מתגייסים לדאוג ליישובי הגליל

"בצפון נדרשים למנועי צמיחה אחרת נהפוך למקסיקו סיטי", שמונה דיונים בוועדות הכנסת, השקת השדולה לפיתוח הגליל, ודיון במליאה התקיימו היום לאורך יום הגליל בכנסת, שיזמה והובילה ח"כ יעל רון בן משה כחול לבן.

10.05.2022 מאת: פורטל הכרמל והצפון
מתגייסים לדאוג ליישובי הגליל

 

שר הביטחון בני גנץ הדגיש בשדולת הגליל את חשיבות ההשקעה במרחב:"אם לא נדאג לכך ש-25% מאזרחי ישראל יחיו בצפון ו-25% בדרום אנחנו נהפוך את מרכז הארץ למקסיקו סיטי. הצפיפות במרכז תהיה בלתי נסבלת והנגב והגליל יהיו עניים וחלשים. חייבים לחזק את המרחב הגלילי ולחבר אותו תעסוקתית, תחבורתית ותקשורתית".

 

 

ח"כ רון בן משה, תושבת הגליל, יזמה את היום המיוחד מתוך כוונה לבשורות ולהחלטות ממשלתיות למען תושבי הגליל: "היום, ביום הגליל בכנסת, מונחת אבן הפינה לתכנית לאומית לצפון כי הגליל הוא העתיד של מדינת ישראל. היום כולו בשיתוף חברי כנסת, שרים, אנשי השלטון המקומי, התעשייה והבריאות הצפוניים שרואים בתכנית הצפון לקראת תקציב 2023 הזדמנות לשינוי המיוחל".

 


"התוכנית לצפון שאני מובילה תביא לפיזור אוכלוסייה בצורה מחושבת, לקראת הכפלת מספר אזרחי המדינה בשנים הבאות, על ידי יצירת מרכזים כלכליים חדשים הכוללים אזורי תעשייה מתקדמים, שדה תעופה עם טיסות למרכז אירופה, רכבת לגליל המזרחי, אוניברסיטה בגליל ועוד. אם לא נשכיל לשים בראש סדר העדיפויות את הגליל וגם את הנגב, הפערים בין הפריפריה למרכז רק יגדלו, החיים בגוש דן יהיו צפופים ובלתי אפשריים, והחיים בגליל ובנגב יהיו קשים ומייאשים. אין לנו את הפריבילגיה הזו. זו העת להשיק תכנית לאומית להשקעות בגליל".

 

 

לאורך היום התקיימו שמונה דיונים בוועדות הכנסת השונות: החינוך, החוץ והביטחון, ביטחון הפנים, הכלכלה, הכספים, הבריאות וועמ״ש לענייני הדרוזים והצ׳רקסים.

 


היום הגיע לשיאו בהשקת השדולה לפיתוח הגליל בהשתתפות ראשע השדולה ח"כ יעל רון בן משה, ח"כ ענבר בזק, ח"כ אופיר כץ וח"כ אופיר סופר, והתקיימה במעמד שרים, חברי כנסת וראשי רשויות רבים.

 

 

ח"כ אופיר כץ:"היום, יחד עם חבריי ראשי השדולה, קיימנו את יום הגליל בכנסת והשקת שדולת הגליל. קיימנו מגוון דיונים חשובים בוועדות, שנועדו לחזק את הגליל והצפון. בוועדת הבריאות דברתי על המאבק שלי מרגע שנבחרתי שיפור שירותי הרפואה בפריפריה. הגיע הזמן שמשרד הבריאות יבין שאת האזרחים לא מעניינת הרגולציה, מעניין אותם מה השירות שהם מקבלים. אני אלחם בשביל לוודא שהם יקבלו שירות רפואי טוב כמו תושבי המרכז".

 

 

ח"כ ענבר בזק:"בכנסת ה-24 יש מספר חסר תקדים של חברי כנסת מהפריפריה. 19 חברי כנסת הם תושבי הגליל והיום, יותר מאי פעם, יש לנו הזדמנות אמיתית לצמצם אחת ולתמיד את הפערים בין הפריפריה למרכז. זה יקרה רק אם נשכיל לשלב ידיים ולעבוד יחד  חברי כנסת מהקואליציה ומהאופוזיציה, ראשי רשויות, ראשי אשכולות, כולם, למען מטרה משותפת אחת".

 

 

ח״כ אופיר סופר: "אני מברך על היום המשמעותי למען הגליל. אנחנו חייבים לפעול למען עתיד הגליל, ושילדנו ירצו להישאר בגליל, אך לשם כך חייבים לדאוג לפרנסה ותעסוקה הולמת. יש לא מעט מודלים ותוכניות שיגרמו לכך. חייבים מספר אזורי תעשייה חזקים שיאגדו מספר ערים סמוכות, ועל כך פירטתי בדיונים במהלך היום. המטרה שלנו כמדינה יהודית היא ליישב את כל חלקי הארץ וזו הגשמת החלום הציוני לו אנו מייחלים".

 

שר הביטחון בני גנץ ברך על הקמת השדולה והתריע על חשיבות פיתוח הגליל:"אם לא נדאג ש-25% מאזרחי המדינה יחיו בצפון ו-25% בדרום אנחנו נהפוך את מרכז הארץ למקסיקו סיטי מבחינת צפיפות וקריסת התשתיות ואת הגליל והנגב לחלשים עוד יותר. אנחנו חייבים לחזק את המרחב הגלילי ולחבר אותו תעסוקתית, תחבורתית ותקשורתית".
 

 

עוד הוסיף השר גנץ: "האיום האופרטיבי הגדול ביותר לישראל כיום מונח בצפון, תחת אש החזבאללה. מדינת ישראל תנצח כל איום ביטחוני, אבל לצפון נדרש כושר אחיזה ולכן יש להשקיע במהרה. זוהי השקעה ציונית ולאומית".

 

 

גם השרות אורית פרקש הכהן ופנינה תמנו שטה ואורנה ברביבאי והשר יועז הנדל ברכו על הקמת השדולה ותמכו בפיתוח המרחב הגלילי תוך הדגשת השקעות המשרדים בראשם הן עומדים.

 

 

תגובות

מומלצים