וגיה:"ההחלטה ללכת לבחירות היא החלטה קשה לבוחר הערבי"

מנכ"ל המכון הערבי לדמוקרטיה וראש מועצת עוספיה לשעבר וגיה כיוף, בשיחה לפורטל הכרמל והצפון, על פירוק הממשלה ואיך יראו הבחירות הבאות, וגיה: "המצב אחרי הבחירות זה לא המצב לפני הבחירות, זה תלוי באחוז ההצבעה בקרב הערבים".

07.07.2022 מאת: חסין חלבי
וגיה:"ההחלטה ללכת לבחירות היא החלטה קשה לבוחר הערבי"


 


וגיה כיוף: "היה איזה ניסיון של מנסור עבאס להיות בתוך קואליציה של ימין ושמאל וכל הדבר הזה לא היה קל ללכת לבחירות. יש שתי רשימות המשותפת 6 מנדטים והמאוחדת 4 מנדטים, בבחירות של 2020 הערבים היו מאוחדים ברשימה אחת, והם הכניסו 15 חכ"ים, אבל הפעם הבחירות בחברה הערבית מעניינות כי הקול הערבי הולך לבחור אם טוב לו להיות בקואליציה איפה שמחליטים או האם הממשלה לוקחת ברצינות את הקול הערבי או לא".
 

 

וגיה: "אחוז החסימה בחברה הערבית יכול להכריע את הבחירות במדינת ישראל, מי שיכול להכריע זה גם הבדואים של הנגב, ישנם 164 אלף בעלי זכות בחירה בדואים. כל מנהיג נלחם על ה 61 מנדטים ואני חושב שביבי היה מקבל בכיף שמנסור עבאס לא יעבור את הבחירות, מהקואליציה יש 4 מפלגות שנמצאות בסיכון, רע"מ, מרצ, ימינה , תקווה חדשה".

 

 

וגיה: "המצב אחרי הבחירות זה לא המצב לפני הבחירות, זה תלוי באחוז ההצבעה בקרב הערבים . לכן כרגע קשה לקבוע לגבי הקול הערבי, אבל סביר להניח שהפעם המפלגות הציוניות יקבלו מכה קשה בקרב החברה הערבית".


 

וגיה: "הצבעה מסיבית בחברה הערבית תקבע את המפה הפוליטית בישראל, אי הצבעה תקשה על המצב ותוביל לבחירות נוספות. אדם שישב בבית ולא הצביע מתוך דעה שהקול שלו לא יביא לשינוי בכנסת ולא לשינוי עבורו, מרבית הקולות הערבים לפי הסקרים נמצאים במצב הזה שאומרים אני מצביע ולא משפיע".

 

 

וגיה: "אם מנסור עבאס יקבל הרבה קולות, זה אומר שהציבור רוצה שיהיו יותר נציגים ערבים בקואליציות. מצד שני יש אנשי ציבור וראשי רשויות בנגב שרוצים להריץ עוד מפלגה, שתייצג את הנגב בכנסת וזו עוד התפתחות רצינית". 

 

בחירות לכנסת ה 25 וגיה כיוף

תגובות

8. אני לפני 1 חודש
לא בטוח שרוב המגזר מבין את מה שאתה אומר
7. מומחה בחירות נצרת לפני 1 חודש
ניתוח ענייני
6. כיופי לפני 1 חודש
אלוף ומסביר מצויין
5. כרמליסטי לפני 1 חודש
תמונה נכונה וחשובה
4. בחורה לפני 1 חודש
לא צריך לצאת להצביע לדעתי
3. עיספאויי לפני 1 חודש
יודע דבר
2. עלי לפני 1 חודש
דברים חשובים וטוב להכיר לעומק
1. תושב לפני 1 חודש
יש באמת בעיה

מומלצים

\