חילופי האשמות בין המועצות בכרמל למשטרה

מוקד מצלמות מהמשוכללים שיכול לזהות כל תנועה בכל שעה, ומשום מה ברוב המקרים האלימים והירי שמבוצע בלילות לא נתפס איש, בכירים מספרים לנו שהכל מועבר למשטרה, שלא מספיקה לעשות כלום עם חוקר אחד בתחנה.

08.03.2021 מאת: פורטל הכרמל והצפון
חילופי האשמות בין המועצות בכרמל למשטרה

 

פורטל הכרמל והצפון חושף ויכוח בין בכירי המועצות שעוסקים בתחום הביטחון למשטרת ישראל בתחנת רכס הכרמל ולמפקדים שלהם.

הטענות שעולות הם "נושא הביטחון שנקודת משטרת רכס הכרמל, היא תעודת עניות לשני הכפרים, חובה שכול מי שיש לו יכולת ללחוץ על המוסדות במדינה להפוך את הנקודה ברכס לתחנת משטרה גדולה כמו בישובים אחרים, זה יהיה דחיפה ועזרה למאמצים שעושים שני ראשי המועצות בנדון".

עוד מציינים הבכירים:"זה אותו הדבר כשאתה הולך לבנק או לסניפון קטן, בסניפון מקבלים שירות קטן, בכפרים הדרוזים בכרמל יש מוקד מצלמות הכי גדול במגזר הלא יהודי בארץ, רואים ומזהים כל תנועה שמועברת מיד למשטרה, אבל מה יספיק חצי חוקר לעשות?, הם לא מגיעים לעשירית האירועים שאנו מעבירים להם".

"לגבי הירי והפגיעה בבתים וברכבים, אם הייתה תחנה גדולה בכפרים, אז היורים היו כבר נתפסים, די לרמוז שמצד המוקד מזהים כל האירוע, מה שנשאר למשטרה לעשות זה לבוא לקחת את הסרטונים ולעצור את העבריינים".

מה שעולה שבשני הכפרים הדרוזים בכרמל יש אי אימון במשטרה, לאור ריבוי מקרי האלימות שלא מפוענחים ולא נתפס איש מהמבצעים בשום מקרה חוץ ממקרים בודדים של רצח, הציבור כבר הפנה את הכעסים שלו לרשויות המקומיות שהם לא עושים כלום ולא לוחצים על המשטרה לפעול.

אחד התושבים מספר לנו:"אני לא יכול להאמין במשטרה, בעיר שאזרח רואה דבר כלשהו מיד מתקשר למוקד 100 שם לא מתחקרים אותו על סתם ובסוף לא באים ואז בדרך כלשהי השם של המודיע עובר לאותו עבריין, מצבנו מאוד קשה ומסובך ולא נוח, לחיות במקום שאין בו ביטחון ואימון בין המשטרה לאזרח".

מדוברות המשטרה נמסר בתגובה לדברים:"כל תלונה המתקבלת במשטרה ומעלה חשד לביצוע עבירות פליליות נחקרת ונבדקת ביסודיות במטרה להגיע לחקר האמת".

"משטרת ישראל פועלת כל העת למען שמירת שלום האזרחים וביטחונם. מבדיקה שנערכה מול הרשויות המקומיות ברכס הכרמל עולה כי קיים שיתוף פעולה הדוק בין המשטרה לרשויות המקומיות".

"נמשיך לשמור על שלום הציבור ובטחונו ולפעול נגד האלימות והפשיעה בחברה הערבית ובכלל".

 

תגובות

9. עלי לפני 1 חודש
התלהמות חסרת רסן!!
8. דילאווי1 לפני 1 חודש
מי שנכשל
7. האדי לפני 1 חודש
לצערי
6. דאלית אלכרמל לפני 1 חודש
מועצה מקומית ומשטרה
5. חוקר לפני 1 חודש
החוקר יושב לו בחדר וחוקר מקרי קטטות של ילדים.
4. תושב הכפר לפני 1 חודש
המשטרה זה ארגון...הכי גדול
3. סמי לפני 1 חודש
دروز الكرمل استيقضوا
2. בחור לפני 1 חודש
המשטרה לא טובה לאזרחים
1. נפגע מזלזול המשטרה לפני 1 חודש
מצלמות לשם מעקב ורדיפה.

מומלצים