המכינה התיכונית הראשונה בישראל

בשנת הלימודים הבאה תשפ"ג, עתידה להיפתח המכינה התיכונית הראשונה בישראל, מכינת "משעול" שתציע לימודי בגרות מלאה יחד עם תוכנית הכנה לצה"ל והיכרות מעמיקה עם החברה הישראלית. זו תוכנית תלת- שנתית המיועדת לתלמידי כיתות י' -יב' ומורכבת משלושה מסלולים.

28.05.2022 מאת: פורטל הכרמל והצפון
המכינה התיכונית הראשונה בישראל

צילום דוברות עמותת אחריי

 

לראשונה בישראל: עמותת "אחריי" וכפר הנוער סילבר ייפתחו בשנת הלימודים הבאה, שנת תשפ"ג את מכינת "משעול" מכינה תיכונית תלת-שנתית למצוינות ומעורבות בחברה הישראלית.

 

בשנת הלימודים הבאה תשפ"ג, עתידה להיפתח המכינה התיכונית הראשונה בישראל, מכינת "משעול" שתציע לימודי בגרות מלאה יחד עם תוכנית הכנה לצה"ל והיכרות מעמיקה עם החברה הישראלית. זו תוכנית תלת- שנתית המיועדת לתלמידי כיתות י' -יב' ומורכבת משלושה מסלולים, בכיתה י' הכרת הארץ דרך סמינרים וטיולים, בכיתה יא' הכנה לצבא דרך ימי סיירות, ימי גיבוש ושטח ובכיתה יב' מכינה לחברה הישראלית שתאפשר לבני הנוער להפעיל שיקול דעת ולקבל החלטות בסוגיות רחבות. 

 

הרציונל לפתיחת המכינה הייחודית הוא הרצון להפוך את בוגריה לאזרחים שווים, יצרניים ומעורבים בחברה הישראלית, ובתוך כך ליצוק משמעות ותוכן מעבר לתוכנית הלימודים הרגילה של החינוך הפורמאלי, להקנות לתלמידים את ערכיה של עמותת "אחריי", אהבת המולדת, כבוד האדם, אחריות, אמינות, רעות ודוגמא אישית. המכינה תפעל במסגרת של פנימייה בתוך כפר הנוער סילבר ובראשה יעמוד עדי דורי, מנהל פנימייה בכפר מזה כ-6 שנים. דורי, שהתחנך בעמותת "אחריי" בצעירותו מאמין שכדי לשנות את פני החברה הישראלית צריך להתחיל בבני הנוער, שירכשו ערכים ויצליח להשפיע על הסביבה עוד טרם גיוסם הצבאי. במסגרת המכינה, יפתחו המכיניסטים תחושת חוסן ומסוגלות ותחושת אחריות כלפי המדינה והחברה הישראלית ותגדל מעורבותם בחברה. המכינה תחליף את מסגרת תנועות הנוער השונות, ותאפשר לבני הנוער להיות במסגרת ערכית מהבוקר עד הערב, בשיתוף פעולה מלא עם צוות המורים והמדריכים בכפר.

 

הציפייה היא כי תוך שלוש שנים יתרחב הביקוש ומספר התלמידים בתוכנית יגדל. התוכנית תלווה את המכיניסטים לשירות צבאי משמעותי. מדובר במכינה מהפכנית, שמתחילה טרם סיום התיכון ומעצבת את בני הנוער עוד לפני השירות הצבאי, ומאפשרת לתלמידים אשר מבקשים לקחת חלק בהגנה על המדינה ובעיצובה של החברה הישראלית. 

 

ראש המכינה התיכונית עדי דורי, אמר כי "מדובר במהלך ערכי מהמדרגה הראשונה. הכנת בני נוער לשרות צבאי, תוך העמקת כישורי החיים ושילובם המוגבר בחברה זו בין המשימות החשובות והמשמעותיות שלנו כחברה. ככל שנשקיע יותר התוצאות תהיינה טובות יותר, לנערים ולמדינה. אני מברך על המהלך, מאושר שהוא קורה אצלנו בכפר הנוער סילבר ובטוח שעם ערכים כמו מנהיגות, מצוינות, ודוגמא אישית התלמידים יגיעו רחוק.

 

 

מנכ"ל עמותת אחריי, אמיר סטרוגו ציין "הניסיון של עמותת "אחריי!" בעשייה עם נוער מגוון מכלל החברה הישראלית והפעלת מכינות קדם צבאיות ופיתוח מנהיגות בקרב בני נוער ברחבי הארץ אפשר לנו לפתח יחד עם השותפים מודל חדש וייחודי זה. הצלחתו והרחבתו עתידה להוות תקווה של ממש עבור נערים ונערות ועבור משפחות רבות בחברה הישראלית. המכינה תשפר את היכולת של המכיניסטים ליצור קשרים חברתיים, תעצים את הדימוי והערך העצמי שלהם ותהווה שלב ביניים בדרך לשילוב מיטבי בחברה. אני מודה לשותפים שלנו לדרך ובפרט לבנק לאומי שתומכים בפעילות העמותה כבר 20 שנה".

 

"אחריי!", הינה עמותה חינוכית חברתית הפועלת במטרה להצמיח מנהיגות צעירה ולעודד מעורבות חברתית בקרב בני נוער וצעירים הנמצאים בצמתים שונים בחייהם. באמצעות תוכניות חינוכיות המחברות לאבני דרך בחברה הישראלית, נוטעת העמותה בחניכיה תחושת הצלחה ומסוגלות ומעודדת אותם להשתלב כאזרחים תורמים בחברה הישראלית. 

תגובות

מומלצים