אות קרן אייסף הוענק ליודי רקאנטי, יפה נוסבאום וד"ר ורד פדלר קרואני

אייסף, הקרן הבינלאומית לחינוך, הפועלת לצמצום פערים חברתיים העניקה אות כבוד לשלוש נשים מעוררות השראה באירוע לציון 45 שנות פעילות לקרן.

05.06.2022 מאת: פורטל הכרמל והצפון
אות קרן אייסף הוענק ליודי רקאנטי, יפה נוסבאום וד"ר ורד פדלר קרואני

גלית כספי כהן, נינה ווינר, ויודי רקאנטי צילום עפר עמרם

 

באירוע השתתפו עשרות אנשי עסקים, חוקרים ובוגרי הקרן שהשתלבו בתפקידים בכירים במשק הישראלי; בין היתר צוין יום הולדתה ה- 89 של מייסדת שותפה באייסף וזוכת אות הנשיא למתנדב לשנת 2022, הגברת נינה ווינר.

 

אירוע ההתרמה השנתי של אייסף, הקרן הבינלאומית לחינוך, הפועלת לצמצום פערים חברתיים בישראל, התקיים בהשתתפות עשרות מבוגרי הקרן, אנשי עסקים ומכובדים אחרים.

 

באירוע ציינו 45 שנים לאייסף שהוקמה ב1977 ופועלת מאז למען קידום מצוינות בקרב צעירים מבטיחים בפריפריה החברתית-גיאוגרפית של ישראל.

 

באירוע הוענק אות כבוד לשלוש נשים מעוררות השראה בישראל אות אייסף לפילנתרופיה הוענק ליודי יובל רקנאטי, מייסדת ויו"ר עמותת נט"ל שמהווה הגוף המקצועי המוביל לטיפול בנפגעי טראומה ובני משפחותיהם, מייסדת קרן גנדיר, "מרכז שיתופים" ועוד מיזמים רבים למען החברה הישראלית ולקידום פילנתרופיה; אות אייסף לעסקים הוענק ליפה נוסבאום, ממקימות לילית קוסמטיקה, קבוצת הקוסמטיקה המובילה בישראל מזה למעלה מ-80 שנה.

 

הנחישות החזון של נוסבאום הביאו את החברה להישגים מרשימים תוך תרומה לקהילה בפרויקטים מגוונים; אות אייסף למחקר הוענק לד"ר ורד פדלר קרואני, בוגרת וחברת הוועד המנהל של אייסף, הקימה את המעבדה לגליקו אימונלוגיה למחקר ביו-רפואי וסרטן באוניברסיטת תל אביב, זוכת מענקים יוקרתיים מטעם האיחוד האירופי על מחקר פורץ דרך לזיהוי וריפוי מחלות ובפרט מחלת הסרטן.

 

יובי רקאנטי אמרה עם קבלת אות אייסף: "מסירותה רבת השנים של נינה, מהווים עבורי סמל ודוגמה לנתינה לחברה הישראלית. בהיותי בת לאחת המשפחות החלוצות במעורבות קהילתית ונתינה, נפלה בחלקי הזכות להמשיך במסורת זו. אני מחבקת את הזכות הזו והיא שמנחה אותי יום יום לתת מעצמי למה שאני מאמינה בו ומזדהה איתו. תקוותי היא לראות יותר ישראלים בעלי יכולת מובילים עשיית חברתית משמעותית ומשנת חיים".

 

במהלך האירוע ציינו את יום הולדתה ה- 89 של מייסדת שותפה באייסף, נינה ווינר, שלאחרונה התבשרה על זכייתה באות הנשיא למתנדב לשנת 2022 על פעילותה המתמשכת למען שוויון הזדמנויות לצעירי הפריפריה החברתית-גיאוגרפית בישראל. עוד השתתפו באירוע:  פרופ' ניר קידר יו"ר אייסף ודיקן המכללה האקדמית ספיר, דימה שימלפארב מנכ"ל אייסף ניו יורק, פרופ' עמי מויאל נשיא המכללה האקדמית אפקה, פרופ' מאיר בוזגלו, פרופ' דניאל בן סימון, ד"ר שמחה גתהון מדליקת המשואה ביום העצמאות האחרון ועוד. הנוכחים נהנו מהופעתו של הסטנדאפיסט ישראל קטורזה.

 

גלית כספי כהן, מנכ"לית קרן אייסף אמרה באירוע: "לאחרונה עבר חוק מימון 75% משכר הלימוד ללוחמים, ונשאלתי, האם כבר לא צריך את אייסף? המציאות מגלה שעדיין רק אחוזים בודדים מגיעים לאקדמיה מיישובים מוחלשים, שהסיכוי של בן להורים לא אקדמיים להיכנס לאקדמיה קטן פי 7, ושלהורים מיישוביים מוחלשים אין את היכולות כלכליות לסייע לילדיהם. לכן התשובה שלי היא שלאייסף יש עוד הרבה עבודה בדרך לשוויון הזדמנויות אמיתי ולחברה ישראלית בריאה יותר. אייסף זו לא רק מלגה, זו מעטפת מחבקת שמעניקה קבוצת שייכות ומיומנויות רבות אחרות. אלו מעניקים לצעירי הפריפריה החברתית-גיאוגרפית הזדמנות ראשונה לפרוץ, להאמין בעצמם, להוביל ולהצטיין".

 

תגובות

מומלצים