ח"כ סלאלחה "טורבינות הרוח גורמת פגיעה ענקית בטבע"

חה"כ עלי סלאלחה ממרצ מתייחס לעמדת המשרד להגנת הסביבה בנוגע לטורבינות הרוח ומברך על ההחלטה של השרה זנדברג להקפיא את קידום הקמת טורבינות הרוח ברמת הגולן, ח"כ עלי: "כבר 7 חודשים שאני עוסק בנושא לאור פניות של תושבי רמת הגולן, בניסיון לבלום את המהלך שפוגע בשטחים הפתוחים בישראל".

21.07.2022 מאת: פורטל הכרמל והצפון
ח"כ סלאלחה "טורבינות הרוח גורמת פגיעה ענקית בטבע"

 

 

ח"כ עלי סלאלחה: "כפי שכבר אמרתי קודם הקמת טורבינות הרוח גורמת פגיעה ענקית בטבע, בבעלי החיים ובתושבי האזור. משרד האנרגיה מוכר לנו סיפור של אנרגיה ירוקה, אך בפועל בישראל אין מספיק רוח כדי לייצר אנרגיה ממנה. 


כבר 7 חודשים שאני עוסק בנושא לאור פניות של תושבי רמת הגולן מול השרה להגנת הסביבה ומנכ״לית המשרד - הגב׳ גלית כהן, קיימנו מספר רב של פגישות עם הצוות המקצועי בניסיון לבלום את המהלך שפוגע בשטחים הפתוחים בישראל. 
 


קידום אנרגיה מתחדשת, ובמהירות האפשרית, היא הפתרון היחיד בנמצא למעבר לכלכלה מאופסת פחמן. לכן, אם המשרד להגנת הסביבה מוציא עמדה באשר לצורך לעצור ולבחון מחדש את ההתאמה של קידום אנרגיית רוח לנסיבות הישראליות, ברור שזה לא קרה בקלות, ולא היה עניין של מה בכך.

 
זה קרה מפני שככל שעובר הזמן, מתברר שהמשבר האקולוגי - הרס ואובדן המערכות הטבעיות והמגוון הביולוגי - הוא משבר תאום וקשור קשר בלתי ניתן להפרדה ממשבר האקלים. 


ישראל היא אחד ממוקדי שמירת הטבע החשובים העולם, למרות גודלה הקטן. היא מהווה נתיב נדידת ציפורים עולמי, השני בחשיבותו הבינלאומית, שמחבר בין שלוש יבשות. ועם זאת, קצב אובדן הטבע כאן מואץ במיוחד, בנוסף לקצב התחממות מוגבר. הטבע הוא גם זה שסופח פליטות גזי חממה. לכן, גם מסיבות אקולוגיות, וגם מסיבות אקלימיות, קידום אנרגיית רוח בישראל חייב להיעשות בזהירות רבה.


הנתונים העדכניים אודות הפגיעה בחיות בר בישראל, ובמיוחד בציפורים, כתוצאה מפעילות הטורבינות, יחד עם התלונות הרבות מצד אזרחים ורשויות על מפגעים רעש וריצוד לא מאפשרים לנו להמשיך ולתמוך בקידום חוות רוח חדשות, מבלי להבין לעומק מה המחיר שנשלם והאם התועלת אכן גוברת על העלות".

 

תגובות

מומלצים

\