אירוע מסכם של תנועת "אחריי!"

בימים בהם בני הנוער מציינים את היציאה לחופש הגדול, אלפי חניכי תנועת "אחריי!" יציינו את גיוסם לצה"ל בשבוע של התנדבות בקהילה, עלייה לירושלים בדרך בורמה ומסע אלונקות להר הרצל.

17.06.2010 מאת: פורטל הכרמל והצפון
אירוע מסכם של תנועת "אחריי!"

אירוע השיא לסיכום שנת הפעילות של "אחריי!" יסתיים בטקס במעמד שר הביטחון מר אהוד ברק וראש עירית ירושלים מר ניר ברקת ברחבת קברו של הרצל בירושלים, בתאריך ב25/6/2010, בשעה 8:00 בבוקר.

אלפי חניכי תנועת "אחריי!", צעירים וצעירות תושבי הפריפריה- מירוחם בדרום ועד לקריית שמונה בצפון, יבצעו במהלך השבוע מעל למאה פרויקטים התנדבותיים למען הקהילה בכל רחבי הארץ, כהמשך ישיר לפעילותם במהלך שנת הפעילות המסתיימת.

בסיום השבוע, יעלו בני הנוער לירושלים בדרך בורמה ויגיעו במסע אלונקות לילי אל הר הרצל, לטקס גיוסם של למעלה מאלף חניכים לשירות צבאי משמעותי והצטרפותם של עשרות בני נוער, הדוחים את גיוסם בשנה, למסגרות ההמשך של העמותה - שנת השירות "אחריי! לקהילה" ומכינת גל.

את מסע האלונקות הלילי ילווה אצן המרתון העיוור בזה נבבה, אשר יצטרף לקבוצת "לאומי אחריי!" מירושלים במהלך המסע כולו. בזה, אשר סיים מרתון באולימפיאדת הנכים האחרונה בבייג'ין, מתנדב בפעילות "אחריי!" ומרצה יחד עם מלווהו – המרתוניסט ואיש העסקים עופר בן דור, אודות סיפור חייו מעורר ההשראה והוא מהווה דוגמא ומופת לחניכים הזוכים לשמוע את הרצאותיו וללמוד מהתמודדויותיו.

הנערים והנערות, חניכי תנועת אחריי!, לוקחים חלק במהלך השנה בקבוצות מנהיגות והכנה לצה"ל, תוכנית שטח וסיירות, מרכזי הכנה לבגרות וקומונות שנת שירות, רוכשים כלים ומיומנויות לחיים ועוסקים בהתנדבות למען הקהילה.

החניכים מגיעים מכל גווני החברה הישראלית וביניהם ילידי הארץ לצד עולים חדשים, דתיים לצד חילונים, דרוזים ובדואים לצד יהודים, נוער נושר ובעל עבר פלילי לצד נוער ממסגרות רגילות.

תודות לתמיכה שמעניקים גופים רבים, וביניהם בנק לאומי, הקרן לידידות בראשות הרב יחיאל אקשטיין והמשרד לפיתוח הנגב והגליל, בכל שנה מצרפת תנועת "אחריי!" אלפי נערים ונערות אל לב החברה הישראלית כאזרחים תורמים.

הסדרה תחל ביום ה', 24.6.2010 בסיור מודרך בדרך בורמה והמשלטים. בשעה 4:00 לפנות בוקר של יום ו', 25.6.2010 יחלו אלפי החניכים את מסע האלונקות להר הרצל, שבסופו טקס סיום שנת הפעילות במעמד שר הבטחון וראש עיריית ירושלים.

דני רוזנר, מנכ"ל "אחריי!": "בתום שנה של פעילות עניפה ומרתקת, אין כמו אירוע המשלב התנדבות בקהילה ועלייה לירושלים, לציין את פעילות העמותה בהעצמת דור המנהיגים הבא של מדינת ישראל. מיטב בני הנוער יקחו חלק באירוע מרגש זה בביצוע הלכה למעשה את המסר של התנועה: "המדינה היא אנחנו, מה שנעשה הוא שיהיה".

** "אחריי!" הינה עמותה ללא מטרות רווח, שהוקמה במטרה לטפח מנהיגות צעירה ולפתח מעורבות חברתית בקרב בני נוער מהפריפריה החברתית והגיאוגרפית, הנמצאים בצומת הדרכים האחרון בו ניתן להשפיע על עתידם באמצעות חינוך.

הרעיון המרכזי הוא להעצים את בני הנוער, לטעת בהם תחושת הצלחה ומסוגלות ולהמחיש להם כי ניתן לשנות ולהשתנות על ידי פעילות אקטיבית למען עצמנו ולמען הקהילה בה אנו חיים, מתוך אמונה כי לכל אחד ואחת ישנה היכולת לנהל אורח חיים תקין ובריא ולהיות אזרח שווה במדינה, ללא קשר למקום בו נולד ולסביבה בה גדל.

התנועה מפעילה כיום כ-150 מסגרות פעילות בפריסה ארצית,בהן לוקחים חלק כ-3,500 חניכים המשולבים בקבוצות מנהיגות והכנה לצה"ל, תוכנית שטח וסיירות, מרכזי למידה לבגרות, מכינה קדם צבאית, קומונות שנת שירות, סדנאות הכוונה לשירות משמעותי בצה"ל בחינוך הפורמאלי וארגון בוגרים.

הפרויקטים פועלים בשכונות פריפריאליות וביישובים מרוחקים, בפנימיות, מרכזי הקליטה ומעונות החסות במטרה להגיע לכמה שיותר בני נוער ומתוך רצון לסלול עמם את הדרך מהשוליים אל לב החברה הישראלית כנוער יוזם, מנהיג ומוביל שינוי, הפועל מתוך הבנה כי המדינה היא אנחנו ומה שנעשה הוא שיהיה.

תגובות

מומלצים

\