בוגרי תוכנית מנהיגות צעירה צפת

15 ילדים מעמותת פותחים עתיד בצפת, הפועלת למען ילדים במצבי סיכון בפריפרייה, סיימו בהצלחה תוכנית הכשרה של מנהיגות צעירה, שמטרתה לפתח ולטפח תחושת מנהיגות ומסוגלות בקרב הילדים, וע״י כך ליצור קבוצה מגובשת ומחויבות של מנהיגים וסוכני שינוי בקהילה ובעולם.

13.07.2022 מאת: פורטל הכרמל והצפון
בוגרי תוכנית מנהיגות צעירה צפת

צילום ענת מחנאי

 

"המנהיגים הצעירים", שסיימו זה עתה את המחזור הראשון,  הציגו את פרויקט ההכשרה החדש  בפני ראש העיר, שוקי (יהושע) אוחנה, המחזיק את תיק החינוך ומקדם את נושא המנהיגות והמצוינות בעיר בפרויקטים רבים.

 

 

המפגש המרגש התקיים במסגרת ועדת ליווי של פותחים עתיד עם הצוותים החינוכיים של בית הספר, נציגי הרשות המקומית מאגף החינוך בצפת, השירות הפסיכולוגי, שירותי הרווחה ותכנית 360.

 

מטרת הועדה היא לקדם את שיתוף הפעולה בין הרשות המקומית לעמותת פותחים עתיד, לדייק את המענים ולקיים דיון מקצועי פורה באתגרי השנה הבאה. הילדים הרשימו מאוד את חברי הוועדה והציגו את הפרויקט כמו מנהיגים אמיתיים.

 

 

תוכנית ״מנהיגות צעירה״ הנה פרויקט של עמותת פותחים עתיד צפת, מדובר על תוכנית בת 8 מפגשים המכינה כ-15 ילדים. את התוכנית פיתחה והנחתה דיאנה כהן, מנהלת פותחים עתיד צפת, בשיתוף ניר בונה, אקדמאי בתחום החינוך ומומחה בתחום של סמינרים ותוכניות מנהיגות.

 

 

התוכנית כללה תכנים עשירים שהועברו על ידי משחקים, הדרכות, הרצאות, עבודת צוות קבוצתית, עם דגש על מסרים של אומץ, גבורה, פחד, תקשורת בין אישית, נתינה, תרומה לקהילה, זיהוי הכוחות שבי ודיונים על מנהיגות ומיהו מנהיג.

 

 

במפגש הסיום הוענקו לבוגרי תוכנית מנהיגות צעירה תעודות במעמד הנאמנות המלוות את הילדים מטעם פותחים עתיד וההורים .

 

 

'פותחים עתיד' הינה עמותה, חברת בת של הסוכנות היהודית, הפועלת משנת 2006, ב-36 ישובים בפריפריה החברתית והגיאוגרפית של ישראל למען ילדים ומשפחות המצויים במצבי סיכון.

 

פותחים עתיד פועלת להעניק לילדים ומשפחותיהם בטחון, כלים והזדמנות שווה לממש את הפוטנציאל האישי הטמון בהם תוך הנגשת השירותים החברתיים, עידוד מעורבות משפחתית ויצירת סביבה חינוכית תומכת.

 

 

פורטל הכרמל

תגובות

מומלצים

\