גוף דרוזי שמוכר נכסים וקרקעות לזרים בכרמל

דאלית אל כרמל ועוספיה בעבר היו בעלים של 88 אלף דונם, במשך השנים האדמות נמכרו לכל מי ששילם יותר, מבלי להתייחס אם הוא דרוזי או לא, היום שני הכפרים בעלים של 22 אלף דונם בלבד, בשנים האחרונות דונמים רבים נמכרו למשפחות מנחל עירון, הגליל והמרכז ע"י אותו גוף שמוכר אדמות.

31.07.2022 מאת: חסין חלבי
גוף דרוזי שמוכר נכסים וקרקעות לזרים בכרמל

 

היום מי שמחזיק באדמות בשני הכפרים דאלית אל כרמל ועוספיה הם רק 13 אחוז מהתושבים, כולם מוכרים לשלטונות ולציבור בשני הכפרים וכולם יודעים מי האנשים שמוכרים אדמות לזרים ללא מפריע, לא מתנגדים למהלכים שלהם כולל מקבלי ההחלטות בשני הכפרים.

 

 

מחסור הקרקעות לבניה לזוגות צעירים בכרמל, הפך את האזור היפה ביותר למחנה פליטים צפוף, כבישים צרים גם בשכונות החדשות, בנוסף לזה, בתים רבים עם צווי הריסה וקנסות כספיים גבוהים וכל זה בא לטובת אותו גוף שמוכר וקונה אדמות בכל פינה בכרמל.

 

 

איש בכיר בשלטונות המדינה אומר לנו : "אנחנו יודעים הרבה איך השיטה עובדת, זה לא סוד שיש מצב חריג שהמחוקק צריך לתת עליו את הדעת, בסיפור הזה לא ניתן להוסיף הרבה, אבל כל מי שעוקב אחרי אותם אנשים, יודע מה קורה בפועל בכפרים הדרוזים בכרמל".

 

 

במועצת דאלית אל כרמל מנסים להביא את הנושא למקום בו הם מתנערים ממנו, כי הם לא יכולים למנוע מאותו גוף למכור מקרקעין לזרים בשטח דאלית אל כרמל, במועצת דליה מדברים על עשרות פניות בנושא מתושבים, שמתלוננים על זרים שרכשו קרקע לידם, במיוחד באזורים המזרחיים לדליה.

 

 

במועצת עוספיה עושים הרבה שאזרחים לא ימכרו אדמות לזרים בשנים האחרונות, בפועל יש מחסור באדמות חדשות כי האוכלוסייה המקומית מנסה לשמור את האדמות לעצמה ואם רוצים למכור אז מוכרים למקומיים בלבד, הציבור שאחראי על הנושא עוקב בדריכות אחרי כל עסקה ועסקה.

 

 

הגוף שמוכר אדמות עובד בשיטה מתוחכמת, את הנכסים מעביר לכל מני אנשי קש, שעובדים לטובת אותו גוף, בנוסף לבני משפחה שגם הם עובדים לטובת אותו גוף, ובסופו של דבר אותו גוף מעסיק מוכרים שמבצעים עסקאות מקרקעין באישור שלהם והם מוכרים לזרים, הבעיה העיקרית היא שמביאים קונה מחוץ לכפרים, מוכרים לו קרקע, מצהירים על מחיר ומקבלים מחיר אחר גבוה יותר, או שמגייסים מוכר שקונה במחיר טוב ואחרי חודש קונים את האדמה במחיר פי שלוש מהמחיר של הקרקע, מאותו לקוח שמכרו לו רק לפני תקופה קצרה, ואז אותו אדם מקבל קצת יותר כסף ממה ששילם ואת השאר מחזיר לאותו גוף.

 

 

בכיר אומר לפורטל הכרמל והצפון:"על הציבור לצאת ולדווח לשלטונות המס או למועצה, על כל פעולה חריגה ולא לחשוש מאף אחד, אנחנו לא יכולים להשאיר את המגרש ריק לטובת אותו גוף עוין, שגורם נזק עצום לישוב הדרוזי בכרמל, היום המצב מאוד בעייתי ויסלחו לנו הלא דרוזים על הדברים, זה ישוב דרוזי ששמר על קיומו במשך מאות שנים בלי חיים משותפים עם עדות אחרות".

 

חשוב לציין שכל תכנית מפורטת או כוללנית באה בעיקר לשרת את אותם בעלי קרקעות, בסופו של יום מאבק ציבורי שעושה הרבה לאשר אדמות לבניה לזוגות צעירים, משרת את בעלי הקרקעות, דרך ניצול חולשה של כל מני אנשים שהיו זקוקים לכסף, שלא ידעו שהאדמה הזו בעוד תקופה תהפוך ליקרה מאוד, בגלל אישור תכניות באזור.

 

 

פורטל הכרמל והצפון ימשיך לעקוב אחרי פרשת האדמות, מכירה, קניה והעברת נכסים לזרים, בישובי הכרמל.

 

 

מצאתם טעות פנו למיל  editor@karmel.co.il או למספר טל 0545823934 

 

 

תגובות

33. אמל לפני 10 ימים
תגובה ל 32
32. דליה לפני 11 ימים
מכתב לרשות המיסים
31. מהמקום לפני 12 ימים
להלחם בהם עד חומרה
30. חלבי לפני 12 ימים
אין מקום לתגובה ל25 ה.......
29. דלאוי לפני 12 ימים
ל25 סלימאן
28. רמי לפני 13 ימים
ל 23
27. עוספיא לפני 13 ימים
הוירוס מתוכנו
26. שלמה לפני 13 ימים
وينو القوق
25. סלימאן לפני 13 ימים
בונה דלית אל כרמל
24. تعبنا לפני 13 ימים
וועדה שתפקח
23. נא לחשוף לפני 13 ימים
מי אותו גוף? מי האיש המדובר?
22. חמד לפני 14 ימים
להשאיר בכותרת הראשית
21. دورزي לפני 14 ימים
لغز
20. סמי לפני 14 ימים
ל 19 את מטומטת
19. צעירה לפני 14 ימים
דרוזים עם בלי כבוד
18. תושב הכרמל לפני 14 ימים
שאל לאום אלפחם
17. קרא לפני 14 ימים
גונב הכל לטובתו
16. אזרח לפני 14 ימים
אדמות
15. סמיח לפני 14 ימים
לזרוק אות לים
14. תושב הכרמל מעספיא לפני 14 ימים
עספיא ללעספאוויי
13. יוסף לפני 14 ימים
وين الشرف
12. תושב עספיה לפני 14 ימים
יש שני תיקים שמתנהלים על מרמה בבית המשפט
11. דן לפני 14 ימים
הורסים הכל
10. אני מהכ לפני 14 ימים
חברים אל תתבלבלו זו הלבנת הון בלבד
9. תושב הכרמל לפני 14 ימים
למס' 4
8. סמיר לפני 14 ימים
יופי של כתבה
7. כרמלי לפני 14 ימים
למספר 1
6. חלבי לפני 14 ימים
סוגיה קשה ומוכרת לכולם
5. امير לפני 14 ימים
كل الغرباء برا
4. אסף לפני 14 ימים
עם גזען
3. עמיר חלבי לפני 14 ימים
מי???
2. אמיר לפני 14 ימים
איפה הזהות הדרוזית??
1. سامي לפני 14 ימים
هذه اهم واقدس مواضيع

מומלצים

\