לראשונה בארץ התכנסות בינלאומית למען צדק חברתי

כנס ראשון מסוגו שיזמה הנהלת המכללה הערבית לחינוך חיפה בראשות עו"ד זכי כמאל ופרופ' רנדה עבאס, בהשתתפות מרצים מישראל ומכל העולם, ועידת החינוך באה לסמל רב תרבותיות וצדק חברתי, שוחחנו עם הנהלת המכללה.

09.06.2022 מאת: חסין חלבי
לראשונה בארץ התכנסות בינלאומית למען צדק חברתי

 

צוות המכללה הערבית לחינוך, מרצים עובדים וסטודנטים הכינו אירוע למופת ומוצלח מאוד, שכל המטרה שלו חשיפה לכוחה של המכללה והשפעתה על הכשרת החינוך בישראל ובעולם. שאפו גדול למוסטפא עבד אלחלים שהוביל אירוע מושלם ללא תקלות, יחד עם ד"ר ריאם אבו מוך.

 

פרופ' רנדה עבאס מנהלת המכללה הערבית לחינוך חיפה, דיברה על שילוב העמיתים שלהם מכל העולם בועידה שמקיימים במכללה, "עיקר מעייננו להכשיר את התלמידים של מערכת החינוך העתידית, חובתנו לחשוף את הסטודנטים שלנו לכל מה שקורה בעולם, במיוחד בנושא הכי משמעותי, איך לחיות ביחד ולהכיל אחד את השני, תחת הכותרת צדק חברתי אנחנו הובלנו לקיום הכנס הבינלאומי במכללה, כנס ראשון מסוגו בנושא צדק חברתי ושוויון".

 

"להיות מחנך זו משימת חיים, זה אומר להיות האבא האמא האח והאחות עבור התלמידים, ולדעת להכיל אותם, זה להביא לחברה בריאה עם יכולות, המורה צריך להיות מוכן להכיל את העבודה ויש לו את היכולות למשימה הזו, לכן הגיע הזמן לשפר את מעמדו החברתי והכלכלי של המורה".

 

מנחות הערב ד"ר היבה חמארשה וד"ר אזאר טהא, שתיהן מרצות לחוג לאנגלית

 

פרופ' רנדה עבאס: "הועידה נמשכת חמישה ימים, כאשר הגיעו אלינו חוקרים מכל העולם, וכולנו ביחד רואים שאנחנו אלה שחייבים להניע את המשימה הזו".


 

עו"ד זכי כמאל נשיא המכללה הערבית לחינוך חיפה: "יש לנו נציגות בינלאומית ברמה הגבוהה ביותר, אינטלקטואלים ואנשי אקדמיה מהארץ ומהעולם הוזמנו ודאגנו שהמרצים והסטודנטים שלנו יפגשו איתם, אנחנו דואגים שהמוסד האקדמי שלנו יתרום מבחינה תרבותית השכלתית חינוכית ואקדמית , בועידה קרוב ל 200 משתתפים שהם מרצים בנושאים שונים".

 

עו"ד זכי: "רב תרבותיות היא הנושא המרכזי שלנו, הכותרת של הועידה שלנו היא צדק חברתי, איך להעניק לאדם את האפשרות כיצד לחיות עם צדק חברתי, שמשמעו שוויון ומתן הזדמנות לחיות בשלום, כאשר השלום האישי והפרסונלי הוא בראש מעייננו".

 

 

עו"ד זכי כמאל: "אנחנו חיים את הרב תרבותיות ואת הצדק החברתי, אנשים שונים יכולים לחיות ביחד תוך כבוד הדדי סבלנות וסובלנות".

 

כנס ה SJMS2022  הוא כנס יחודי שמובילה המכללה הערבית לחינוך בחיפה, ותרומתו רבה להתפתחות וחיזוק הקשר בין הסטודנט לחוקרים הבינלאומיים, שלכל אחד מהם יש חותם ועשייה בהתפתחות החינוך.

 

כנס בינלאומי במכללה הערבית לחינוך חיפה

תגובות

מומלצים