הרצח בבית ג'ן המדממת

הנרצח באסם קבלאן הוא הבן הרביעי במשפחת קבלאן שאבדה בעשור האחרון ארבעה מבניה, השופט ניר משורי לב טוב נענה לבקשת המשטרה ואישר צוו איסור פרסום על פרטי זהות המבצעים, שייך טריף מגנה את הרצח, הציבור בא בטענות למשטרה, יום קשה בכפר הדרוזי.

01.07.2022 מאת: פורטל הכרמל והצפון
הרצח בבית ג'ן המדממת

 

שייך מוופאק טריף מצטרף לקולות של אנשי ציבור ותושבים דרוזים, שהמשטרה לא מצליחה למנוע ולפצח אירועי רצח בחברה הדרוזית.

 

בשנים האחרונות מעל עשרה הרוגים בכרמל ובגליל במספר אירועים, של ירי ומטעני חבלה שהתפוצצו ברכבים, בין ההרוגים היו נשים.

 

מאז הרצח היום של באסם קבלאן, יש תחושה קשה בקרב הציבור בישובים הדרוזים, ויש בלבול ומתח רב, טרם נקבע מועד לקיום ההלוויה של הנרצח.

 

חשוב לציין שמצבו של הנפגע מהאירוע (עובד מועצה) ממשיך להיות קשה, הוא מנותח בשעות אלו בחדרי ניתוח בבית החולים, לא נוכל למסור הרבה פרטים לגבי הנפגע.

 

משטרת ישראל הודיעה :"צו איסור פרסום בנושא חקירת הרצח של המנוח באסם קבלאן בכפר בית ג'אן".

 

בית המשפט נעתר לבקשת המשטרה והורה על צו איסור פרסום של פרטים מתיק החקירה אודות אירוע הירי בכפר בית ג'אן. כבוד סגן נשיא בית המשפט השלום בטבריה השופט ניר משורי לב טוב הורה על איסור פרסום, כל פרט מפרטי החקירה, כל פרט העלול לזהות את החשודים, תוקף הצו הוא למשך 7 ימים ועד לתאריך 07.07.22 ".
השייך מוופאק טריף:"הרצח בבית ג'ן הינו מעשה טרור פלילי נפשע, מדובר באירוע קשה, חמור, ואכזרי. לאיש אין זכות ליטול חיים של אדם, כל אדם, אני מגנה בכל תוקף ומוקיע את המעשה הנפשע".

 

שייך טריף : "אני מטיל את האחריות על משטרת ישראל, שאיננה מצליחה למנוע מעשי רצח בלב יישוב בישראל, בצהרי היום באין כל מפריע".

 

"אני מתריע מזה תקופה ארוכה בפני גורמי הממשלה והביטחון על אוזלת היד וחוסר המעש. הכתובת על הקיר גם של הרצח הבא וזה יגיע גם למרכזי הערים, אם לא המדינה תתעורר. אנו במצב מלחמה ויש לנהוג כפי שנוהגים במלחמה ולהפעיל סמכויות חירום".

 

"לא די בפרסום סטטיסטיקה לעומת שנה שעברה. רק לפני מספר ימים "התגאו" בסיכול ארגון פשיעה במרכז, המדינה מאבדת את המשילות בצפון, ליבי עם משפחת הקורבן ומתפלל להחלמת הפצוע, שנאבק על חייו ברגעים אלו".

פורטל הכרמל

תגובות

מומלצים

\