רפיק "אם לא נצליח בעתירה המנהלית נלך לבג"ץ"

פורטל הכרמל והצפון חושף את ממצאי העתירה המנהלית שהגישה מועצת דאלית אל כרמל, בעניין השטחים החסרים שלא נכללו בהסכמי קלעג'י, רפיק חלבי בהתייחסות לסוגיה, למצב הכפר, לחובות שכיסו ולפוליטיקה הישראלית, רפיק "אצביע לכל מפלגה שתעזור לדאלית אל כרמל".

20.06.2022 מאת: חסין חלבי

רפיק חלבי עתירה מנהלית יוני 22


 

ראש מועצת דאלית אל כרמל רפיק חלבי: "אני התנגדתי להפקיד את תכנית המתאר במתכונת שלה, טענתי שאני רוצה את המלצות קלעג'י, והתכנית הופקדה בניגוד לדעתי".


"רציתי לדאוג לחשמל ולמפורטות בחלת נסאר, ברנדה ובאלואנסה, ובאותו זמן להמשיך להתנגד עד שנקבל את המלצות קלעג'י וקבלנו אותם אחרי מאבק ארוך".

 

רפיק: "בתכנית הכוללנית שלנו גם עם קלעג'י ישנן בעיות, כי יש הרבה אדמות מושאע, שבהם אין חלוקה בין בעלים ובאים ומכניסים לתכנית 20 אחוז מהאדמות וזה יוצר בעיות בין אחים וקרובי משפחה באותם חלקות. אנחנו הצטרפנו להתנגדויות של תושבים, שהאדמות שלהם לא נכנסו בתכנית ולצערי הרב הועדה המחוזית לא קיבלה שום התנגדות".

 

"הועדה המחוזית לא יכולה לפגוע גם בתושבים וגם במועצה, לכן עתרנו עתירה מנהלית, מדובר ביותר ממאתיים דונמים והכוונה שלנו לעשות צדק עם התושבים, אם העתירה הזו לא תצלח אנחנו נלך לבג"ץ".

 

רפיק: "התכנון המפורט מאוד מקשה כי יהיה על התושבים להפריש 30 אחוז מהקרקע ולאנשים אין סבלנות לחכות, הם רוצים לבנות לילדים, ובנוסף ממשלת ישראל לא תקצבה מספיק את התכנון המפורט, וכשאין תכנית מפורטת שמתוקפה מקבלים אישורים לבנות, אנשים בונים ללא היתרים, אני מבקש מהתושבים אנא תבנו לפי התכנית המאושרת אחרת אתם תסתבכו".

 

"יש לנו מחסור בתקציבים לתכנון, משרד האוצר העביר את הכסף למשרדים ועד שזה מגיע אלינו זה לוקח הרבה זמן, אם אני לא עובד עכשיו אז הכל יתקע, זה הבירוקרטיה של השלטון המרכזי, אני אומר ש השרה איילת שקד עשתה צעד אמיץ של גיבורה אמתית".

 

רפיק: "הגביה של המועצה עניה בסך הכל, אנחנו השנה לא מעלים את הארנונה, אבל יש לנו עדכון מדד אוטומטי שאני הולך להתנגד לו"

 

רפיק: "לקראת החג אני רוצה כבוד הדדי, כל המשחקים והתככים לא מתאימים לדאלית אל כרמל".

 

רפיק: "כוחנו באחדתנו, לכן על כולנו, שייך טריף וג'בר חמוד וראשי הרשויות להיות מתואמים, יחד אנחנו חזקים אם נתפצל נהיה חלשים".

 

רפיק: "היום אני יכול להגיד לציבור, שאין תיק איחוד, 44 מיליון ש"ח מחקנו, אין גירעון מצטבר, 137 מיליון ש"ח מחקנו,  אין לספקים חובות, אנחנו בעידן אחר לגמרי".

 

 

פורטל הכרמל

תגובות

14. תושב מודאג לפני 14 ימים
תושב מודאג
13. תושב ניוטראלי לפני 14 ימים
דאלית אלכרמל
12. אחד שלא יודע לפני 15 ימים
ירום הודו
11. דליה לפני 15 ימים
עורכי דין מושחטים
10. דילאווי1 לפני 15 ימים
حل عن الله
9. חלבי לפני 15 ימים
אחרית הימים
8. עורב לפני 15 ימים
בולשיט אחד גדול
7. מדאליה לפני 16 ימים
חזרת לכדור הארץ
6. כמאל לפני 16 ימים
אי אפשר לקנות
5. תושב לפני 16 ימים
לראש המועצה מר רפיק
4. אזרח לפני 16 ימים
רפיק חלבי
3. מו הישוב לפני 16 ימים
הרגליים רועדות
2. אייל לפני 16 ימים
איפה המפעלים ?
1. אייל לפני 16 ימים
ישר כח

מומלצים