שיטות להגדלת חזה

למי מתאים ניתוח הגדלת חזה? אילו שיטות וניתוחים קיימים? כיצד לבחור מנתח מומחה? מה צריך לדעת על השתלים והאם יש סיבוכים לאחר הניתוח?

09.11.2021 מאת: פורטל הכרמל והצפון
שיטות להגדלת חזה

FREEPIK

 

הניתוח נחשב לפרוצדורה כירורגית נפוצה יחסית המתאימה לנשים שאינן מרוצות מגודל וממראה החזה שלהן. הניתוח מיועד לנשים מעל גיל 17, אך נשים רבות עוברות את הניתוח רק בסיום פרק ההריונות והלידות.

 

באמצעות הניתוח השכיח ניתן לתקן א-סימטריה בחזה האישה, למלא שדיים מרוקנים לאחר הריונות והנקות, להגדיל את נפח החזה כדי להתאים את השדיים למבנה גופה של המטופלת ולקבל מראה אסתטי מרשים ויפהפה.

 

התאמת ובחירת שיטת הניתוח

 

הצלחת הניתוח תלויה בראש ובראשונה בניסיון ובמיומנות של הרופא המנתח, לכן כדאי לבחור רק כירורג מומחה לניתוחי פלסטיקה ואסתטיקה. מנתח פלסטי מומחה מתאם פגישת הכרות עם המטופלת המעוניינת להגדיל את החזה שלה, מטרת הפגישה היא אפיון כללי של האישה, מתן הסברים מפורטים על ההליך הכירורגי ושיטות הניתוח האפשריות, מידע על השתלים בהם המנתח יעשה שימוש, הסבר מפורט על תהליך הניתוח, החלמה, סיבוכים אפשריים ועוד. 

 

בנוסף, בפגישת ההכרות הרופא מאפיין את רצונותיה של המטופלת ועליו לוודא תיאום ציפיות מולה. כיום, המנתחים המובילים ממליצים לכל המטופלות שלהן לעבור ניתוח הגדלת חזה באופן טבעי, לכן יש לבחור נכון את השתלים ושיטת הניתוח.

 

שיטות נפוצות 

 

כאמור, יש שיטות שונות לניתוחי הגדלת חזה, השיטות הנפוצות הן ניתוח דרך בית השחי, דרך הטבור, דרך העטרה או בשיטה המתקדמת הנקראת דואל פלן (Dual Plane). להלן הסברים מפורטים, כולל יתרונות וחסרונות, על כל שיטה:

 

דרך בית השחי – הניתוח מבוצע דרך חתך בבית השחי, בצד הקיצוני העליון של השד, בסמוך לחיבור של בית השחי והזרוע, וזאת במטרה למזער את הצלקות ולהסתירן מאחרים. המנתח מחדיר את השתלים דרך החתך הקטן בבית השחי, בהתאם לצורך הוא ייעזר באנדוסקופ כדי למקם נכון את השתלים. הטכניקה מתאימה למצבים שבהם משתילים את השתלים מתחת לשריר.

 

היתרונות של שיטה זו הם צלקת קטנה במקום נסתר, ולרוב לא משייכים את הצלקת  לניתוח שבוצע. החסרונות של השיטה הם מורכבות ההליך הכירורגי והקושי למקם בצורה אופטימלית את השתלים כדי להבטיח תוצאה סימטרית, לכן לעיתים יש לבצע תיקון.

 

דרך הטבור – בשיטה זו המנתח מחדיר את השתלים דרך חתך זעיר בטבור והובלתם למקום הרצוי. הניתוח לא משאיר צלקות בולטות באזור החזה, עם זאת הטכניקה נחשבת למורכבת ונדרשת מומחיות כדי לבצעה. הניתוח לא משפיע על תפקוד הבלוטות ומערכת העצבים באזור החזה לכן אין חשש מפגיעה בכושר ייצור החלב.  את השתל מניחים מעל השריר לכן השחיקה שלו מהירה יחסית בהשוואה לשתל המונח מתחת לשרירי.

 

יתרונות השיטה הם חתך זעיר בטבור שקשה להבחין בו, זמן החלמה מהיר, כאבים מינימליים. החסרונות העיקריים הם סימנים שנשארים מהשימוש באנדוסקופ, כמו כן רק מומחים מסוגלים לבצע את הפרוצדורה ושיטה זו כמעט ולא מבוצעת בישראל.

 

דרך העטרה – ניתוח להגדלת החזה דרך העטרה מתחיל בחתך המבוצע על סף העטרה ומסביב לפטמה, דרך החתך מחדירים את השתל וממקמים אותו. הניתוח משאיר צלקת מינימלית ונסתרת מהעין, ובשיטה זו קל למקם את השתלים בחזה לכן התוצאות הסופיות מרשימות מאוד. עם זאת, יש להתייחס לסיכון של פגיעה בכושר ייצור החלב בגלל החתך באזור הכולל מוליכי חלב ועצבים. שיטה זו מתאימה בעיקר למקרים בהם יש לאישה חזה נפול.

 

היתרונות העיקריים הם צלקת מזערית במקום נסתר מהעין, תוצאות אסתטיות מרשימות והחלמה יחסית קצרה. החסרונות העיקריים הם תחושת אי הנוחות לאחר הניתוח, כאבים והחשש מפגיעה בייצור החלב.

 

 –  Dual Planeשיטה ייחודית ונפוצה כיום להגדלת חזה, בשיטה זו מסתירים את השתל מתחת לשריר ומרימים קלות את השדיים. השיטה מונעת כאבים ופגיעה ברקמת שריר בית החזה, לכן המטופלות אינן סובלות מכאבים חזקים לאחר הניתוח וההחלמה יחסית מהירה.

 

 

תגובות

מומלצים