עו"ד ערן דוידי מנכ"ל משרד המשפטים "חוק לטובת העדה הדרוזית"

בעקבות הסערה בעדה הדרוזית שקמה לאחר פרסום הצעת תזכיר חוק העדה הדרוזית מטעם משרד המשפטים והפנים, מנכ"ל משרד המשפטים עו"ד ערן דוידי בשיחה לפורטל הכרמל והצפון, על מהות ההחלטה והתיקון שדרש שייך טריף, שר המשפטים סער התבטא בעניין בפגישה בעוספיה הלילה.

25.05.2022 מאת: חסין חלבי

עו"ד ערן דוידי מנכ"ל משרד המשפטים


 

 

עו"ד ערן דוידי מנכ"ל משרד המשפטים, על חוק העדה הדרוזית שמתגלגל הרבה שנים במשרד המשפטים, "אנחנו החלטנו להתחיל לקדם את החוק והפצנו תזכיר חוק, טיוטה ראשונית' כדי לשמוע מה הציבור חושב ובהתאם לכך לשנות אם צריך".

 

 

מה שעלה בהצעת תזכיר חוק העדה הדרוזית התשפ"ב 2022 של שר המשפטים גדעון סער ושרת הפנים איילת שקד: מדינת ישראל מכירה במעמדה הייחודי של העדה. 2- שימור הזהות הדרוזית שימור מאפייניה הייחודיים הלשוניים והתרבותיים והדתיים. 3- שמירה על המקומות הקדושים לדרוזים, ושימור המורשת הדרוזית.

 

מסעיף 3-שמירה על המקומות הקדושים לדרוזים, ימחק מהתזכיר מהמקומות הקדושים לדרוזים ( חלקם משותפים גם לבני דתות אחרות )

 


עו"ד ערן דוידי: "זמן קצר אחרי שפרסמנו את התזכיר פנה אלינו ראש העדה שייך מוופק טריף והפנה את תשומת לבנו לתיקון המתבקש, בנוגע למקומות קדושים שחלקם משותפים לדתות אחרות, השייך ביקש שנתקן את זה שהמקומות קדושים לדרוזים ואנחנו מיישמים את זה, אז נוריד מהתזכיר את זה המילים שחלקם של המקומות הקדושים לדרוזים משותפים".

 

עו"ד ערן דוידי: "התזכיר של חוק העדה הדרוזית חשוב בגלל שהעדה היא חלק מהחברה הישראלית, יש מקום בחוק שיגיד בפעם הראשונה בצורה פורמלית את כל הדברים החשובים, בחינוך, במורשת ובדגל, כשהמדינה מחוקקת חוק יש לזה אמירה אחרת. אין לזה קשר לחוק הלאום, זה מתייחס להכרה ולחשיבות שאנחנו מייחסים לעדה הדרוזית".

 

"אנחנו בשיח פורה עם השייך טריף וחברי הכנסת הדרוזים וכל מה שנעשה יהיה בתיאום מלא ובהסכמת כולם".

 

עו"ד ערן דוידי: "המסר שלנו שאנחנו רוצים לקדם חוק שמעגן את זכויות העדה את חשיבותה והכל בשיתוף עם מנהיגי העדה".

 

שר המשפטים גדעון סער בפגישה עם פעילים במכללת הכרמל בעוספיה, התייחס לסוגיה ודיבר על הורדת המשפט "חלקם משותפים גם לבני דתות אחרות" מסעיף 3 בתזכיר.

 

 

עוד בנושא : "סער שענייני הדרוזים יתנהלו לא ע"י סוכנים דרוזים"

 

"תגובת המועצה הדתית לפרסום הצעת שר המשפטים סער"

 

פורטל הכרמל

צילום סעיד חסון

תגובות

3. גלי לפני 2 חודשים
דברים חשובים
2. עו"ד לפני 2 חודשים
דברים חזקים שמסדרים עניין
1. דרוזים ישראלים לפני 2 חודשים
חוק מכובד ועושה צדק..

מומלצים

\