אלוף במיל' כמיל אבו רוקון "פעילות צה"ל עצרה את הפיגועים"

התייחסות אלוף במיל' כמיל אבו רוקון, מתאם פעילות הממשלה בשטחים, למצב הביטחוני, "הגיהאד האסלאמי הוא ארגון קיצוני שמנסה ליצור משוואה ולקשור את הפעילות הביטחונית ביהודה ושומרון שמונעת יציאה לפיגועים לתגובה מעזה, מדינת ישראל אסור לה בשום אופן להסכים עם דבר כזה".

05.08.2022 מאת: חסין חלבי

כמיל אבו רוקון אוגוסט 22

 

כמיל: "מה שקורה שהגיהאד האסלאמי שהוא ארגון קיצוני ביותר מנסה ליצור משוואה ולקשור מה שקורה ביהודה ושומרון, את הפעילות הביטחונית שפועלת שם בצורה אנטנסיבית נגד מוקדי טרור, לאור הפיגועים בשנה האחרונה, וזה מה שעצר את הפיגועים. הגיהאד מנסה ליצור משוואה לגבי כל מהלך שיקרה ביהודה ושומרון תהיה תגובה מעזה, מדינת ישראל אסור לה בשום אופן להסכים עם דבר כזה ולכן הדבר הזה מטופל בצורה כזאת מול עזה".

 

האלוף כמיל מתייחס גם לסגר שמטרתו להוות לחץ על חמאס שהוא השולט בפועל בעזה והוא צריך להשליט סדר, "הרבה שנים לא ראינו התקוממות נגד חמאס בעזה, צה"ל חייב להיות ערוך ומוכן ולא להשאיר שום דבר פתוח, לפי הערכתי הדברים ירגעו".

 

כמיל: " מה שקורה שהמצב נמצא במבוי סתום ואין דבר שמתפתח לאופק מדיני וכל פעם אנחנו נראה ונחווה עלויות וירידות בסולם המתיחויות הביטחוניות ברצועת עזה וביהודה ושומרון".

 

כמיל: "ישראל היא מעצמה כלכלית ולא תלויה בתרחיש כזה או אחר שמתרחש לכמה ימים בדרום או במקום אחר, על הפלסטינים זה בוודאי ישפיע, כי מערכת הביטחון אפשרה למעל ל 15000 אנשים לצאת ולהתכלכל ולהתפרנס, ולכן כל מה שקורה בעזה זה חלק מהשיקול שהם צריכים לעשות".

 

פורטל הכרמל

תגובות

מומלצים

\