האם עקירת עצים מותרת על פי חוק?

ישראל היא מדינת חוק ואנו צריכים לברך על כך. תארו לכם כי היינו חיים במדינת עולם שלישי בה איש נוהג על פי רצונו בלבד ואינו חב בחוק ותבינו איזה מזל יש לנו.

31.07.2022 מאת: פורטל הכרמל והצפון
האם עקירת עצים מותרת על פי חוק?

 

אך יש חוקים אשר המטרה שלהם פחות ברורה וכך זה החוק האוסר על עקירת עצים. אז נכון יש עצים עתיקים אשר יש לשמור עליהם ואשר עליהם חל האיסור של עקירת עץ.

 

אך מדוע כריתת עצים אסורה תמיד? נאמר כי יש לנו עץ בגינה אשר השורשים שלו מסכנים את הבית שלנו, או עץ אשר הצמרת שלו יכולה להתמוטט עלינו, מדוע אסור לעקור אותם? אם כן החוק האוסר על עקירה הוא לא תמיד צודק. עם זאת, אנו תמיד חייבים להקשיב ולכבד את החוק ולכן אם אתם רוצים לעקור עץ קבלו על כך את האישורים המתאימים ורק אז תעקרו את העץ שאתם רוצים.

 

 

האם כדאי לי לעקור עצים לבד?

 

שימו לב אם אתם רוצים לבצע עקירת עצים כדאי לכם לדעת כי אתם יכולים להזיז או להעתיק את העצים למקום אחר וכך לשמור עליהם. על רקע זה אנו חייבים לציין כי בעקירת עצים יש צורך בידע וכלים מתאימים בטח עם זה עץ גדול.

 

עליכם להבין כי עקירה של עץ לא יכולה להתבצע על ידי איש מן הישוב. אם תנסו לעקור את העץ לבד אתם מסכנים את עצמכם ואת הרכוש שלכם וזאת מכיוון שהעץ יכול להתמוטט עליכם. לכן אנו חייבים לציין כי לא כדאי לכם לעקור עץ לבד ועדיף לכם לפנות אל גנן שיעשה זאת בצורה הטובה ביותר והמקצועית ביותר שיש.

 

 

מדוע חשוב לקבל המלצות על גנן אשר אנו שוכרים אותו בשביל עקירת עצים?

 

כאשר אתם שוכרים גנן בשביל עקירת עצים אתם צריכים להבטיח כי הוא יהיה מומחה אמיתי וזאת בכדי שעקירת העץ תתבצע על הצד הטוב ביותר. ככל שהגנן יהיה יותר טוב כך כריתת עצים תהיה ברמה יותר גבוהה.

 

אז איך נבחר את הגנן הטוב ביותר בשביל העקירה? התשובה היא שאנו חייבים לקבל על הגנן המלצות. ברגע שיהיו לנו המלצות על הגנן נוכל להיות בטוחים כי הוא יעקור את העץ בצורה הטובה ביותר שיש. המלצות שוות זהב והן חוסכות לנו כסף, זמן ומבטיחות איכות עבודה ברמה מאוד גבוהה ולכן לא כדאי לבחור גנן בשביל עקירה של עצים ללא המלצות.

 

 

תגובות

מומלצים

\