רשות האכיפה גבתה חובות מחייב ב51 תיקי קנסות ופיצויים

המרכז לגביית קנסות ברשות האכיפה והגבייה גבה את מלוא החובות מחייב שהתנהלו נגדו 51 תיקי קנסות ופיצויים משנת 2001 ואילך, בהם גם תיק פיצוי לנפגע עבירה בסך 94,000 ₪ בגין עבירות מרמה ומעילה.

20.06.2022 מאת: פורטל הכרמל והצפון
רשות האכיפה גבתה חובות מחייב ב51 תיקי קנסות ופיצויים

 

החייב הורשע בבית המשפט המחוזי במסגרת תפקידו כחבר מועצת העיר מגדל העמק ויו"ר איגוד ערים אזור יזרעאל (שירותי כבאות), בעבירות של מרמה, זיוף והפרת אמונים, על שניצל לאורך שנים את מעמדו ושליטתו באיגוד לצורך מעילה שיטתית בכספי האיגוד, אותם שלשל לכיסו, תוך הפעלת אחרים לצרכיו ותוך שימוש בחשבונות בנק שונים של בני משפחתו ומכריו.

 

היקף המעילה הוערך במאות אלפי שקלים, כאשר החייב החזיר את כספי המעילה במהלך משפטו, ועל החייב נגזרו עונש מאסר 32 חודשים בפועל, מאסר על תנאי, וקנס כספי ופיצוי לאיגוד על עצם ביצוע העבירה.

 

לחובת החייב התנהלו לאורך השנים במרכז לגביית קנסות, תיקי קנס רבים נוספים ובכללם: 33 דוחות משטרה, 7 קנסות מנהליים, 2 קנסות פליליים ו-8 קנסות תעבורה.

 

לצורך גביית הקנסות והפיצויים ננקטו במרכז לגביית קנסות כנגד החייב מלוא ההליכים האפשריים ואלו הביאו לגיבוש הסדרי חוב לתשלום הפיצוי והקנסות.

 

בעקבות פעולות המרכז, ביצע החייב לאחרונה העברה בנקאית על סך 132,544 ₪ על גובה סך חובותיו בגין קנסות ופיצויים, והכספים מועברים בימים אלה למדינה ולאיגוד נפגע העבירה.

 

מנהל המרכז לגביית קנסות ברשות האכיפה והגבייה, מר דורון תשתית, ציין כי: "המרכז לגביית קנסות רואה בגביית חוב הפיצוי ערך עליון באכיפת שלטון החוק ונוקט לאורך שנים פעולות על מנת לגבות את החוב למפוצים. גם כאשר מדובר בחייבים היושבים מאחורי סורג ובריח, המרכז נוקט פעולות של חקירה ובדיקה של נכסים, על מנת לנסות ולאתר מקורות לתשלום החובות.

 

המרכז פועל ויפעל ללא מגבלת זמן בביצוע האכיפה הפלילית והמנהלית, וכמו במקרה הנוכחי היעד הוא גביית החיובים במלואם".

 

בתמונה: עמאד שחידם, דובר רשות האכיפה והגביה.

 

פורטל הכרמל

תגובות

מומלצים