הולכים לבחירות בפעם חמישית מה עם הדרוזים?

לאחר שהכנסת תתפזר לבקשת ראש הממשלה נפתלי בנט ויאיר לפיד, יתקיימו בחירות באוקטובר השנה, ועד אז ראש הממשלה יהיה יאיר לפיד שיחליף את בנט, לגבי חברי הכנסת הדרוזים מופיד מרעי מכחול לבן ועלי סלאלחה ממרצ הם ימשיכו להיות חברי כנסת אם השרים שלהם ימשיכו בממשלה.

20.06.2022 מאת: פורטל הכרמל והצפון
הולכים לבחירות בפעם חמישית מה עם הדרוזים?

 

אחרי שנה וכמה ימים ממשלת השינוי בנט לפיד עבאס והשותפים מגיעה לסיומה, בגלל אי הסכמה בין חברי הכנסת מהימין והערבים, בשל כל מני חוקים שבכל זאת היו עוברים ללא כל הרעש הזה.

 

בשלב הזה, עד הבחירות נפתלי בנט יחזיק בתיק האיראני עד אחרי הבחירות. בנט יצטרך לבנות את המפלגה שלו בצורה אחרת, ולא לחזור על מה שעשו שניים ממפלגתו שנטשו את הספינה ונתנו לה לטבוע וללכת לעוד בחירות, שאין להם הרבה סיכוי להקים ממשלה חזקה בישראל, כי כל הסקרים מנבאים תיקו.

 

לגבי חברי הכנסת הדרוזים חמד עמאר שהוא לא חבר כנסת, יכול לחזור להיות ח"כ לפי ההסכם הנורבגי, פטין מולא ישאר ח"כ, עלי סלאלחה ומופיד מרעי ישארו ח"כ כל עוד השרים שלהם לא יתפטרו מהממשלה.

 

ישראל הולכת לבחירות בפעם חמישית, כספים רבים הולכים להישפך במערכה הזו , ישראל נמצאת במצב כלכלי קשה עם התייקרות שמכבידה על התושבים, והממשלה אמורה בזמנים אלו להילחם ביוקר המחייה ולא בשפיכת כספים על בחירות, שכנראה יקחו אותנו לסיבוב שישי בעוד שנה.

 

בשלב זה לא אמורים הישובים הדרוזים והערבים להיפגע תקציבית, כי יש תקציב מאושר להם והם אמורים לפעול למשוך את הכספים המגיעים להם.

 

תגובות

מומלצים