראל דרך רוסיה וכל מיני ערוצים מכל מיני מדינות בעולם, אפילו שלחו שליחים מישראל לדבר עם הישראלים, בטענה שהם מוכנים לעשות הכול, רק שישראל תשתף פעולה עם השלטון הסורי ותתקוף את מתנגדי השלטון הסורי.

ישראל לא נכנעה ולא רצתה להתערב במה שמתרחש בסוריה ודחתה את כל הניסיונות של הסורים.

באמצע השבוע דווח שהותקפה שיירה שהובילה נשק וטילים באזור הרי הקלמון, הנשק הזה היה מיועד להגיע לידיים בכפרים הדרוזים בסוריה, נשק שנשלח מארגון הטרור חיזבאללה בלבנון.

עכשיו השלטון הסורי וחיזבאללה באמצעות וויאם והאב וטלאל ארסלאן פתחו ערוץ שבא להיות קלף מיקוח בין הסורים לישראל, כדי לערער את ביטחון התושבים הדרוזים ברמת הגולן שבידי ישראל.

כל הכוונה לפגוע במרקם היחסים בין הדרוזים לישראל, דרך זה שחלק יתמוך ויזדהה עם ההרוגים הדרוזים שנהרגו כי רצו לפגוע בחיי החיילים הישראלים והחלק השני יתמוך בישראל, מה שמדליק את האזור כולו בצד הישראלי.

זה לא במקרה ששניים מההרוגים, בניו של תושב מג'דל שמס לשעבר וליד מחמוד והשניים האחרים ממשפחת חסון ובדרייה, כולם בנים למשפחות שמתגוררות ברמת הגולן הישראלית.

כל המטרה של הסורים וחיזבאללה זה להדליק את כל האזור באמצעות הדרוזים בגולן, מה שיכול לגרור אחריו זעקה קשה ומכין את השטח  לאותם שונאי ישראל שמאוד רוצים לראות את כל האזור בוער באש.

עד היום היחיד שהתנגד לשלטון הסורי ולחיזבאללה זה וליד ג'ונבלאט והוא פועל שההנהגה הדרוזית בסוריה תפעל להדוף את גיוס הצעירים הדרוזים לחיזבאללה.

יש לציין שהשלטון הסורי הפנים שאזור אדלב ואזורים נוספים לא בשליטתו, בשביל זה הוא מעביר את השליטה לחיזבאללה כאסטרטגיה קרימינלית בליווי השלטון האיראני שנמצא כאן בגבול הסורי ישראלי בגולן.

הערב נרשמו מספר אירועים בין תושבים מתנגדי ישראל ותומכי השלטון הסורי, לתושבים מתנגדי השלטון הסורי ותומכי ישראל, יש מתח רב מה שגורם להנהגה הדתית בגולן להיות בהיכון לאורך כל הערב והלילה.

יש לציין שבכפרים הדרוזים בסוריה בעקבות המצב הכלכלי הקשה, הרבה צעירים הפכו לשכירי חרב וכך מצאו עצמם מגויסים לחיזבאללה.

נמשיך לעקוב אחרי ההתרחשויות בגולן, מה שנראה כרגע שנפתחה חזית חדשה שישראל צריכה להערך לה בצורה אחרת ממה שנערכה עד היום.

צפון ישראל

תגובות

מומלצים