ג׳סאן פארס מסביר ומורה דרך מוערך

לא לשבת בצד אחרי שירות צבאי ממושך וללכת לטובת האהבה לארץ ולטבע, להפוך את החוויה למעניינת ומרתקת, את זה עושה טוב מאוד ובמקצועיות מורה הדרך ג׳סאן פארס, תושב חורפיש, שכל רצונו זה להעביר חוויה למטייל ולהשריש בו אהבה לחזור עוד ועוד.

19.06.2022 מאת: ברוך ליבמן
ג׳סאן פארס מסביר ומורה דרך מוערך

 

לג'סאן חשוב מאוד להבליט את הערכתו לשייך אמין טריף ז"ל, הוא רואה בו מנהיג בעל השפעה גדולה על אוכלוסיות כי השייך טריף היה מגשר ופותר מחלוקות בצורה מאוד ישירה, שעזרה וחסכה שפיכת דמים בין אוכלוסיות בזמנים ההם של דרוזים ועדות אחרות, שחיו בצמוד לגבול לבנון.

 

 

ג׳סאן פארס דרוזי מהכפר חורפיש, בן 44, נשוי ואבא לשני ילדים, בתפקידו היום מורה דרך בארץ ומדריך טיולים בחו״ל.

 

מקום מגוריו חורפיש בין מירון לחרמון, המקום האהוב והמוכר ביותר עליו. ג׳סאן פארס שירת מעל 20 שנה כלוחם וקצין לא רחוק מהבית בגבול הצפון.

 

ג׳סאן פארס מספר: "ההתיישבות השונה לאורך הגבול ובעיקר כפר ע׳גר שפיקדתי עליו שנים רבות, הם חלק מרכזי בסיפור שלי כאן, כפר ע'גר שהוא כפר סורי שחצי ממנו בלבנון וחצי בישראל, סיפור מרתק שפוליטיקה ומציאות בטחונית עושה אותו שונה מכל מקום אחר בעולם, הדרוזים בגולן והסיפור שלהם שחצי מהמשפחות שלהם מעבר לגבול, מביאים אותנו להבנה שהחיים זה לא שחור ולבן".

 

שג׳סאן פוגש קבוצה של מטיילים יהודים בעיקר, הוא מתעקש לתת להם הסברים רוחניים שקושרים אותם למקום, בנוסף להסברים הכלליים של אופי המקום ומה שהיה במשך עשרות שנים באזור ובמיוחד המאכלים והתרבויות השונות במזרח התיכון.

 

המטיילים עם ג׳סאן פארס נהנים מסגנון של מורה, שעושה הכל, כדי ליהנות מכל פינה בה מטיילים.

 

פורטל הכרמל

תגובות

מומלצים