יום שכולו למען החיילים הדרוזים בצה"ל

צה״ל מכיר בחיילים הדרוזים ומארגן להם את יום החייל הדרוזי, יום החייל הדרוזי יום ייחודי בהובלת מנהל האוכלוסיות בצה"ל, שמוקדש כולו להוקרת המשרתים הדרוזים בצה״ל ושאר גופי הביטחון, יוזמה של מופיד עאמר שהחלה בשנת 2003, פרטים ותמונות.

04.07.2022 מאת: פורטל הכרמל והצפון
יום שכולו למען החיילים הדרוזים בצה"ל

 

יום החייל הדרוזי", יום ייחודי בהובלת מנהל האוכלוסיות בצה"ל שמוקדש כולו להוקרת המשרתים הדרוזים בצה״ל ושאר גופי הביטחון.

 

האוכלוסיה הדרוזית ידועה במחוייבות הלאומית שלה ותרומתה למדינה וכיום היא בעלת אחוזי הגיוס הגבוהים ביותר בישראל.

 

לכבוד המאורע, כלל המשרתים הדרוזים בגופי הבטחון הוזמנו ליום הפוגה בפארק חוף הגיא בטבריה, נהנו מהיצע הכיבוד לאורך היום, פעילויות אטרקטיביות ושימוש במתקני המתחם.

 

בתמונה רס"ן חאלד גאנם, אל"מ שאדי עותמאן ראש מנהל אוכלוסיות 

 

מדברי ראש מנהל האוכלוסיות, אל"ם שאדי עות'מאן: "אני גאה לראות את הצעירים הדרוזים מתגייסים לתפקידים משמעותיים במגוון יחידות הצבא כל מחזור גיוס מחדש. בני העדה הדרוזית הם נכס לצה"ל בפרט ולמדינת ישראל ככלל וזו ההזדמנות שלנו להוקיר אותם על תרומתם".

 

יש לציין שיום החייל הדרוזי הוא יוזמה של אלוף משנה במיל' מופיד עאמר מחורפיש שהתחיל עם הפרויקט בשנת 2003, דאז התקיים בעיר מעלות, בזמנו מופיד הכריז שיום החייל הדרוזי יהפוך ליום חג בכל שנה, ומאז היום הזה מתקיים והחיילים מאוד אוהבים לקחת חלק בנופש, רוגע, מנוחה וארוחה טובה, ובעיקר מפגש היכרות בין כל האגפים והיחידות בצה"ל.

 

האגודה יחד למען החייל הסניף הדרוזי ובשיתוף מנהל אוכלוסיות ועמותת מופיד עאמר, מובילות את היום הזה, שכולו למען רווחת החייל הדרוזי, שמשרת ביחידות השונות והמובחרות בצה"ל ובעיקר לוקח חלק בשמירה על ביטחון ארץ ישראל.

 

 

פורטל הכרמל

פורטל הכרמל

פורטל הכרמל

פורטל הכרמל

פורטל הכרמל

פורטל הכרמל

פורטל הכרמל

פורטל הכרמל

תגובות

מומלצים

\