ראובן פינטו סיפור השראה

מה הסוד של הנגן הבינלאומי והמנהל האמנותי המפורסם בארץ ובעולם, ראובן פינטו, לגידול 3 ילדים מוצלחים. איך משכונת מצוקה בחדרה הגיע להופעות בכל העולם עם אנריקו מאסיאס וסטיבי וונדר ואיך כל זה קשור לחוגי המדע של הטכנודע?

13.05.2022 מאת: פורטל הכרמל והצפון
ראובן פינטו סיפור השראה

 

הוא לא ידע לוח הכפל עד כיתה ח', אבל בזכות עקשנותו לשלוח את שלושת ילדיו לחוגי העשרה וחינוך לטכנולוגיה ומדע בטכנודע חדרה כיום שניים מהם סרן ביחידת 8200 ובנו הבכור עובד במשרד ראש הממשלה.

 

ראובן פינטו, נגן בינלאומי, מפיק מוזיקלי ומנהל אמנותי של אמנים ידועים מהארץ ומהעולם, גדל בשכונת אולגה בחדרה, שכונת מצוקה ועוני, בבית עם 13 ילדים, ונשאר להתגורר באולגה עד היום. כיום בן 58 נשוי+ 3 ומנהל אומנותי של אומנים ידועים מהארץ ומהעולם (כדוג' זהבה בן שניהל עבורה את רוב האלבומים שהוציאה, בצרפת), אנריקו מסיאס, לואיג'י אמריקה, אריסאן .

 

סטיבי וונדר, אלי לוזון, מרגלית צנעני, זוהר ארגוב ז"ל ושלומי שבת. כיום נגן בינלאומי על נבל וכלי מיתר, בעברו היה נחשב לאמרגן שהיה מביא אומנים גדולים לארץ להופעות. אמנם פינטו בחר להישאר לגור בשכונת המצוקה אולגה אבל תמיד רצה חינוך אחר לילדיו.

 

בצעירותו כשנולדו לו ילדים, 2 בנים ובת, התעקש פינטו לאסוף כל שקל שהרוויח ולשלוח את השלושה לחוגי העשרה פרטיים בטכנודע חדרה, מרכז לחינוך ומוזיאון למדע וטכנולוגיה, למרות שהיו חוגים יותר זולים באזור. היה לו ברור שאם ישלח אותם לחוגי העשרה בתחומי הטכנולוגיה, מדעים, פיזיקה ואסטרופיזיקה משהו טוב יצא מזה.

 

שלושת הילדים של פינטו למדו במשך 8 שנים, מכיתה א' ועד ח' בחוגי הטכנודע, בזכות הידע שצברו הם היו תלמידים מצטיינים בבית הספר, והבכור מביניהם, כבר בגיל 13 היה ממציא קודים במחשב. כשהתבגרו ועמדו להתגייס שלושת הילדים אותרו ליחידות מובחרות בצה"ל, הבכור בזכות הידע במחשבים שצבר מגיל צעיר, התגייס ליחידת מחשוב מסווגת ועם השחרור התברג במשרד ראש הממשלה ושני הילדים הנוספות, משרתים עדיין בצה"ל כיום, בדרגת סרן ביחידת 8200.

 

פינטו שנולד לבית עם עוד 12 ילדים לא הצטיין במקצועות הריאליים ונדבק מגיל צעיר לחיידק המוזיקה, לכן העדיף להשקיע בחינוך ילדיו ובחוגים העשרה, ברמה הכי גבוהה שאפשר, ששם יקבלו את המענה לצרכים שלהם מבחינה לימודית. "אני בסך הכל מוזיקאי וידעתי שאני לא יכול לעזור להם במתמטיקה ובתחומים האלו, לכן נלחמתי על החוגים בטכנודע, כי ידעתי שיפתח אותם. הטכנודע נתן לנו אפשרות לחוגים שלא היה לי ולאחים שלי בבית שבו גדלנו. ואיך יכולתי לעזור להם, רק בכיתה ח למדתי בעצמי את לוח הכפל" מספר פינטו.

 

גם אשתו תמכה, הביאה, החזירה מהחוגים והרגישה עד כמה הטכנודע הקפיץ אותם קדימה, "הם לא הפסידו אף שיעור אפילו לא בגשם. וכשהיה ליקוי חמה הם היו מבקשים שניקח אותם ב24:00 בלילה לטלסקופ של הטכנודע לצפות בכוכבים. אפילו בארוחות שישי הם היו מלמדים אותי ואת אשתי דברים חדשים שלמדו" מספר פינטו. 

 

 

תגובות

מומלצים