מרוץ בשביל הבנים הדרוזים 2019

האירוע השנתי הרשמי להנצחת זכרם של החללים הדרוזים, מרוץ בשביל הבנים הדרוזים יתקיים, זו השנה השביעית ביום שישי, 20.9.19, ביער לביא,קרני חיטין הסמוך לצומת גולני. המרוץ יכלול שני מקצי ריצה של 10 ק"מ ו - 5 ק"מ, מקצה הליכה עממי באורך 4 ק"מ, ומקצה רכיבה באורך 25 ק"מ.

01.08.2019 מאת: פורטל הכרמל והצפון
מרוץ בשביל הבנים הדרוזים 2019

מרוץ בשביל הבנים 2018 צילום רביע באשא

השביל הזה מתחיל כאן, אלפים מכל הארץ ישתתפו במרוץ בשביל הבנים הדרוזים.

המרוץ נוסד לזכרם של הלוחמים בני העדה הדרוזית שנפלו בכל מערכות ישראל. מטרת עמותת "בשביל הבנים" היא לחשוף את התרומה של העדה הדרוזית לחברה בישראל , לעורר שיח רב תרבותי, וליצור חיבורים בין המגזרים השונים בישראל.

כמו בכל שנה, גם הפעם צפויים להשתתף אלפים מכל גווני הקשת הישראלית בכירים לצד משפחות החללים, אנשי משטרה, מד"א, כב"ה וכמובן אנשי צבא לוחמים מפקדים ויחידות צבאיות מהעבר וההווה.

המרוץ מתקיים בסמוך ליער לביא, הממוקם למרגלות קרני חיטין ובאזור נבי שועייב עה"ש, המקום הקדוש ביותר לדרוזים.

נוסף לזאת היער הוא חלק מ"שביל הבנים הדרוזים" המוקדש לעדה הדרוזית בישראל ולנופליה במערכות ישראל. השביל עובר דרך 18 ישובים דרוזים מהכרמל, דרך הגליל ומסתיים בקבר יתרו- נבי שועייב. 

במהלך האירוע יתקיים הפנינג ענק לקהל הרחב אליו צפויים להגיע עשרות אלפי מבקרים שייהנו ממפגן של אחדות ושותפות אוכל דרוזי מסורתי והפעלות ספורטיביות לכל המשפחה. 

תת-אלוף (במיל') אמל אסעד, יוזם ומייסד פרויקט "בשביל הבנים" מזמין את הציבור הרחב לקחת חלק במרוץ: "בשביל הבנים הינו פרויקט האחדות הגדול , זהו מפעל הנצחה לאומי חי לזכרם של הלוחמים בני העדה הדרוזית שנפלו בכל מערכות ישראל. אירועי "בשביל הבנים" הם הזדמנות לקהל רחב ומגוון להביע הזדהות ותמיכה בבני המשפחות השכולות ולהכיר מקרוב את בני העדה ואת אורחות חייהם. המרוץ יתקיים באווירה של אחווה מקרבת לבבות ובמסגרת בילוי ופעילות בחיק הטבע על רקע נופי הגליל והעמקים הסובבים את הכפרים הדרוזים". 

לו"ז אירוע:
05:30 פתיחת אירוע
06:45 זינוק 25 ק"מ רכיבה
07:15 זינוק 10 ק"מ ריצה
08:00 זינוק 5 ק"מ ריצה
 08:15זינוק 4 ק"מ צעדה
9:30 חלוקת גביעים

10:00 טקס מרכזי
לו"ז האירוע נתון לשינויים

לפרטים נוספים: 
www.bshvilhabanim.org.il

 

בשביל הבנים  צילום גלעד קוולרצ׳יק

 

פורטל הכרמל

תגובות

מומלצים