השקעה בתשתיות התחבורה ביישובי הערבים

משרד התחבורה והבטיחות בדרכים, בשיתוף חברות התשתית והרשות הארצית לתחבורה ציבורית במשרד, הציגו בפני עשרות ראשי רשויות ביישובי החברה הערבית את התכניות והחזון לצמצום פערים ולקידום תחבורה ציבורית ובת קיימא ביישובים אלה.

08.06.2022 מאת: פורטל הכרמל והצפון
השקעה בתשתיות התחבורה ביישובי הערבים

 

משרד התחבורה הציג היום בכנס "קפיצת מדרגה" את מגוון הפרויקטים המקודמים והמתוכננים בחברה הערבית בשנים הקרובות.

 

בכנס, שהתקיים היום בנצרת, השתתפו שרת התחבורה והבטיחות בדרכים, ח"כ מרב מיכאלי, סגן יו"ר הכנסת ויו"ר מפלגת רע"מ, ח"כ מנסור עבאס, ח"כ אבתיסאם מראענה ממפלגת העבודה, ראש עירית נצרת שאירח את הכנס, עלי סאלם, עשרות ראשי רשויות מקומיות, מנכ"לית משרד התחבורה מיכל פרנק, מנכ"לי חברות הביצוע ומאות משתתפים ומשתתפות נוספים. 


הכנס נועד להציג את החזון, התקציבים והמיזמים המקודמים בימים אלה על ידי משרד התחבורה, ולקדם שיח ושיתופי פעולה עם הרשויות המקומיות.

 

במסגרת הכנס הציגו את התכניות אנשי המקצוע, ובראשם מנהל אגף רשויות מקומיות גיל קרומר ומנהל אגף מיעוטים פארג' פרג', וכן מ"מ מנהל אגף רישוי ותפעול תחבורה ציבורית אינה ברנזבורג, והתקיים פאנל מקצועי בהשתתפות ראשי רשויות וגורמי המקצוע. 

 


שרת התחבורה ח"כ מרב מיכאלי: "יותר מידי שנים של אפליה והזנחה של החברה הערבית במדינת ישראל מתחילות להסתיים. אנחנו מאמינות ומאמינים בשוויון ובזכות של כל אחד ואחת להגיע לאן שהוא או היא רוצה בחיים. משרד התחבורה בראשותי משקיע היום יותר מאי פעם בצמצום הפערים בחברה הערבית, כי אני מאמינה שכולנו שוות ושווים וכולנו צריכות וצריכים לקבל את ההזדמנויות השווה להתקדם בחיים. יש לנו מטרה אחת לייצר ערים שאפשר ללכת מהן ולהגיע מהן לעבודה, לתעסוקה, ללימודים, למשפחה, לחוגים, אחד לשני ולהתקדם בחיים. אנחנו כאן בכנס, כדי להתניע את המהלך הכל-כך חשוב הזה, לייצר שפה משותפת – בערבית בעברית ובתחבורתית".

 


מנכ"לית משרד התחבורה והבטיחות בדרכים, מיכל פרנק: "המשרד מקדם פרויקטים גדולים שנועדו לשרת את האוכלוסייה הערבית, בגליל, בדרום ובמרכז. אנחנו נכנסים יותר ויותר למרחב העירוני, כי בלי תשתית תומכת של תחבורה ציבורית לא נוכל לענות על האתגרים העתידיים, בלי תחנה אי אפשר לעשות תחבורה ציבורית, ובלי מדרכה, אי אפשר לעשות תחנה. מעגל הקסמים הזה חייב להישבר. משרד התחבורה פועל לקידום התחבורה הציבורית, קידום שבילי אופניים והליכתיות, וטיפול ממוקד במוקדי סיכון משמעותיות והתאמת התשתיות לאתגרים העומדים בפנינו. אנו מזמינים את ראשי המועצות לקחת חלק פעיל, ביחד עם חברות הביצוע, ולפעול בשיתוף פעולה לטובת התושבים".

 

תגובות

מומלצים