הדרוזי הראשון בחטיבת המחקר באמן

ככל שנחשפים ליותר מידע על החיילים והקצינים הדרוזים, אנו מגלים כמה שהם מוכשרים ומצליחים אם מקבלים את ההזדמנות, סרן ס. תושב ג'וליס בשיחה לפורטל הכרמל, על אופן התפקיד והיכולות להגיע ליעדים.

04.07.2018 מאת: חסין חלבי
הדרוזי הראשון בחטיבת המחקר באמן

להיות במקום שסרן ס. הגיע אליו, זה צריך להיות מקום להשראה להרבה צעירים דרוזים שיש להם את הפוטנציאל להגיע לאותו מעמד, אולי סרן ס. יפתח את הדלת בפני כולם, אבל צריך להבין ששם המשחק זה לימודים.

בראיון עם סרן ס. על שירותו הצבאי ועל היותו הדרוזי הראשון בחטיבת המחקר באמ"ן, הוא אומר לנו: "אני בא מבית שהשקיע מאוד בחינוך, ונתן כלים להצליח, לגבי ההורים שלי, עבורם השכלה היתה הדבר המתבקש, הציפיות ממני היו מאוד גבוהות גם בשל היותי הבכור, אז הם לחצו עליי בצורה טובה כמובן ללמוד ולהצליח".

סרן ס. בן 28, נולד ומתגורר בג׳וליס, למד עד כיתה ט' בכפר ומשם המשיך לכרמיאל לסיום לימודי תיכון. היום יש לו תואר ראשון בהנדסת מכונות ותואר שני בלימודי ביטחון מאוניברסיטת ת״א, סרן ס. אינו היחיד בבית שמשרת בצה"ל, גם אחיו בצנחנים.

סרן ס. מתנדב בעמותות וארגונים שונים החל מתקופת התיכון ועד היום. היה חלק ממשלחת אמנויות לחימה בחו״ל, סרן ס. "אחד התחביבים שלי אמנויות לחימה, שלמדתי מגיל קטן מאוד והמשכתי עם זה" . 

סרן ס. התגייס לצבא ב-2011 ובשנת 2015 פיקד על צוות משמעותי בחה״א וב2017 הגיע לחטיבת המחקר באמ״ן מתוך הבנת חשיבותו של המודיעין על ביטחון המדינה, מה שהופך אותו לדרוזי הראשון בחטיבה. 

סרן ס. מספר: ״אני הדרוזי הראשון ביחידת המחקר של אמ"ן, זה דבר מאוד משמעותי, אני רוצה להגיע למקום משפיע מקום שאקבל ממנו סיפוק. עיסוקה של החטיבה הוא חשוב וקשה, היחידה מנתחת כל המצבים שיש מסביב, התפקיד לגבש מערכות מודיעין בכל התחומים כדי שמקבלי ההחלטות יקבלו החלטות, אחד משיקוליי להגיע לכאן, זה להתקדם ולשפר, כולי תקווה שבעתיד דרוזים נוספים יאיישו תפקידים חשובים בחטיבה ומחוצה לה״. 

סרן ס. "אף אחד לא יודע מה אני עושה, גם לא ההורים, הם לא מודאגים, כולם תומכים".

ס.הוא לא הראשון במשפחה שלו שמייצג את המגזר הדרוזי במקום בו הוא נמצא. סבא שלו היה במחזור הגיוס הראשון של הדרוזים לצה״ל בשנת 1958.

ס. השאיר חותם בהשתתפותו במשלחת לפולין כששיתף בנאום באושוויץ את סיפור הדרוזים בתקופת הח׳ליפות הפאטמית שבה נרדפו ונרצחו רבים ועל עברם שקדם לקשר הדרוזי-יהודי.

במקביל לשירותו הצבאי, סרן ס. מייסד שותף בעמותה ללא מטרות רווח לפיתוח תרבות, מעורבות חברתית ושמירה על איכות הסביבה בהתאם לחזון העמותה לפיו הקהילה היא פורחת, מפותחת תרבותית, מקדשת את ערכי הטבע ועשירה באמנות.

בנוסף לכך, ס. מתעסק המון בתחום האמנות, מציור ועד צילום ואף זכה בפרס על אחת העבודות שלו.

סרן ס. : "חשוב לי להעביר מסר לעוד אנשים שהם איכותיים לפרוץ לכיוון זה ולחשוב תמיד שטובת הכלל היא העיקר. שכל אחד ישקיע בעצמו ויתעקש להגיע לאיפה שהוא מכוון, בכוחות עצמו. יכול להיות שבגלל המנטליות שמגיעים ממנה, נקודת הפתיחה שלנו היא קצת שונה, אבל ניתן לנצל פוטנציאלים ולפרוץ קדימה".

 

תגובות

2. דרוזים ישראלים לפני 9 חודשים
כבוד והערכה לדרוזים הישראלים המצליחנים
1. תושב דליה לפני 9 חודשים
מהפכה

מומלצים