משפט סופרות וביטחון במטבח של עו"ד זכי כמאל

מפגש תרבותי של בכירים במערכת המשפט בישראל, אנשי חינוך, עיתונאים מובילים, בביתם של עו"ד זכי וגאדה כמאל, לרגל הוצאת הספרים רבי העניין של עו"ד דרור חטר ישי "הכוח ממכר" ושל פרופ' דניאל פרידמן "הרצחת וגם ירשת", היכולת של החברה הלא יהודית להיות מעורבת.

06.08.2022 מאת: חסין חלבי
משפט סופרות וביטחון במטבח של עו"ד זכי כמאל

 

זה לא עוד מפגש שבאים לדבר על בעיות, זה היה מפגש שיזם עורך דין זכי כמאל ואשתו גאדה, לקבץ שורה ארוכה של אנשים בעלי דעה משפטית, חינוכית, חברתית וביטחונית, לדון בהוצאת ספריהם של עו"ד דרור חטר ישי יו"ר לשכת עורכי הדין לשעבר "הכוח ממכר" ספר המדבר על מצב בו הכוח נלקח למקומות לא רצויים ובמיוחד הספר מכוון לבית המשפט העליון.

 

בנוסף לספרו של פרופ' דניאל פרידמן שר המשפטים לשעבר "הרצחת וגם ירשת" ספר שדן בשינוי הדרמטי של הנסיבות בישראל בת ימינו, שהשפיעו על הפסיקה בבעיית "מיהו יהודי" ומדבר על משפט שלמה המלך והדין בעניין חזקת ילד והאמצעים שמאפשרים לקבוע אם הוא שייך לאותם הורים או לאחר.

 

 

מפגש שלקחו בו חלק בכירי המכללה הערבית לחינוך חיפה, מנהלת המכללה פרופסור רנדה חיר עבאס דיברה על האופן בו הדברים מתקיימים וחשיבות המפגשים שמשלבים חינוך ומשפט.

 

עו"ד זכי כמאל פתח את דבריו בתודה לכל הנוכחים שהגיעו והציג את האורחים, זכי לקח את הנושא והבליט את החוסר פרגון של מערכות התקשורת המרכזיות בישראל, שלא מאפשרות לקול הערבי להתבטא ולהגיע בצורה מקצועית לציבור הישראלי.

 

פרופ' דניאל פרידמן הודה לעו"ד זכי כמאל והתייחס ליחס של  המדינה לעדה הדרוזית, ועל זה שצריך לשפר רבות את מה שמגיע באמת לדרוזים בישראל, כי מגיע להם בזכות, פרופ' :"אני לא מתגאה בעם שלי שחוקק חוק הלאום, שבזמנו פרסמתי מאמר נגד בעיתון הארץ".

 

 

עו"ד דרור חטר ישי דיבר על חוקים שהיו צריכים לחוקק, ועל חוק הלאום שבשל התנהגות בית המשפט העליון שהתחיל לנהל את המדינה, היה צריך לחוקק את חוק הלאום, עו"ד דרור רואה בשותפות היהודית הדרוזית צעד חשוב ביותר, הוא התייחס לקשר היהודי דרוזי שהתחיל עם שייך לביב אבו רוכן ז"ל וסאלח חניפס ז"ל ולאן שהגיע היום.

 

עו"ד דרור גדל בכפר הערבי אבטין בעמק זבולון בקרב משפחת קרמאן, הוא אחד האנשים שמכיר היטב את הערבים בישראל ומציין שליהודים אין מדינה אחרת ושהערבים יבינו את זה.

 

עו"ד דרור חטר ישי ופרופ' דניאל פרידמן בביתו של עו"ד זכי כמאל

תגובות

מומלצים

\