נבי עאמר האיש שלא עצר בשום תחנה

האנרגיה החיובית והאהבה למקצוע מביאים את נבי להיות מלא בכוחות להגשים במקצועיות את החלום הבא, נבי שהיה הרבה שנים בשירות צבאי בא לאזרחות לתרום מהעמדה שלו, נבי תרם הרבה להתפתחות תחנות דלק פז ומאז עושה חייל באוניברסיטת חיפה.

10.06.2022 מאת: חסין חלבי
נבי עאמר האיש שלא עצר בשום תחנה

 

זה לא רק להוביל פרויקטים במיליונים, זה לנהל ביד רמה מערכת כל כך גדולה שחולשת על עשרות עובדים, שלהתייחס לכל אחד מהם בצורה האנושית ביותר ובעיקר לדאוג להם. זהו נבי עאמר סמנכ"ל הנדסה תשתיות ובטחון ומהנדס אוניברסיטת חיפה.

 

 

פגשנו את נבי עאמר בלשכתו לשיחה במתחם האוניברסיטה, בנושא ההתפתחות שהוא מוביל בכל הקשור להנדסה בניה ופרויקטים תכנוניים ובעיקר איך להמשיך להיות בנאדם עם רגליים על הקרקע.

 

 

נבי במקצועו מהנדס אזרחי, בוגר טכניון בעל תואר ראשון בקונסטרוקציה ותואר שני בהנדסת קרקע וביסוס, היום מכהן בתפקיד סמנכ"ל הנדסה תשתיות ובטחון ומהנדס אוניברסיטת חיפה, אחד החשובים במוסד האקדמי.

 

 

נבי עאמר תושב הכפר הדרוזי גוליס, סא"ל במילואים, מילא תפקידים רבים במערך ההנדסה והבינוי בצה"ל בחיל הים. באזרחות נבי מילא תפקיד רמ"ח תשתיות בעיריית מעלות במשך שנה ולאחר מכן ראש אגף הנדסה בחברת דלק פז.

 

 

מזה 13 שנה בתפקידו הנוכחי, הוא הצליח לאחד שני אגפי הנדסה ואגף תחזוקה לאגף אחד, בנוסף הועבר אליו אגף נוסף של הבטחון ובטיחות והאגף כיום שמוביל נבי מאחד בתוכו שלושה אגפים שונים.

 

 

כאשר אנו מסיירים עם נבי, הוא מצביע על הפרויקטים שנבנו בתקופתו, קמפוס בית הסטודנט, הספרייה החדשה, בניין הפקולטה לבריאות ורווחה, בנק הגנים, קמפוס הנמל, מעבדות במתחם חקר ימים ואגמים, שדות ים וקציני ים עכו, כמו כן נבנו מעל 60 מעבדות למדעי הים והפקולטה למדעים והחברה, בוצעה תכנית מתאר ותב"ע חדשה אשר נותנת מענה לבניה חדשה להרבה מאוד שנים קדימה, והפרויקטים רק ממשיכים.

 

 

נבי: "התנופה בפיתוח פיזי היום בשיאה, כולל בניית מעבדות רבות, בית חיות חדש, פרויקט בית הספר למדעי המחשב והנתונים בקמפוס הנמל 63 -67, פרויקט פלמר 4 כולל בניית שלוש קומות חדשות, בניין דילן, המשך בניית בנק הגנים, המשך בניית ארבע קומות מעל בניין רבין, העתקת הפקולטה למשפטים לבניין גיקובס, מוזיון היקים, גן הפסלים, שיפוץ המוזיאון הקיים, שער ראשי בכניסה לקמפוס, בניית מרכז מבקרים בקומה 30, בניית בית הספר ללימודים מתקדמים על שם ברד בלום ועוד ועוד".

 

 

נבי עאמר:"בנימה אישית, צריך להמשיך לעודד את הדור הצעיר שלנו ולכוון אותו ללכת וללמוד, בעיקר מקצועות הנדסה ורפואה, כי זה העתיד, הנשק הטוב ביותר לצעירים וצעירות שלנו הוא לרכוש מקצוע, ע"מ להבטיח את פרנסתו ועתידו, רק כך ניתן לחיות בכבוד ולהתקדם ביושר".

 

 

נבי עאמר:"חשוב גם לעזור תמיד למי שזקוק לעזרה והכוונה ואצלנו הדרוזים לא חסרים בעלי תפקידים בכירים, שנמצאים במקומות ובצמתים שיכולים לעזור, לתמוך ולדחוף, אם זה במשרות, עזרה כלכלית וכל דבר אחר, ואצלנו בעדה תמיד ניתן לעזור למי שזקוק לעזרה, צריך רק רצון חזק מכל אלה שיכולים לעשות זאת".

 

 

נבי האדם שהגיע לעשות הכי טוב, לשם כך הוא מצליח להזיז דברים גדולים במרכז העניינים וכך נבי פותח הרבה מאוד דלתות, גם לאלו שבאים אחריו.

 

 

נבי מאמין שהדור הבא שלומד במערכת החינוך הדרוזית טעון שיפור ולמרות הכל אומר "ההצלחה של הילדים הבסיס שלה זה ההורים ולא משנה באיזה מסגרת לימוד הילד נמצא, כאשר אבא שלי רצה שאני אהיה רופא הצלחתי להתקבל אבל העדפתי את ההנדסה ואני אחד שלמד בכפר, היום יש לי בבית מהנדסים מוצלחים".

 

 

נבי עאמר סמנכ"ל הנדסה תשתיות ובטחון

תגובות

8. והבה לפני 24 ימים
אדם גדול ומיוחד
7. גלי לפני 25 ימים
בן אדם מיוחד ואנושי
6. בחורה לפני 25 ימים
מדהים ומרתק
5. עיספיא לפני 25 ימים
כבוד לכולם אתה
4. סמי לפני 25 ימים
האיש הנכון במקום הנכון
3. גליל לפני 25 ימים
אדםם מקצועי ביותר
2. סאלח נסראלדין לפני 26 ימים
כל הכבוד, גאווה
1. יואב לפני 26 ימים
אדם מיוחד

מומלצים