הסרט סיבת המוות על הריגת השוטר סלים ברכאת יוקרן מחר

סרטו של הבמאי רמי כץ מספר סיפור חדש אודות הריגתו של השוטר סלים ברכאת ז"ל, שנהרג בפיגוע באזור גשר מעריב בת"א, יוקרן מחר רביעי 9-1-19 בסינמטק בכל הארץ, בחיפה יתקיים פאנל שיחה שתנחה המשפטנית מגי סקר.

08.01.2019 מאת: פורטל הכרמל

ישראל 2018 , 79 דקות , עברית, ערבית , כתוביות בעברית ובאנגלית

מומלץ לראות את הסרט, ולהקשיב לחברי הפאנל, ולהכיר את מה שמביא הבמאי רמי כץ עם אחיו של סלים השוטר הנרצח, גמאל ברכאת, בסרט שיוקרן ב 9 לינואר 2019.

הסרט הופק באדיבות yes דוקו

לפרטים נוספים ולרכישת כרטיס בקישור הנ"ל

הנחה ברכישה מוקדמת, קוד הנחה: ג'מאל. מספר ההטבות מוגבל, הזדרזו.

רס"ר סלים ברכאת ז"ל, מירכא, היה בן 32 במותו. סלים הותיר אחריו אישה, בת, הורים, אחים ואחיות. סלים סיים את לימודיו בבית ספר תיכון ירכא. בשנת 1987 התגייס סלים לחטיבה 406 והשתחרר בשנת 1990 בדרגת סמל ראשון. למשטרה הוא התגייס בשנת 1992, עבר קורס שוטרים בהצטיינות. שירת כ-10 שנים במרחב ירקון במיגוון תפקידים - כסייר וכחונך שוטרים חדשים שהצטרפו לשירות המשטרה במרחב ירקון.

בתאריך 5.3.2002 בשעה 2:15 לפנות בוקר, כאשר עסק סלים בפעילות משטרתית סמויה, במארב לללכידת גנבי רכב בדרך בגין. נשמעו יריות מכיוון מסעדת "סי-פוד" (SEA-FOOD) שמתחת לגשר מעריב. סלים פרץ למקום ברגל, על מנת לחסוך בזמן ולהגיע מהר לזירת האירוע. בהגיעו למקום, זיהה מחבל היורה לכל עבר ומשליך רימונים. באקדח שלוף רץ סלים אל המחבל כאשר הוא יורה לעברו. סלים פגע בשלושה כדורים בפלג גופו של המחבל, שהתמוטט ארצה.

למשפחתו של סלים נמסר כי, "סלים דיווח במערכת הקשר המשטרתית "ניידות תירגעו, ניידות תירגעו, השתלטתי עליו". הוא התקרב למחבל, על מנת לוודא שאין עליו חגורת נפץ - וכשרכן מעליו הספיק המחבל לעשות את הדבר האחרון בחייו ודקר את סלים דקירה אחת באבי העורקים בצוואר. סלים איבד דם רב, התמוטט ומת במקום".

פגשנו את הבמאי רמי כץ שאמר לנו: "בהפקת הסרט מספרים סיפור חדש אודות הריגתו של השוטר סלים ברכאת ז"ל. לאורך השנים סיפרו למשפחה דברים על מה שקרה באותו ערב בפיגוע, אנחנו יצאנו במסע לחקור מה שקרה באותו פיגוע, לקח לנו שבע שנים להוציא את הסרט. אני מאמין שאת האמת יש להגיד למשפחה, זו זכות להגיד את האמת למשפחה שכולה".

רמי כץ: "אני התחלתי לעשות סרט על הפיגוע בעקבות חבר שלי שהיה באירוע, פניתי לגמאל בשיחת טלפון וסיפרתי לו, הוא אמר לי שחיכה לטלפון הזה 10 שנים כי מהיום הראשון הרגיש שמשהו לא מתחבר לו בסיפור שסיפרו לו. גמאל החליט לשתוק ולא לצאת נגד המערכת, עד שפגש אותי".

 

פורטל הכרמל

פורטל הכרמל

תגובות

מומלצים