נסיב קיזל "בית המשפט מתנהל בצורה זלזלנית"

החלטת בית המשפט המחוזי בחיפה להשית 16 שנות מאסר על המחבל מאום אלפחם שסייע בפיגוע בהר הבית, קוממה רבים, נסיב קיזל מכפר מגאר שוטר ואח שכול, שאחיו איימן ז"ל נרצח בפיגוע דריסה בעכו "בית המשפט מעודד טרוריסטים".

24.10.2019 מאת: פורטל הכרמל והצפון
נסיב קיזל "בית המשפט מתנהל בצורה זלזלנית"

 

נסיב קיזל: "16 שנות מאסר נגזרו על אותו מחבל שרצח לפני שנתיים את חבריי האייל סתאוי וכמיל שנאן בפיגוע הירי במסגד אל אקצא, אותו מחבל אשר הרס איתו משפחות שלמות ( ומחוויה אישית - הרס זו לא מילה שמגדירה את ההתמודדות עם סיטואציה כזו ), ושוב בית המשפט המחוזי בחיפה ״ מעודד ״ במילים אחרות אותם טרוריסטים שהעונש המינמלי שאמורים לקבל זה מאסר עולם שגם בימינו קוצב ומעמידים את תקופת המאסר ולא תמיד משנה מה מידת מעורבתם בטרור".

נסיב: "כך שזה מתחבר לאותו סיפור ורצח של אחי איימן ז"ל, אשר בית המשפט התנהל בצורה בזיונית וזלזלנית".

נסיב: "מערכת בית המשפט איבדה את כוח ההרתעה ואת הדרך להגן על אזרחים חפים מפשע, חוסר ההרתעה ושיבוש מחשבתי ופיקודי מחלחל לתוך מערכת המשפט, חייבים להחזיר את ההרתעה !".

ב-11.11.2010, בדרכו הביתה מהבסיס לחופשת סוף שבוע, הגיע איימן קיזל ז"ל לעכו ברכבת, שם עמד בתחנת האוטובוס לצד חיילים ונוסעים אחרים. הוא התכוון לבקר בבית ארוסתו בחורפיש ואחר כך להמשיך לכפרו. הוריו ציפו לבואו וגם הוא שמח לקראת חופשתו, משום שהיה אמור להישאר בבית בשבוע שלאחר מכן ולחגוג עם משפחתו את חג הקורבן.

לפתע הגיחה משאית, דרסה למוות את איימן ופצעה את סגן מיכל זוהר שעמדה לידו, ומאוחר יותר נפטרה מפצעיה.

מאוחר יותר הודה נהג המשאית שפעל במזיד וביקש להרוג כמה שיותר חיילים, כנקמה במוסדות המדינה על שלא טיפלו בעניינו האישי כראוי.

בית המשפט קבע דאז שהנהג המפגע אינו כשיר לעמוד לדין, מאז משפחת קיזל נלחמת את מלחמתה האישית בבתי משפט נגד המחבל שרצח של בנם.

 

פורטל הכרמל

תגובות

מומלצים