ערבים בשירות לאומי בגופי הביטחון בישראל

השר בר לב:"שילוב בני שירות מהחברה הערבית בגופי הביטחון, זהו ביטחון הפנים", כ 31 בני השירות לאומי מהחברה הערבית סיימו אמש את מסלול עוזר לוחם אש ויתחילו את שירותם במערך הכבאות בתחנות הכיבוי השונות לצד לוחמי האש

01.06.2022 מאת: פורטל הכרמל והצפון
ערבים בשירות לאומי בגופי הביטחון בישראל

צילום המשרד לביטחון הפנים

 

אמש התקיים במטה הארצי של הכבאות בראשון לציון טקס הוקרה לבני השירות לאומי מהחברה הערבית בהשתתפות השר לביטחון הפנים עמר בר לב, נציב כבאות והצלה רב טפסר אייל כספי ומנהל תחום השירות לאומי ברשות הלאומית לביטחון קהילתי אורן נחמיה.

 

את הקורס הרביעי התחילו 31 בני שירות מהחברה הערבית שישתלבו בהמשך במערך הכבאות וההצלה. מיד לאחר הקורס יתחילו בני השירות את שירותם במערך הכבאות בתחנות הכיבוי השונות לצד לוחמי האש. בנוסף בסוף חודש מאי סיימו לראשונה חמישה בני שירות מהחברה הערבית את כל השלבים לגיוס לקבע. שילובם של בני השירות במסלול קבע הינו פריצת דרך בשילוב בני השירות מהחברה הערבית במסלול קבע.

 

השר לביטחון הפנים, עמר בר-לב אמר כי "שילוב בני שירות מהחברה הערבית בגופי הביטחון, זהו ביטחון הפנים! שילובם הוא WIN WIN לפרט ולחברה. אני חושב שזה שכל אחת ואחד מאותם צעירים החליט להצטרף לשירות לאומי ולהשקיע שנה מהחיים שלו. זה אומר שכל אחד ואחת מכם הוא מנהיג בפני עצמו, מה זה אומר מנהיג אחד שלוקח את האחריות על עצמו ולפעמים אפילות מתעלם מהסביבה ומחליט מה נכון לו לעשות בפרט שזה משרת את הסביבה שלו ואת כל אזרחי ישראל".

 

נציב כבאות והצלה רב טפסר אייל כספי, אמר "כנציב כבאות והצלה אתה מחפש רגעים של נחת שאתה עומד כאן היום ומסתכל אתה רואה רגעים כאלו. אנחנו אוספים את כל העוצמה של כבאות והצלה וראויים כאן את מיטב בני הנוער מוסלמים ולא מוסלמים מהדרום מהצפון מהמרכז ולכולם יש מטרה אחת הצלת חיים".

 

מנהל תחום השירות לאומי אזרחי ברשות הלאומית לביטחון קהילתי, אורן נחמיה אמר כי "המספרים מדברים בעד עצמם יש לנו כיום כ- 200 בני שירות מהחברה הערבית שמשרתים בכלל גופי ביטחון, המסלול של לוחמי האש הפך להיות אבן שואבת להרבה צעירים שרוצים להגיע ולהשתלב בתפקיד מבצעי מציל חיים. והמספרים רק גדלים ממחזור למחזור. אני חושב שהדבר הכי משמעותי זה שיש רצון לבני נוער מהחברה הערבית להשתלב בשירות האזרחי ולסלול דרכו את הדרך לחברה הישראלית. יישר כח גדול לכבאות והצלה על מתן ההזדמנות ובעיקר לטפסר אריה רגב שמוביל את כל פעילות המתנדבים".

 

תגובות

מומלצים