"נשברו החומות חומות"

נפתחה התערוכה 'שוברים חומות', הראשונה של מיזם 'פינות עיגול' שהקים אלדד שושתרי, הלוקה בשיתוק מוחין, שבמסגרתה אמנים עם מוגבלויות פיזיות ונפשיות מציגים את יצירותיהם

11.09.2021 מאת: פורטל הכרמל והצפון
"נשברו החומות חומות"

 

אלדד שושתרי: " דרך עבודתנו בפינות עיגול אני מקווה שלא רק שהאמנים יזכו לחשיפה של עבודתם אלא יוכלו גם למכור אותם ולהתפרנס מעשייתם".

 

לאחר חודשים רבים של איתור אומנים בעלי מגבלה, הצטרפותם ל'פינות עיגול', והכנות נפתחה הבוקר בגלריית ארטורה בעמק חפר תערוכת 'שוברים חומות' של עשרות אומנים בעלי מגבלה, במסגרת מיזם 'פינות עיגול' אותו הקים אלדד שושתרי (31), הלוקה בשיתוק מוחין.

 

55 יצירות  ציור, צילום, פיסול, וידאו, מיצב, איור, שירה, מחזור, מיקס מדיה ועוד) של 37 אמנים, כולם בעלי מוגבלות פיזית או נפשית, מוצגים בתערוכה ומספקים לקהל הרחב הצצה לנקודת מבטם הייחודית של האמנים על החיים והחברה. אירוע הפתיחה הגיעו עשרות אומנים, בני משפחה ותומכים שאף רכשו מספר ציורים ופריטי אומנות.

 

את סוכנות האומנים "פינות עיגול" הקים כאמור אלדד שושתרי הסובל משיתוק מוחין מגיל צעיר, לפני כשנה מתוך אהבתו לאומנות ורצון עז לסייע לאומנים בעלי מוגבלות לחשוף את יצירותיהם באופן רחב ככל שניתן ולקדם את מכירתם.

 

"לאומנות הכוח לסייע בהמון מובנים ואני מבין עד כמה קשה לאומנים לחשוף את יצירותיהם  קל וחומר אומנים בעלי מגבלה", אומר אלדד.

 

מאז הוקמה הסוכנות הצטרפו אליה עשרות אומנים עם מוגבלויות מכל רחבי הארץ משום שהם רואים בה קרש קפיצה להכרה בהם וביצירותיהם. "עד עכשיו איש לא חשב על לאגד את כל האומנים, הציירים, הפסלים עם המוגבלות כדי לסייע לנו להביא את היצירה שלנו את קדמת הבמה. אני מאוד נרגש לקבל את פניכם בברכה לתערוכה הגדולה הראשונה שלנו".

 

התערוכה נוצרה על ידי שיתוף פעולה בין שושתרי, גלריית 'ארטורה" ונעמי גורדון חן והקרן "בשביל אופיר"- הקרן לעידוד היצירה בקהילה. הקרן הוקמה לזכרה של הבת אופיר חן שנהרגה בתאונת ג'יפ במהלך טיול בדרום אמריקה ומתמקדת בחיבור שבין אמנות לקהילה. היוזמה לתערוכה נולדה בתקופת הקורונה, בהמשך להקמתו של מיזם האמנות פורץ הדרך של שושתרי "פינות עיגול", אשר מחבר בין אמנים עם מוגבלויות לבין אוהבי אמנות דרך אתר "פינות עיגול" וחברות מסחריות.

 

התערוכה תינעל ב 30.9

 

 

פורטל הכרמל

פורטל הכרמל

תגובות

מומלצים

\