לא עוד אפליה בשכר היסוד של קאדים

ועדת הכספים דנה בעניין להשוות את שכר היסוד ואת תנאיהם של הקאדים מד'הב בני העדה הדרוזית ושל הקאדים השרעים בני העדה המוסלמית..לכתבה.

13.07.2010 מאת: פורטל הכרמל והצפון
לא עוד אפליה בשכר היסוד של קאדים

ועדת הכספים: "לא עוד אפליה בשכר היסוד של קאדים"

כך נקבע בדיון בוועדת הכספים של הכנסת בנושא השוואת שכר היסוד של קאדים ושל קאדים מד'הב לשכרם של נושאי משרה שיפוטית ברבנות הראשית; "מנכ"ל משרד המשפטים: "יש לשאוף להנחלת השוויון בין השווים"; חברי הוועדה קבעו פה אחד: "השוואת שכר היסוד החל מחודש אוגוסט".

סגני יו"ר הכנסת וחברי וועדת הכספים ח"כ מגלי והבה וח"כ אחמד טיבי יזמו את הדיון על רקע הדרישה להשוות את שכר היסוד ואת תנאיהם של הקאדים מד'הב בני העדה הדרוזית ושל הקאדים השרעים בני העדה המוסלמית לאלו של מקביליהם ברבנות הראשית. "החוק מקנה שוויון לכולם, אך לרוב נעלם כלא קיים בעיני הפקידים הממונים על ביצועו", אמר ח"כ והבה.

במהלך הדיון, השיב מנכ"ל משרד המשפטים גיא רוטקוף לטענתו של ח"כ והבה, תוך התייחסות לחשיבות מעמדם של הקאדים: "אי שוויון בין שווים יוצר תחושת קיפוח ואנחנו נתנגד לכל עמדה שתבטל את ערך השוויון.

משרד המשפטים רואה בחיוב את השוואת שכר היסוד ואת תנאיהם של ראש בין הדין לערעורים בדומה לאלו של הרב הראשי לישראל, כמו גם של  חבר בית הדין לערעורים לאלו של חבר בית הדין הרבני הגדול".

בסיום הדיון נקבע פה אחד כי החל מה- 1 לאוגוסט 2009 יושווה שכר היסוד של הקאדי השרעי והקאדי מד'הב אשר משמשים כראשי בתי הדין לערעורים ויעמוד על 33,408 ₪ במקום 24,911 ₪.

כמו כן, יעלה שכר היסוד של חברי בתי הדין לערעורים השרעים ומד'הב מ- 24,288 ₪ ויעמוד על 29,632 ₪.

בנוסף, נקבע כי משרד המשפטים יעביר בתוך שבועיים את עמדתו באשר להשוואת תנאיהם הנלווים של הקאדים השרעים והקאדים מד'הב לאלו של הרבנות הראשית והם יעלו להצבעה בוועדת הכספים במהלך פגרת הכנסת.

תגובות

3. מוחאפדת אלאכואן לפני 12 שנים
האימאמים
2. משקיף לפני 12 שנים
שופטים
1. בושה לפני 12 שנים
האימאמים

מומלצים

\