חג נביא שועיב בצל חוק הלאום

הביקור השנתי בנביא שועיב עה"ש מתקיים השנה כהרגלו, זה ביקור דתי בלבד, הרוב החילוני לא לוקחים חלק בביקור, נביא שועיב יתרו עה"ש הוא אחד הסמלים המרכזיים של העדה הדרוזית, השנה חוק הלאום והבחירות הגיעו רגע לפני, נתניהו "הבטחתי שאפעל למענכם".

25.04.2019 מאת: פורטל הכרמל והצפון
חג נביא שועיב בצל חוק הלאום

 

חג שמח לבני העדה הדרוזית בישראל ובעולם. נביא שועיב עה"ש לפי המסורות הדרוזית התגורר במערה באזור חיטין, כאשר הוא נפטר מאמיניו קברו אותו והקימו מצבה במקום הקבורה.

העדויות ההיסטוריות המוקדמות ביותר המזהות את המקום כמקום משכבו של שועייב עה"ש הן עדויות של מטיילים והיסטוריונים מהמאה ה-12, שמספרים גם כי לא רחוק ממקום קברו של יתרו מצוי קברה של ציפורה.

בניין מתחם נביא שועייב בשנים האחרונות עבר שיפוץ גדול, והמתחם יכול לאכלס רבבות של מבקרים, חלק ממתחם הקבר נבנה בשנות ה-80 של המאה ה-19.

בתקופת המנדט הבריטי בארץ ישראל פרצה מחלוקת בין הדרוזים לבין המועצה המוסלמית העליונה לגבי השאלה מי בעל האפוטרופסות על האתר. לאחר קום מדינת ישראל העניקה המדינה אפוטרופסות מלאה לדרוזים על המתחם ועל מאה דונמים הסובבים לו. תחת הנהגתו של שייח אמין טריף ז"ל.

הביקור השנתי במתחם קבר הנביא יתרו עה"ש, היה מאז ומתמיד הביקור הכי מסיבי שמאחד בני העדה הדרוזית, שיח'ים מכובדים וצעירים שמגיעים מכל הכפרים הדרוזים בגליל, בגולן ובכרמל לציין אחדות ולדון בסוגיות שעל הפרק.

אורחים רבים מכל הדתות מבקרים במתחם הקבר כדי לברך את בני העדה הדרוזית בחגם, כמו בכל שנה בנוסף לתפילות שמקיימים השיח'ים, הם גם דנים בסוגיות החברתיות ובנושאים הקשורים בעדה.

מערכת פורטל הכרמל מאחלת  زيارة مقبولة  וחג שמח לבני העדה הדרוזית.

ראש הממשלה בנימין נתניהו בברכה לרגל החג נבי שועייב, אמר: "כראש ממשלת ישראל, אני מייחס חשיבות רבה להעצמת האוכלוסייה הדרוזית.

אנו נוקטים מדיניות של השקעה גוברת ביישובים הדרוזים, במטרה לצמצם פערים ולהרחיב את שוויון ההזדמנויות.

אוזניי כרויות לצורכיכם, למצוקותיכם, לרחשי לבכם ואני מתחייב לתת להם מענה יסודי. הבטחתי לכם שאני אפעל למען כל המאוויים שלכם ואטפל במצוקות שלכם וכך אעשה. אתם חלק מאיתנו ואנחנו חלק מכם".

 

ראש הממשלה בנימין נתניהו בברכה לרגל החג נבי שועייב: כראש ממשלת ישראל, אני מייחס חשיבות רבה להעצמת האוכלוסייה הדרוזית. אנו נוקטים מדיניות של השקעה גוברת ביישו...

תגובות

3. רמי לפני 2 שנים
למגיב סאמי 2
2. סאמי לפני 2 שנים
חוק
1. מן הישוב לפני 2 שנים
הבטחות הבטחות

מומלצים