כתב אישום נגד חרירי ואחרים

על פי כתב האישום שהוגש לא.ס היה חוב לדבור, בהוראתו של חרירי הנאשמים סחטו באיומים ובכח את א.ס, והניעו אותו להעביר לידם כסף וזכויות שוות כסף, בסכום כולל של 12,169,700 ₪. לצורך ביצוע הסחיטה עשו הנאשמים שימוש במוניטין האלים של חרירי תוך שהם מאיימים עליו.

07.06.2022 מאת: פורטל הכרמל והצפון
כתב אישום נגד חרירי ואחרים

 

פרקליטות מחוז ת"א פלילי ופרקליטות מיסוי וכלכלה הגישו לבית המשפט המחוזי בחיפה כתב אישום כנגד נאסר חרירי אגבאריה (40) מאום אל פאחם, בלאל דבור (42) מנצרת, עכרמה חאג' יחיא (34) מטייבה, קאסם חמאדן 26 מנצרת, שתי חברות שבבעלותו של חרירי אגבאריה וחברה נוספת שבבעלותו של חמאדן בגין עבירות סחיטה קשירת קשר לביצוע פשע עבירות כלכליות ועוד. זאת לאחר שבין היתר סחטו באיומים אנשים אשר היו חייבים להם כספים.

 

סחיטת המתלונן לא התמצתה באיומים מילוליים, ומשלא עמד המתלונן בדרישת התשלומים שדרשו הנאשמים, בוצע ירי לעבר ביתם של קרובי משפחתו ושותפו של המתלונן. ולאחר אף איימו עליו כי : "זה רק ההתחלה וזה עדיין חימום, תצפה לגרוע והרע ביותר.

 

מתחילים לחסל לך את המשפחה אחד אחד – אמא שלך, אבא שלך, אחים שלך, אחיינים שלך, ילדים שלך ואתה נשאר לבסוף, אתה תצפה ותראה הכל ובסוף תשלם את הכסף"

 

לצורך הסתרת דמי הסחיטה והלבנת הכספים, דרשו המשיבים כי המתלונן יחתום על הסכם חוב כוזב לפיו הוא חב למשיבים כספים בגין עבודות בניה, יתקשר בשמו בהסכמי ליסינג להשכרת רכבי יוקרה אותם העביר לידי הנאשמים, וימחה עבורם חובות של לקוחות לקוחותיו. במעשיהם אלה השמיטו חרירי ודבור הכנסה החייבת במס בגובה של כ-5,000,000 ₪.

 

אישום נוסף מייחס לדבור כי הוציא מידי מ.ר סכומי כסף המסתכמים במיליוני שקלים זאת לאחר שקיבל ממנו במרמה את הסכמתו לויתור על חובו של אחר בסך 600,000 ₪ ומתוכם גנב כ 120,000 ₪. בהמשך קיבל במרמה את "אישורו" של מ.ר כי הוא חייב לדבור סך של 1,800,000 ₪. משלא עמד מ.ר בהחזרים שדרש דבור, החלו דבור וחאג' יחיא, לסחוט את מ.ר.

 

בתוך כך, בשל חששו, מכר מ.ר את דירת מגוריו תמורת 7 מיליון ₪, מתוכם מסר סך של 1,800,000 ₪ לידי דבור. בהמשך משלא חדלו מדרישותיהם העביר לידם בית מגורים נוסף. דבור דאג לרשום את בית המגורים הנוסף על שם אחר על מנת להסתיר את מקורו של הרכוש. במעשיו אלה השמיט דבור  הכנסה החייבת במס בגובה של כ-5,000,000 ₪.

 

בנוסף, מיוחס לדבור רכישה של 5 דירות שחלקן לא רשומות על שמו על מנת להתחמק בתשלום מס.

 

בבקשת המעצר שהוגשה במקביל צוין כי "עיון בחומר הראיות, חושף התנהלות עבריינית כדפוס פעילות קבוע של המשיבים, אשר כאמור באירוע הראשון, פעלו כקבוצה עבריינית אחת, בראשותם של משיבים 1 ו-2, וביצעו עבירות של סחיטה באיומים ובכח לצד עבירות כלכליות, תוך שימוש במוניטין האלים שיצא להם.

 

כתוצאה מדברי האיום שהוטחו בו, היו המתלונן ובני משפחתו נתונים בבעתה מתמדת מפני פגיעה קטלנית במתלונן או בהם, תחושה אשר אוששה בעקבות אירוע הירי שבוצע כלפי בית קרוביו ושותפו של המתלונן.

 

מסוכנותם של המשיבים נלמדת אף מנסיבות האירוע השני, מתחדדת המסוכנות הניבטת מן המשיבים, אשר לא חודלים מדרישותיהם גם בשעה שהמתלונן השני נותר ללא קורת גג."

 

בנוסף, הוגשה בקשה לחילוט רכבים, נכסים נדל"ן, חשבונות בנק, זכויות ועוד של הנאשמים עד לשווי כ-26,558,707 ש"ח.

 

את התיק מנהלים עו"ד צחי יונגר ודרור לוי מפרקליטות מחוז ת"א (פלילי), עו"ד יפעת שטיין, רועי ברק, אוראל בן מוחה ומיכל גייסט מפרקליטות מיסוי וכלכלה. התיק נחקר על ידי יאחב"ל בלהב 433, יחידת יהלום של רשות המיסים והרשות לאיסור הלבנת הון ומימון טרור.

 

לכלל הנאשמים מיוחסות עבירות של קשירת קשר לביצוע פשע (סחיטה באיומים שהביאה לכדי מעשה); סחיטה באיומים שהביאה לכדי מעשה; סחיטה בכוח שהביאה לכדי מעשה, עשיית פעולה ברכוש במטרה להסתיר או להסוות את מקורו, את זהות בעלי הזכויות בו, את מיקומו, את תנועותיו או עשיית פעולה בו ועשיית פעולה ברכוש אסור.

 

לחרירי מיוחסת גם עבירת שימוש בכל מרמה ערמה או תחבולה במטרה להתחמק ממס; לדבור מיוחסות גם עבירות שימוש בכל מרמה ערמה או תחבולה במטרה להתחמק ממס, גניבה בידי מורשה, קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, עשיית פעולה ברכוש במטרה להסתיר או להסוות את מקורו, את זהות בעלי הזכויות בו, את מיקומו, את תנועותיו או עשיית פעולה בו, עשיית פעולה ברכוש אסורה ועבירות מס ועבירות לפי חוק מיסוי מקרקעין; לחא'ג יחיא מיוחסות גם עבירת גניבה בידי מורשה וקבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות.

 

תגובות

מומלצים