ניתוח חדשני לקיבוע צלעות שבורות

כשיורי סילצ'נקו בן ה־56 הגיע לוולפסון עם בקע בדופן החזה ושברים בצלעות, הוא לא תיאר לעצמו שהוא יהיה המטופל הראשון בארץ שיעבור קיבוע צלעות בהליך טורוקוסקופיה מתקדם מסוגו.

02.08.2022 מאת: פורטל הכרמל והצפון
ניתוח חדשני לקיבוע צלעות שבורות

 

לראשונה בישראל בוצע בבית חולים וולפסון בחולון קיבוע צלעות בהליך טורוקוסקופיה נדיר, כדי להימנע מניתוח מורכב הכולל פתיחה של בית החזה של מטופל שצלעותיו נשברו.

 

 

"הגעתי סובל מכאבים ולא הבנתי למה. מהר מאוד הרופאים איבחנו את הבעיה שלי והבנתי שככל הנראה אצטרך לעבור הליך כירורגי של פתיחת חזה. חששתי מזה מאוד", מספר סילצ'נקו.

 

בבית החולים הבינו שכיוון שסילצ'נקו נמצא בקבוצת סיכון, פעולה כירורגית הכוללת פתיחת חזה עלולה לסכן אותו, ובחרו בגישה שונה. "קיבלנו החלטה מקצועית עם הצוות הרפואי לבצע במקרה של יורי את הליך הטורוקוסקופיה", מסביר מנהל יחידת ניתוחי החזה בוולפסון, ד"ר פארס אבו עכר.

 

"טורוקוסקופיה היא פעולה שבמהלכה נעשה שימוש בטכניקה זעיר־פולשנית באמצעות מצלמות זעירות ומכשירים רפואיים שמוכנסים לבית החזה דרך חורים קטנים המאפשרים לבצע פעולות כירורגיות ללא פתיחה של בית החזה, כלומר ללא חיתוך צלעות, והיתרון העיקרי שבשיטה הוא שהיא מאפשרת למנוע סיבוכים ואפילו מקצרת את זמן ההחלמה ומנמיכה את רמת הכאב של המטופל".

 

גם מנהל מחלקת כירורגית א' בוולפסון, ד"ר מרדכי שמעונוב, התרשם כי ההליך החדשני הצליח לשפר משמעותית את הטיפול שקיבל סילצ'נקו, שזמן קצר לאחר החלמתו שב לביתו וביקש להודות לצוות. "אני מודה מקרב לב לצוות הרפואי שטיפל בי במסירות ובמקצועיות רבה ובחר את הטיפול הטוב ביותר בשבילי. בזכותם חזרתי בריא ושלם לשגרה ולמשפחתי".

 

תגובות

מומלצים

\