תיקון עיוותים במבנה עצמות הפנים

"בעיה בעמדה נכונה של הלסתות יכולה לגרום לקשיים רבים בלעיסה ובבליעה, קשיים בדיבור והיא משפיעה באופן מהותי על האסתטיקה של הפנים. הטיפול האורתוכירורגי משלב יישור שיניים וניתוח הלסתות כדי ליצר התאמה והרמוניה תפקודית אסטטית "

13.06.2022 מאת: פורטל הכרמל והצפון
תיקון עיוותים במבנה עצמות הפנים

צילום אלי דדון

 

כך מסביר מנהל המחלקה לפה ולסת בכרמל ד"ר גוסטבו מואיגר.

 

ד״ר משה שטייף רופא בכיר במרכז הרפואי כרמל מונה למנהל שרות תחום אורתוכירורגיה במחלקה לניתוחי הפה והלסתות שבביה"ח.

 

אורתוכירורגיה היא תחום בכירורגית הפה והלסתות העוסק בתיקון עיוותים במבנה עצמות הפנים.

 

במהלך התכנון והניתוח היחידה נעזרת בתוכנות ובהדמיות מחשב דיגיטליים תלת מימדיים מהמתקדמים בעולם .

 

ד"ר שטייף סיים את לימודי הרפואה ב 1992 והתמחה בתחום פה ולסת במרכז רפואי פוריה. מזה 7 שנים הוא משמש כרופא בכיר בכרמל.  ד"ר שטייף התמחה במרכזים מובילים בבלגיה דרום אפריקה איטליה וגרמניה והוא מוביל את השרות בכרמל בשיתוף עם ד״ר רים יונס וד״ר גבי סמל מומחי פה ולסת בעלי ניסיון רב.

 

ד"ר שטייף אומר כי הוא מאמין בעבודת צוות בהשקעה בלימודים ועדכונים אקדמים שוטפים " אני מאמין כי תחום האורתוכירורגיה הוא תחום מורכב מרתק ומשנה חיים העוסק ברוב המקרים במתרפאים בגילאי ההתבגרות ומשפיע תפקודית אסתטית ובשיפור משמעותי בביטחון העצמי של המטופלים.

 

ביה"ח כרמל בשבילי הוא דוגמא למרכז רפואי מוביל מחד אשר מצליח לשלב מצוינות עם מקצוענות רפואית הבאה לידי ביטוי בתקשורת בין מחלקתית רב תחומית".

 

את תחום האורתודונטיה והצוות המקצועי בביה"ח כרמל מרכז ומוביל ד״ר אבישי הרמן אורתודנט מומחה ובעל ניסיון רב במקרים מורכבים כגון אלו.

 

מחלקת פה ולסת של כרמל בניהולו של ד"ר מואיגר היא מחלקה מובילה ואיכותית והיא מחלקת את פעילותה בין מרפאות חוץ, בית חולים יום, חדרי ניתוח ומחלקות אשפוז בבית החולים.

 

המחלקה מציעה למטופלים מגוון רחב של שירותים וטיפולים מתקדמים ביניהם  אבחון וניתוחים של גידולים בחלל הפה, הלסתות והצוואר. טיפול בהפרעות בפרקי הלסת. טראומה של הפנים והלסתות. ניתוחים אורטוגנטיים לתיקון מבנה ומיקום הלסתות. טיפול בהפרעות במפרקי הלסתות, ארטרוסקופיות של מפרקי הלסתות (אבחון וטיפול). רפואת הפה כולל טיפול בנגעים, צריבה, ויובש בפה. סיאלוגרפיה (צילום) בלוטות רוק ועוד .

 

הטיפול בתחום האורתוכירורגיה מוכר בסל הבריאות לעומדים בקריטריונים והוא בעל פוטנציאל גבוה לשיפור משמעותי באיכות חייהם של המטופלים

 

ד״ר שטייף בן 57 תושב נופית נשוי לד"ר אנג'לה רופאת שיניים ואב גאה ל 4 ילדים

 

ספיר בן 27 סטודנט לרפואה, שהם בת 23 סטודנטית לרפואה, אופל תלמידה בכיתה י"א בתיכון יגור, ועדי בן 12 תלמיד כיתה ו' .

 

פורטל הכרמל

תגובות

מומלצים