פרס סאסא סטון לספרות ילדים

על פי דו"ח הוצאות הספרים בישראל לשנת 2021 שפרסמה הספרייה הלאומית לקראת שבוע הספר, נמצא כי נרשמה עלייה של 5% בכמות ספרי הילדים שראו אור בשנת 2021 לעומת השנה שקדמה לה, וזאת למרות שכבר לא מדובר בשנת קורונה.

17.06.2022 מאת: פורטל הכרמל והצפון
פרס סאסא סטון לספרות ילדים

צילום סאסא סטון

במיוחד בשבוע הספר ולאור העלייה בכמות ספרי הילדים שיצאו בשנה החולפת, פרס סאסא סטון לספרות ילדים משיב גם השנה את ספרות הילדים אל קדמת הבמה.

 

לאור הצורך העז להכרה בסופרי ומאיירי ספרות הילדים, פרס סאסא סטון לספרות ילדים שחוזר זו השנה השנייה, קיבל עד כה השתתפות של כ-100 ספרי ילדים מאוירים שיצאו רק בשנה החולפת ומתמודדים על התואר הנחשק

 

לאחרונה פורסמו נתוני הוצאות הספרים מטעם הספרייה הלאומית, שם הוצג הנתון על עלייה ב5% בכמות ספרי הילדים שראו אור בשנת 2021, לעומת שנת הקורונה 2020. במיוחד ברוח חג הספר, ארגון סאסא סטון חוזר עם "פרס סאסא סטון לספרות ילדים" לסופרים ומאיירים מובילים בישראל, למען קידום היצירה הישראלית בספרות הילדים המאוירת והכרה משמעותית בתחום ספרות הילדים. הפרס על סך 70,000 ש"ח יחולק באופן שווה בין הסופר/ת ומאייר/ת של הספר הזוכה, וכמו כן יוענק פרס מפעל חיים על סך 25,000 ש"ח לסופר/ת ילדים אשר השפיעו בצורה משמעותית על התרבות הישראלית.

 

"פרס סאסא סטון לספרות ילדים" נקרא על שם פיליפ ז"ל והילדה סטון, נשיאי הכבוד ומייסדי ארגון "סאסא סטון" (SASA Setton). הארגון מקדם את תחום החינוך לילדים מאושפזים בכ-40 בתי חולים ברחבי הארץ מזה עשור. בשנת 2021 זכה במקום הראשון בפרס סאסא סטון לספרות ילדים הספר "חדר הפלאות של סבתא מאשה" מאת- איריס ארגמן, איורים – יעל אלברט. כמו כן זכתה סופרת הילדים המיתולוגית גלילה רון פדר עמית בפרס מפעל חיים המכובד.

 

סוניה גומס דה מסקיטה, נציגת משפחת התורמים וסגנית יו"ר הדירקטוריון של סאסא סטון: "זוהי זכות גדולה לשים במרכז הבמה את תחום ספרות הילדים. אנו נרגשים לקבל את מועמדותם של כ-100 ספרי הילדים שיצאו לאור השנה, ולקדם גם השנה את סופרי ומאיירי הילדים שלא מקבלים הכרה מספקת. כל הספרים שיתמודדו בפרס יחולקו בתום התחרות לבתי הספר שבבתי החולים ברחבי הארץ בעבור הילדים המאושפזים, וכמו כן סופרים יקיימו מפגשים במחלקות הילדים. אני שמחה להזמין אתכם, במיוחד בשבוע הספר, לקחת חלק בפרויקט המיוחד והחשוב הזה."

 

תגובות

מומלצים