הקמת עסק חדש (עוסק מורשה) באמצעות האינטרנט

הקמת עסק עצמאי דורשת לא מעט הן מבחינה טכנית והן מבחינה בירוקרטית. אם החלטתם להקים עסק, כדאי שתדעו כיצד לעשות זאת בצורה מסודרת ונכונה.

22.05.2020 מאת: פורטל הכרמל והצפון
הקמת עסק חדש (עוסק מורשה) באמצעות האינטרנט

PIXABAY

 

כאשר מדובר על פתיחת עוסק מורשה, יש לבצע מספר שלבים מול הרשויות השונות בכדי לפתוח את העסק ולקבל אישור חוקי לפעול כעסק מורשה. במאמר הבא תקבלו את כל המידע אודות הקמת עסק חדש בכלל והקמת עסק חדש באמצעות האינטרנט בפרט.

מיהו עוסק מורשה?

עוסק מורשה הוא כל אדם שמעוניין לבצע פעילות עסקית באופן עצמאי ונרשם ברשויות המס. עוסק מורשה מחויב להוציא ללקוחות שלו חשבונית מס על כל עסק, לגבות מהם מע"מ ובמקביל לקזז מס תשומות. כל עצמאי אשר מחזור ההכנסות השנתי שלו עולה על 100,187 ₪ או שעוסק באחד מהמקצועות המפורטים בחוק כגון: רופא, רואה חשבון, אדריכל, פסיכולוג ועוד, מחויב להירשם כעוסק מורשה בכל הגופים הרלוונטיים הלא הם: ביטוח לאומי, מע"מ ומס הכנסה. כמובן שיש צורך לבצע את הרישום המדובר עוד בטרם העסק החל בפעילותו העסקית.

כיצד פותחים עוסק מורשה?

כיום, על מנת לפתוח עוסק מורשה יש לבצע כמה פעולות. פתיחת עוסק מורשה גובלת בפתיחת תיקים ברשויות: מס ערך מוסף, מס הכנסה וביטוח לאומי. את פתיחת התיקים ניתן לעשות באופן עצמאי וכמובן שכאשר עושים זאת, לרוב יהיה צורך לתזז בין הרשויות השונות לצורך מילוי המסמכים הרלוונטיים, כאשר לא פעם, משרדי מע"מ, מס הכנסה והביטוח הלאומי יהיו בערים שונות, בהתאם לעיר שבו מתבצעת הפעילות העסקית של העסק. מדובר על תהליך מתיש ותובעני אשר דורש מהאדם המבצע אותו השקעה מזמנו הפרטי. חשוב מאוד כמובן להביא לכל אחד מהרשויות השונות את כלל המסמכים הנדרשים לצורך קבלת האישור הרלוונטי. יש לבדוק מראש איזה טפסים יש למלא ואיזה מסמכים יש להביא לכל רשות וזאת בכדי שלא תגיעו למצב שהגעתם לחינם לאותה הרשות ובזבזתם את זמנכם.

פתיחת עוסק מורשה אונליין- במה מדובר?

בעוד שכאמור תהליך פתיחת עוסק מורשה הוא תהליך בירוקרטי תובעני אשר דורש מהאדם להגיע באופן עצמאי לכל רשות ורשות, למלא טפסים ולהגיש מסמכים, הרי שכיום, ניתן לפתוח עוסק מורשה אונליין. פתיחת עוסק מורשה אונליין ללא ספק חוסכת את הטרחה אשר כרוכה בהגעה לרשויות השונות וכן, מקצרת את זמן הרישום ל24 שעות בלבד במקום כמה ימים במקרה הטובה. אם אתם תוהים כיצד זה מתבצע, הרי שכל שעליכם לעשות זה פשוט לבחור ברואה חשבון, עורך דין אשר עוסק בייצוג מול הרשויות השונות בתהליך זה או יועץ מס. איש המקצוע הנבחר ייפגש אתכם רק פעם אחת וזאת בכדי שתחתמו על המסמכים הרלוונטיים ולאחר מכן, יבצע את תהליך פתיחת העסק באופן עצמאי. תוך 24 שעות כבר תקבלו את האישורים הרלוונטיים לעוסק מורשה ותוכלו להתחיל בפעילות העסקית שלכם באופן חוקי. אין ספק שמדובר בצעד הנכון ביותר עבור כל אדם שמעוניין להקדים עוסק מורשה.

בכדי שהתהליך אכן יתבצע בצורה הטובה והיעילה ביותר, אם בחרתם איש מקצוע שיעשה עבורכם את התהליך אונליין, כדאי שתבחרו אותו בצורה נכונה. בדקו היטב מיהו איש המקצוע אותו אתם בוחרים לייצוג בתהליך בטרם תבחרו בו.

 

תגובות

מומלצים

\