הדברים הקשים של חמשו עם ההנהגה הרוחנית בסוריה

מה שעולה מהסרטון שמשהור חמשו מפרסם ממקום מגוריו בשווייץ והשאלה לאן נעלם הצעיר הסורי שמואשם בריגול לטובת ישראל ?, בימים אלו של משבר הקורונה בעולם עולה קול שמדבר על שחיתות ואי סדרים לכאורה בכסף שהסורים קיבלו כתרומה מישראל ולבנון, לסרטון

06.04.2020 מאת: פורטל הכרמל והצפון
הדברים הקשים של חמשו עם ההנהגה הרוחנית בסוריה

 

חמשו משהור פליט סורי באירופה הוא נחשב לאחד המנהיגים הבודדים שמדברים נגד שלטון בשאר אסד לטובת בני העדה הדרוזית, שלטענתו סובלת מאוד מהתנהגות של הפלייה ובעיקר הפרד ומשול, זו השיטה המאומצת חזק בערים בסוריה.

מחוז סוידה שסבל מאוד במלחמת האזרחים הפך למעוז של כנופיות איראן וחזבאללה, וזה לא סוד שרק לאחרונה חוסלו צעירים בגלל השתייכותם למנוח שיח' זייד בלעוס ז"ל שחוסל במטען נפץ גדול, בעת שנסע עם השיירה שלו בכפרו בתאריך 4-9-2015 באזור דהר אלג'בל בסווידה בסוריה, דאז אירע פיצוץ שפגע במספר רב של אנשים, שיח' בלעוס נהרג יחד עם שיח' פאדי נעים ומספר של מלווים.

משהור מעלה שאחד הבנים של אישה דרוזית נחטף ע"י השלטונות הסורים, האימא מיהרה לפנות לעזרה למנהיגות הרוחנית בהר, השיח' יוסף ג'רבוע ושיח' אלחנאוי ושיח' אלהג'רי והתשובה שקבלה שהם לא מוכנים לעזור לאדם שעבד נגד ביטחון המדינה בסוריה, משהוא מחדד שהילד הזה כלל לא שייך לשום ארגון ריגול של שום מדינה, ושהוא נחטף בגלל שדיבר נגד השלטון.

משהור עוד מעלה שהכספים שעברו להנהגה הדתית לא חולקו כמו שצריך, ורוב הכספים, מדובר במיליוני דולרים שהלכו לכיסיהם של אותם מנהיגים שהיום, בונים וילות ועסקים בכספים, מה שמעיד על זה, שלפני שהכסף של הדרוזים מישראל הגיע, לא היה להם רכוש ולא אמצעי ובקושי חיו.

חשוב לציין שאת המספרים (הכסף שנתרם) אישר שיח' מוופק טריף, מעל 20 מיליון דולר עברו לשטח סוריה בכל מני אמצעים, מה שכן אם הסכום הזה היה מחולק נכון לכולם, היום היה אוכל ואספקה קבועה, אבל זה המצב והסיפור הזה רק בתחילתו.

נמשיך לדווח על כל המתרחש שם.

 

הדברים הקשים של חמשו

תגובות

3. موحد לפני 2 חודשים
ززدددد
2. דלוואני לפני 2 חודשים
כמה שהוא צודק
1. موحدون לפני 2 חודשים
وضع جهنمي لدروز سوريا...

מומלצים