פרויקט שמרחיב את הידע המדעי

עם סיום תכנית מדענים צעירים, כנס מחוזי התקיים באגמון החולה, ואשר היווה את שיאו של תהליך הלמידה של בתי ספר במחוז, והציגו תוצרי פרויקטים מגוונים שכללו: רחפנים, רובוטים, ארדואינו, מייקרים, פיתוחים ויוזמות חדשניות.

10.06.2022 מאת: פורטל הכרמל והצפון
פרויקט שמרחיב את הידע המדעי

 

את הכנס יזמה מנהלת המחוז, ד״ר אורנה שמחון. הלימודים התקיימו במרכזים האקדמיים אורט בראודה, מכללת תל חי, מכללת כנרת ומכללת צפת. 
 

צוות שיפוט העבודות כלל מהנדסים מרפאל, נציגים מהטכניון, מהנדסי תוכנה, מורים לרובוטיקה, מרצים וראשי חוגים מהאקדמיה ומומחים שונים, אשר הציגו שאלות לתלמידים הנרגשים.

 

התלמידים הפגינו בקיאות בידע, תיארו את תהליך הלמידה ואת המיומנויות שרכשו.

 

התלמידים סיפרו כי ההשתתפות בתכנית והלמידה החדשנית הובילה אותם להרחיב את הדעת במקצועות המדעיים.

 

מדברי הברכה ששלחה לכנס מנהלת המחוז, ד״ר אורנה שמחון: ״תכנית "מדענים צעירים", בה לקחתם חלק, הינה תכנית ייחודית למחוז הצפון. לתכנית זו נבחרו מספר בתי ספר במטרה לאפשר לכם לחוות למידה בדרך אחרת, למידה חדשנית, מסקרנת, מחוץ לגבולות הכיתה, במעבדות האקדמיה וכל זאת במטרה לעודד אתכם לבחור במקצועות מדעיים בחטיבה העליונה, לפתח את תחושת המסוגלות והביטחון העצמי שלכם ואת ההבנה, כי רק על ידי התמדה ונחישות, התמודדות עם אתגרים, השקעת מאמצים ולמידה מטעויות, תוכלו להתקדם ולנווט בביטחון את הדרך לעתיד, בסביבה המתפתחת ומשתנה ללא הרף, תוך התאמת המיומנויות לדמות בוגר מערכת החינוך 2030.

אני בטוחה שיושב כאן בקהל הממציא או הממציאה הבאים.

בהזדמנות זו אני רוצה להודות למדריכים במכללות, למורים, למומחים מהאקדמיה שעזרו בשיפוט של הפרויקטים ולמפקחי מדע וטכנולוגיה: אכראם אברהים, שפיע אלג'מל ונורית ברגר גיל על ארגון הכנס והובלת תחום המדע והטכנולוגיה במחוז הצפון״.
 

פורטל הכרמל

פורטל הכרמל

תגובות

מומלצים