מרכז רפואי לילי דקל נסגר הרשויות והקופות מתעלמות

מעל 20 שנה פועל מרכז רפואי לילי דקל בדאלית אל כרמל ונותן שירות רפואת חירום למשפחות רבות משני הכפרים, מכרז שנפתח ונסגר ע"י קופת חולים כללית אין הסבר למה?, הרשות המקומית מדברת בשתי שפות, לאן פונים בשעת לילה שצריך טיפול רפואי לחיפה או ליקנעם?.

01.10.2020 מאת: חסין חלבי
מרכז רפואי לילי דקל נסגר הרשויות והקופות מתעלמות

 

תחקיר פורטל הכרמל והצפון מעלה סוגיית מרכז רפואי לילי דקל, שהעניק שירותי רפואת חירום בשעות הלא שגרתיות עד אחרי חצות כל יום, פעל בשיתוף פעולה עם קופת חולים כללית, שבתחילת שנת 2020, הקופה החליטה להפסיק לתמוך במוקד לילי.

כאן מדובר ברופא צמוד למוקד בשעות הלילה, אותו רופא שהעלות שלו יקרה, כי הוא מגיע מחוץ לכפרים, ובמקרים מסוימים זה היה מלווה בפתיחת וריד, אנפוזיה, חבישות וטיפול מונע במישורים שונים, שהמוקד ידע לתת, וההשתתפות של הפונים המבוטחים היתה סמלית, ואלה שלא היו נכללים בקופה, גם קיבלו שירות במרכז.

קופת חולים כללית ככל הנראה העדיפה להשקיע במוקד לילה באזור בית חולים כרמל, כך מציינת בתגובה שהעבירה למערכת דוברת הקופה, "לא היה לנו כל הסכם עם המוקד הנ"ל או כל מוקד אחר מעולם בדאלית אל כרמל, הם בפועל נתנו שירות למנויים שלהם, אכן התנהל מכרז ואיש לא זכה בו".

דוברת הקופה מוסיפה ואומרת "הפעלנו למבוטחי כללית מוקד בתוך בית חולים כרמל, שבו איכות הרופאים גבוהה וזה מענה מקצועי ומיטבי".

תגובת מועצת עוספיה בעניין לא התקבלה עד רגע זה.

ממועצת דאלית אל כרמל רפיק חלבי ראש המועצה בתגובה "התלונות של התושבים שפונים ונתקלים במוקד סגור מוצדקות, המועצה מודעת למצב, בתקופה האחרונה אנו חשופים ליזמים חיצוניים מהכפר להקמת מרכז רפואי גדול בישוב בזמן הקרוב".

תושבים שהתלוננו על המצב הזה לא מצליחים להבין איך דבר כזה קורה, שמרכז רפואי לילי שנותן שירות טוב ויעיל נסגר לעיני כולם ולאף אחד זה לא מפריע!.

היום בכדי לטפל בפציעה קלה או קשה, צריך להגיע בזמן קצר לטיפול מונע, אם צריך להגיע ליקנעם או לבית חולים כרמל, העלויות יותר וזה עלול לעלות בחיי בני אדם במקרים מסוימים.

חאטום חאטום, הבעלים של מרכז רפואי דקל: "לטענת קופת חולים כללית שלא היה הסכם, אכן היה הסכם איתנו מאז שנת 2000, היה מכרז חדש בתחילת השנה שבוטל ע"י קופת חולים בחודש מאי, לגבי הדברים של רפיק חלבי ראש המועצה בדליה, הוא אמור לדאוג לעסקים בדאלית אל כרמל ולא לאנשים מחוץ לישוב".

נמשיך לעקוב ולעדכן בסוגיה.

 

תגובות

15. תושב הכפר לפני 25 ימים
זלזול ממדרגה ראשונה
14. יוסף לפני 26 ימים
מהכרמל
13. תושב הכפר לפני 27 ימים
ל Bmw
12. עספאני לפני 27 ימים
חובה להקים מוקד לילי לשני הכפרים
11. Bmw לפני 27 ימים
למגיבים האינטרסנטים
10. תושב הכפר לפני 27 ימים
רפיק הרס את הכפר
9. אזרח פשוט לפני 27 ימים
בושה וחרפה
8. שרה לפני 27 ימים
חבל שדקל נסגר
7. דני לפני 28 ימים
בושה וחרפה יא עזארת אלחלביה
6. תושב מודאג לפני 28 ימים
זלזול
5. דלואני לפני 28 ימים
מוקד חיוני
4. אישה מנעיספיא לפני 28 ימים
זה לא טוב לנו
3. אישה מנעיספיא לפני 28 ימים
זה לא טוב לנו
2. תושב לפני 28 ימים
זלזול
1. חלבי לפני 28 ימים
מועצה עם לב שחור 7 שנים

מומלצים